• Menu

  Chcesz spędzić niezapomnianego sylwestra? Zdobądź dodatkowe środki na ten cel

  Sylwester to bez wątpienia dzień wyjątkowy. Ostatnie godziny minionego roku i początek nowego obfitują zawsze w liczne imprezy, podczas których uczestnicy bawią się w iście szampańskim nastroju. Jak spędzić tegorocznego sylwestra? Jeśli nie masz jeszcze konkretnych planów, nie ma się czym martwić. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji na spędzenie tego wieczoru. Dla osób, które obawiają się o swój budżet, również mamy rozwiązanie.

  Bal sylwestrowy

  Bal sylwestrowy

  W dobie trwającej pandemii imprezy zgodnie z obowiązującymi od połowy grudnia obostrzeniami są ograniczone do 100 uczestników. Do limitu tego nie są jednak zaliczane osoby zaszczepione. Koszt biletów na bale sylwestrowe jest mocno zróżnicowany. Znajdziemy zarówno wejściówki w cenie od ok. 300-400 zł od osoby, jak i takie, za które organizator życzy sobie 1000 zł. Wszystko zależy oczywiście od miejsca.

  Bal w pałacu albo zamku z licznymi atrakcjami dla uczestników musi kosztować sporo więcej od imprezy w klubie. Pamiętajmy również, że oprócz biletów wstępu kosztem zabawy sylwestrowej jest kreacja. Garnitur, sukienka, fryzjer i makijaż specjalnie na taką okazję to minimum kilkaset dodatkowych złotych do końcowego rachunku.

  Jeśli jednak nie lubimy imprez tego typu lub pomimo że należymy do osób zaszczepionych, nie chcemy ryzykować kontaktu z obcymi, osobami możemy odpuścić sobie bal na rzecz innych propozycji. W przeciwnym razie nie zostało nam wiele czasu na kupno biletów oraz kreacji.

  Sylwester typu domówka

  W czasach pandemii to rozwiązanie wybiorą z pewnością osoby, które nie lubią tłumów i najlepiej czują się w gronie sprawdzonych znajomych. Do zalet tego typu imprez należy z pewnością zaliczyć stosunkowo niskie koszty jej organizacji. Bardzo często odbywają się one na zasadzie „składkowego” – w takim wypadku każdy z gości przynosi ze sobą potrawy, przekąski i napoje. W spotkaniach tego typu najważniejszy jest klimat i czas spędzony w bliskim gronie.

  Sylwester tylko we dwoje?

  To propozycja idealna dla zakochanych, którzy po świętach spędzonych z rodziną marzą o chwili tylko dla siebie. Kto powiedział, że nowy rok musimy witać w dużym gronie? Planując kilkudniowy wypad w góry lub na morze, wystarczy odpowiednio wcześniej zarezerwować kwaterę. Ceny z oczywistych względów nie należą wówczas do okazyjnych i na 3-dniowy pobyt (2 noce) należy przeznaczyć od ok. 800-1000 zł bez wyżywienia i dojazdu (ceny wg booking.com). Łącznie taki krótki, romantyczny wypad to wydatek ok. 1500 złotych w zależności od środka transportu i miejsc, w których będziemy się stołować. Hotele i pensjonaty w cenie pokoju oferują swoim gościom z reguły jedynie śniadania.

  A może sylwester poza Polską?

  Dla osób, które marzą o Sylwestrze innym niż wszystkie dotychczasowe, opcją wartą rozważenia jest wyjazd zagranicę. Przykładowy wyjazd do Paryża na 5 dni (3 noclegi) uwzględniając dojazd autokarem, kosztuje minimum ok. 2500 złotych od pary. Cena ta nie uwzględnia biletów wstępu do lokalnych atrakcji.

  Jedynym ryzykiem, które wiąże się z tego typu wyjazdami, jest sytuacja związana z pandemią. W wielu krajach Europy obostrzenia zmieniają się z tygodnia na tydzień, co nawet dla osób w pełni zaszczepionych, dysponujących paszportem COVID-owym, może oznaczać pewne ryzyko, że wyjazd nie dojdzie do skutku lub trafimy na bardzo rygorystyczne ograniczenia w przemieszczaniu się, co siłą rzeczy obniży satysfakcję z wyjazdu. Tak czy inaczej, wyjazd do Paryża, Rzymu czy Wiednia może być ciekawą alternatywą dla spędzenia sylwestra w Polsce.

  Jak sfinansowane sylwestrowe plany?

  Poznaliśmy 4 opcje na spędzenie Sylwestra 2021/2022. Oprócz imprezy w domu, która nie wiąże się z wysokimi kosztami, bal, wypad nad morze lub powitanie nowego roku w Paryżu czy innym klimatycznym miejscu to istotny wydatek. 1500-3000 złotych to kwota, na którą należy być przygotowanym. Zważywszy na to, że większość z nas ma za sobą okres obfitujący w wydatki związane z organizacją świąt i kupnem prezentów, wygospodarowanie takiej kwoty w grudniu może być bardzo trudne.

  Pomocne może się okazać wsparcie finansowe oferowane przez firmy pożyczkowe. Pożyczka pozabankowa do 3000 złotych – na przykład od VIVUS.pl, dostępna pod adresem internetowym https://www.vivus.pl/szybka-chwilowka-online – to idealne rozwiązanie w razie nagłych potrzeb finansowych. Minimum formalności i RRSO 0%, które dotyczy tzw. pierwszej pożyczki, to zachęty, obok których trudno przejść obojętnie. Jak podkreśla ekspert VIVUS.pl, korzystając z pożyczki, możemy pogodzić chęć spędzenia wyjątkowego sylwestra z brakiem środków na koncie.

  To nie koniec zalet pożyczki. Mając pieniądze na koncie, możemy dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, otrzymując w zamian obniżkę ceny lub skorzystać z okazji podczas wyprzedaży ofert typu last minute w przypadku wyjazdów zagranicznych. Dzięki temu drogi Sylwester staje się bardziej dostępny. Mając na uwadze, że często jeszcze tydzień przed tym wyjątkowym dniem nie mamy do końca sprecyzowanych planów, taka opcja wydaje się nadzwyczaj kusząca.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane