• Menu

  Co nam dają ubezpieczenia?

  Co krok natykamy się na reklamy ubezpieczeń. Agenci i doradcy namawiają nas, abyśmy wykupili polisę dla siebie i swojej rodziny. Na co zwracać uwagę, negocjując warunki ubezpieczenia?

  Poczucie bezpieczeństwa jest tym, co wielu z nas ceni sobie najbardziej. To bezpieczeństwo gwarantują nam również polisy ubezpieczeniowe. Nic więc dziwnego, że aż 90% Polaków ma przynajmniej jedno ubezpieczenie. Wykupujemy polisy, które mają chronić nasze mieszkanie, samochód i zdrowie.

  Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że już prawie dwa miliony Polaków korzysta z prywatnych polis zdrowotnych. Nasi rodacy kupują je samodzielnie lub za pośrednictwem pracodawcy. W 2016 roku chętnych na takie ubezpieczenia było prawie o 30% więcej niż w latach poprzednich (źródło: http://wyborcza.pl/7,155287,21408925,miliony-polakow-kupuje-ubezpieczenia-i-leczy-sie-prywatnie.html).

  Ubezpieczenie dopasowane do nas

  Suma ubezpieczenia to określona kwota, na którą opiewa polisa i do której wysokości towarzystwo wypłaci nam odszkodowanie. To bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli suma będzie źle oszacowana, wypłacona należność nie pokryje w całości wszystkich naszych wydatków z tytułu kradzieży samochodu lub choroby. Jak wybrać najlepszą polisę?

  Warto znaleźć taką, która będzie zapewniać jak najszerszy zakres ochrony, a przy tym atrakcyjną cenę. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń, która prześledzi dla nas propozycje wielu towarzystw i wybierze najlepszą – według wpisanych przez nas kryteriów (źródło: https://rankomat.pl/nieruchomosci/jak-wybrac-ubezpieczenie-domu-lub-mieszkania).

  Polisy ze specjalną ochroną

  Inną polisę powinny wybrać osoby decydujące się na wyjazd związany z uprawianiem sportów ekstremalnych, a inną rodzina, która wyjeżdża z małymi dziećmi. Specjalne rozwiązania ubezpieczyciele przewidują także dla osób cierpiących na przewlekłe schorzenia, na przykład choroby układu krążenia, nowotwory, epilepsję czy alergie.

  Takie polisy ma w swojej ofercie coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Miejmy nadzieję, że wkrótce wzorem państw Europy Zachodniej zaczną u nas działać towarzystwa, które specjalizują się w tego typu ubezpieczeniach. Na przykład w Wielkiej Brytanii tzw. travel insurance for medical conditions oferuje strona https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

  Ubezpieczenie ma chronić nas na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które pociągną za sobą wydatki. Wybierzmy więc dobrze, aby odszkodowanie w pełni je pokryło.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane