• Menu

  Co należy wiedzieć decydując się na transport międzynarodowy?

  Decydując się na zwiększenie rynku zbytu w naszym przedsiębiorstwie, niejednokrotnie mamy okazję do przejścia ze swoim towarem na inne, zagraniczne rynki. Taka perspektywa stanowi doskonałą okazję do umocnienia swojej firmy, zwiększenia jej wartości, a także uzyskania znacznie większego przychodu a w efekcie dochodu. Tym bardziej teraz, w sytuacji otwartych granic i mnogości możliwości przetransportowania swoich towarów do innych krajów, rezygnacja z tego typu rozszerzenia działalności może sprawić, iż nasza firma nie będzie się rozwijała. Co jednak warto wiedzieć, decydując się na transport międzynarodowy? Czym jest transport międzynarodowy i na jakiego typu przeciwności związane z formalnościami możemy trafić podczas wysyłania swoich towarów zagranicę?

  transport międzynarodowy

  Czym jest transport międzynarodowy?

  Transport międzynarodowy, zgodnie z oficjalnymi definicjami jest transportem towarów i materiałów, który umożliwia przetransferowanie tych towarów z miejsca nadania, którym w naszym przypadku będzie Polska do innych krajów, które znajdują się poza Unią Europejską. W przypadku najczęściej występującego eksportu towarów do krajów Unii Europejskiej, do czynienia mamy z tak zwanym transportem wewnątrzwspólnotowym. Jeżeli więc decydujemy się na wysyłkę towarów do kraju Unii Europejskiej, wtedy nie mówimy o transporcie międzynarodowym. Transport międzynarodowy to usługa, która swój początek (nadanie) lub koniec (odbiór towaru) ma w kraju spoza Unii Europejskiej. Transport międzynarodowy jest bardzo silnie wspierany przez rządy państw, głównie ze względu na duże profity z tego tytułu. Jako główne powody wspierania transportu międzynarodowego wymienić można wsparcie rozwoju konkurencji, a także rozwijanie tras transportowych.

  Jakie trudności związane z formalnościami możemy napotkać decydując się na transport międzynarodowy?

  Zorganizowanie transportu międzynarodowego jest obarczone wieloma przeciwnościami o charakterze formalnym. Niezbędna jest dogłębna wiedza z zakresu prawa i przepisów zarówno krajowych, jak i międzynarodowy. Jak wiadomo, poszczególne kraje w inny sposób interpretują różne prawa i obowiązki, dlatego znajomość tego zagadnienia jest jak najbardziej kluczowa dla przeprowadzenia skutecznego i sprawnego transportu towarów. Przykładem różnic w przepisach transportowych może być kwestia zabezpieczenia przewożonego towaru, jego ilość, jakość oraz kompletność dokumentacji. Wiele krajów wymaga również ubezpieczenia takiego transportu. Nieznajomość tajników prawa kraju może powodować nałożenie wysokich kar i mandatów.

  W jaki sposób najlepiej zorganizować transport międzynarodowy?

  Decydując się na rozwinięcie swojego biznesu poprzez eksport towarów na inne rynki, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej firmy spedycyjnej, która może pośredniczyć w procesie transportu towarów. Taką ofertę znajdziecie na tej stronie https://pks-sa.com/oferta/transport-miedzynarodowy.html

  Dzięki jej pomocy mamy gwarancje sprawności transportu towaru a także bezpieczeństwo w obszarze znajomości prawa. Firmy spedycyjne specjalizują się w transporcie międzynarodowym, dlatego są ona bardzo dobrze poinformowane w kwestii potencjalnych przepisów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane