Obecność w Internecie w dzisiejszych czasach decyduje o być albo nie być firmy w realnym świecie. Usługi hostingowe, od których zależy możliwość znalezienia strony i szybkość jej ładowania powinny być więc świadczone na najwyższym poziomie. Dlatego też warto poszukać ofertę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.
Pamiętajmy również, że zmiana dostawcy usług hostingowych oprócz niższej ceny pakietu usług, najczęściej niesie za sobą również polepszenie jakości obsługi. Jak zatem zmienić hosting? Sprawdźmy.
Przeniesienie domeny, czyli adresu (nazwy) strony oznacza zmianę dostawcy usług hostingowych. Decydujące znaczenie tu najczęściej ma cena za rejestrację lub utrzymanie domeny. Wiele firm oferuje promocyjne ceny na rejestrację domeny przez pierwszy rok, a po upływie tego okresu opłata znacznie wzrasta. Najdroższe są domeny z końcówką .com, .eu, ,co, najtańsze regionalne. Opłacalne jest również hostowanie kilku domen u jednego dostawcy. Wówczas cena pakietowa za hosting domeny jest znacznie niższa niż łączna kwota na hosting pojedynczych domen – mówi Marek Panek z firmy hostingowej LH.pl. Znalezienie takiej konkurencyjnej oferty sprawia, że właściciele danej strony internetowej zastanawiają się, jak zmienić hosting
Przeniesienie domeny nie jest skomplikowane. Zgodnie z przepisami dotychczasowy dostawca jest zobowiązany do udostępnienia specjalnego kodu identyfikacyjnego tzw. Authinfo.
Taki adres składa się z określonej kombinacji znaków, które trzeba przekazać nowemu dostawcy. Odbywa się to poprzez stronę internetową, gdzie w odpowiednie okienko należy wpisać kod Authinfo i adres domeny, a następnie kliknąć w polecenie transferuj. Po przekazaniu tych informacji nowy dostawca kontaktuje się z centrum rejestracji domen i dotychczasowym usługodawcą i przerejestrowuje domenę. Trzeba tylko pamiętać, że kod autoryzacyjny trzeba wykorzystać w określonym czasie. Różne domeny mają odgórnie ustalony okres, kiedy musi odbyć się inicjowanie transferu. Najlepiej sprawdzić te terminy u nowego dostawcy.
Przeniesienie hostingu może obejmować również przeniesienie strony na serwer u nowego dostawcy. Połączenie w ramach jednego pakietu utrzymania domeny i hostingu strony jest bardziej korzystne finansowo, niż utrzymywanie obu usług u różnych dostawców.
Przeniesienie strony do nowego dostawcy nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. – Wiele osób myśli, że przez kilka dni po migracji mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem strony. Nic bardziej mylnego. Profesjonalna firma hostingowa przeniesie stronę bez większych problemów, a przestoje w jej działaniu będą marginalne. Jeżeli dobrze przygotujemy się do migracji, to internauci mogą w ogóle nie zauważyć przestojów w działaniu strony. – dodaje M. Panek z LH.pl.
Znalezienie odpowiedniego providera wymaga pewnego wysiłku, ale warto poświęcić temu zagadnieniu dostatecznie dużo czasu, by otrzymać usługę bardzo dobrej jakości w korzystnej cenie. Hosting i domeny to dla firm działających w Inernecie podstawowe zagadnienia, z którymi ich właściciele powinni się zapoznać. Dobrze działająca strona, szybki serwis w korzystnej cenie to zalety taniego hostingu.
tematyką serwerową zajmuje sie od dobrych kilku lat, w zeszłym roku postanowiłem przenieść 6 stron wordpressowych do Megahostu; pomogła mi w tym bardzo wtyczka migracyjna, co do hostingu jestem zadowolony, liczy sie niska cena i odpowiednia jakość
Ja mam w nazwa.pl i chyba zmienić trzeba cały czas się sypie
Przejdź sobie na hosting seohost. Będziesz miał i taniej i bez problemów. Ja już 2 lata u nich mam wykupiony, problemów technicznych jak dotąd zero. Teraz się zastanawiam nam przejściem na hosting SSD.
LH – dobry hosting, widziałem go w rankingu na pl.tophosting.center/
ja od 2006 roku w Polskiej serwerowni Webd – tanie domeny hosting od 4 złotych na miesiąc nic tylko żyć i surfować :)))
wie ktoś może jak przenieść sklep który jest na shoper na inny serwer, hosting itd?? domenę mam na nazwa.pl, tak by mi wszystko działało ale po niższych kosztach niż na shoper? teraz chcą ode mnie ie na rok 2tys..
Jeżeli jeszcze nie za późno- przeniosłam z nazwa.pl na hosting Shopera- jeżeli to ich sklep przenoszą bezpłatnie- przerwa trwała 4 godziny.
Shopera nigdzie nie przeniesiesz bo to platforma SaaS, na Shopera możesz przenieść ale w druga stronę to nie działa.
Dodaj komentarz