• Menu

  Chińskie odpowiedniki popularnych smartfonów z Androidem

  Chińskie smartfonyNiektórzy do dzisiaj dosyć sceptycznie podchodzą do chińskich wersji urządzeń elektronicznych ze względu na fakt, ze dotychczas szybko się one psuły oraz ciężko było je naprawić. Wraz z upływem czasu zauważyć można jednak spory postęp w jakości wykonywanych przez mieszkańców Chin produktów, w tym przypadku smartfonów, które cechują się przede wszystkim precyzją wykonania oraz specyfikacją techniczną niewiele odbiegającą od tej, jaką mogą poszczycić się flagowce firm takich jak Samsung czy Apple.

  Stosunek jakości do ceny

  Wychodząc z błędnego założenia, że im wyższa cena tym wyższa jakość produktu można dojść do wniosku, że tańsze urządzenia są nic nie warte. Jest to niepoprawne rozumowanie, gdyż niejednokrotnie tańsze wersje urządzeń elektronicznych potrafią przetrwać nie tylko próbę czasu, lecz również próbę siły.

  W ostatnich latach mieszkańcy Europy zdecydowanie chętniej nabywają smartfony pochodzącego z chińskiego rynku, ze względu na fakt, że charakteryzują się one ładnym i ciekawym designem oraz specyfikacją techniczną niewiele różniącą się od tej zastosowanej w znacznie droższych urządzeniach z Europy.

  Głównym czynnikiem, który wpływa na zrezygnowanie z zakupu chińskiego modelu smartfona jest strach o to, co powiedzą nasi znajomi, którzy od razu rozpoznają podróbką jakiej firmy jest zakupione przez nas urządzenie. Dzieje się tak dlatego, że produkowane przez mieszkańców Chin smartfony dosyć mocno wzorowane są urządzeniach najpopularniejszych europejskich firm, przez co łudząco je przypominają. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aż tak ważna jest opinia społeczeństwa na temat posiadanego przez nas smartfonu?

  Swego rodzaju zabezpieczenie

  Należy pamiętać, że nieważne czy zakupione przez nas urządzenie pochodzi z Chin czy Europy, ponieważ każde narażone jest na uszkodzenia mechaniczne, jak również każde w nieoczekiwanym przez nas momencie może ulec zepsuciu.

  W miarę możliwości warto zabezpieczyć się przed tego rodzaju sytuacjami i wykupić możliwie najkorzystniejsze na rynku ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dedykowane smartfonom (np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance). W przypadku zepsucia urządzenia z ubezpieczenia wypłacone zostaną nam środki na pokrycie jego naprawy, natomiast w przypadku jego kradzieży otrzymamy rekompensatę finansową. Warto dodać, że to konkretne ubezpieczenie działa na terenie całej Europy, czyli będzie obowiązywać nawet podczas naszych wakacji spędzanych w pobliskim kraju.

   

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane