logo
logo
logo
logo
nieruchomości

Chcesz sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie? Poznaj 3 sposoby, które Ci to ułatwią!
Opublikowano: 17 maja 2023

Sama chęć sprzedaży lub wynajmu mieszkania to początek długiej drogi do realizacji celu. Jednym z najważniejszych etapów jest tutaj również dotarcie do potencjalnie zainteresowanych osób. Jak tego dokonać i w jaki sposób zwiększyć szansę na sprzedaż lub wynajem mieszkania?

Poszukiwanie osób, które chcą wynająć lub kupić mieszkanie, może odbywać się na wiele sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest dodanie ogłoszenia – nieruchomości zyskają wówczas największy zasięg. Na co jeszcze można się zdecydować? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kilka przykładów postępowania.

1.    Ogłoszenia nieruchomości

W dzisiejszych czasach ludzie poszukują nieruchomości głównie w Internecie. Zapotrzebowanie sprawiło, że powstały liczne portale oferujące możliwość umieszczania na nich darmowych lub płatnych ogłoszeń dotyczących sprzedaży czy wynajmu nieruchomości.  Jest to wygodne dla obu stron:

  • oferty można dodawać i oglądać w dowolnym czasie i z każdego miejsca;
  • w jednym miejscu znajduje się wiele różnych ofert, które można porównywać;
  • ogłoszenia posiadają wszystkie niezbędne informacje wraz ze zdjęciami, co pozwala na komfortowy wybór optymalnej opcji;
  • dodanie ogłoszenia trwa kilka minut, a masz gwarancję, że dotrze ono do setek, a nawet tysięcy osób.

Portale z ogłoszeniami cieszą się więc zasłużoną popularnością. Zacznij od nich, jeśli chcesz sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie. Nie zapomnij o zamieszczeniu w ogłoszeniu najważniejszych informacji (zdjęcia, metraż, cena, data dostępu, wyposażenie, lokalizacja, udogodnienia itd.).

2.    Kartka na bloku lub w innym miejscu publicznym

Jeśli dodałeś już ogłoszenie dotyczące swojego mieszkania w Internecie, pozostałe propozycje będą mieć raczej charakter pomocniczy. Jednak zawsze warto z nich skorzystać. Możesz wydrukować krótkie ogłoszenie w formie papierowej, na którym wyrazisz chęć sprzedaży lub wynajmu mieszkania. Przymocuj je następnie na tablicy ogłoszeń lub w innym miejscu (po konsultacji z zarządcą budynku). Być może mieszkańcy bloku znają kogoś, kto aktualnie szuka nieruchomości lub sami będą zainteresowani. Nie zapomnij o podaniu danych kontaktowych.

Takie ogłoszenie możesz umocować również na publicznych słupach informacyjnych lub na tablicy ogłoszeń w miejscu Twojej pracy, jeśli jest taka możliwość.

3.    Współpraca z agentem nieruchomości

Jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie, polecanym rozwiązaniem jest współpraca z biurem nieruchomości. Doświadczony agent dobrze wie, jak znaleźć potencjalnych kupców i jak przedstawić Twoją nieruchomość w jak najlepszym świetle. Dodatkowo zna bieżące ceny rynkowe, dzięki czemu pomoże Ci uzyskać najlepszą stawkę z możliwych. Załatwi formalności, a Ty nie stracisz czasu na szukanie kupców i prezentowanie mieszkania.

Musisz liczyć się jedynie z tym, że agent nieruchomości pobierze prowizję od sprzedaży lub po prostu ma ustalony cennik za swoje usługi. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie dopiero wtedy, gdy samodzielna sprzedaż nie przebiega w sposób zamierzony.

Tagi:

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Bezpieczny Kredyt 2%

Czy wystarczy mieszkań dla chętnych z program...

Jeszcze  w ubiegłym roku rynek deweloperski zdawał się wchodzi...
inwestycje alternatywne

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycje a...

Gdy wartość pieniądza coraz bardziej jest zagrożona ze względu...
zbyt wysoki czynsz

Pozew o zbyt wysoki czynsz – czy można wygrać...

Czy można pozwać właściciela mieszkania o zbyt wysoki czynsz,...
Środki własne

Środki własne, jaka ich wysokość jest prawidł...

Kredyt hipoteczny to dla wielu osób często jedyna szansa na posiadanie...