• Menu

  Chcesz kupić nowy samochód? Lepiej się pośpiesz!

  Polacy kupują samochody jak świeże bułeczki. Coraz większy udział w rynku mają nowe samochody klasy premium. W samym 2019 roku udział rejestracji luksusowych samochodów wzrósł o 7,14 proc. względem roku 2018. Świadczy o tym fakt, że Polacy się bogacą i coraz bardziej zaczynają doceniać komfort, luksus i bezpieczeństwo zapewniane przez samochody z wyższej półki cenowej. Trendy te możemy obserwować również w dobie aktualnej pandemii. Co prawda koronawirus chwilowo obniżył popyt na nowe auta, niemniej Polacy znów zaczynają wybierać się na zakupy.

  Warto się jednak pośpieszyć, ponieważ druga fala pandemii może znacząco ograniczyć dostęp do nowych samochodów. Już teraz ciężko znaleźć na rynku niektóre modele, a z dostępnością aut może być tylko gorzej.

  nowy samochód

  Planujesz zakup nowego auta? Lepiej nie zwlekaj

  Pandemia koronawirusa i związane z nią globalne obostrzenia gospodarcze znacząco ograniczyły operacyjność fabryk, a tym samym istotnie zmniejszyły podaż nowych aut na europejskich rynkach. Wraz z coraz mniejszą dostępnością (zwłaszcza topowych modeli) ceny aut zaczęły nieznacznie rosnąć.

  Mimo niepewnej sytuacji dealerów, którzy zmuszeni byli przenieść swój biznes do sieci, obecne ceny samochodów mogą nie napawać optymizmem osób, które planowały w niedługim czasie nabyć nowe auto.

  Choć rynkowi analitycy nie są w tej kwestii zgodni i wciąż niewiele wiemy na temat nadchodzących w kolejnych miesiącach drugiej fali pandemii, wiele wskazuje na to, że wraz z kolejną falą zachorowań na Covid-19, ceny nowych samochodów poszybują ku górze. Taki trend może być spowodowany przede wszystkim kurczącymi się zasobami nowych aut na stockach i kolejnymi zamknięciami oraz redukcją etatów w fabrykach samochodów.

  Jeżeli więc planujesz zakup nowego samochodu, lepiej się pośpiesz i już dziś zacznij przeglądać rynkową ofertę dealerów – zwłaszcza że obecnie trwają atrakcyjne wyprzedaże roczników, a dealerzy i salony, które przeniosły się niedawno do sieci, chcą przyciągać klientów ciekawymi rabatami i promocjami. Przykładowe znajdziesz w tym miejscu: https://www.krotoski.warszawa.wolica.audi.pl/pl.html.

  Jak korzystnie kupić nowy samochód w dobie pandemii?

  Sposobów na poszukiwanie okazji zakupowych oraz atrakcyjnego finansowania nowych samochodów wyższej klasy jest naprawdę sporo. Pierwszym krokiem podczas poszukiwań może być zapoznanie się z aktualną ofertą dealerów marek samochodów, które bierzesz pod uwagę.

  Pełną ofertę znajdziesz na stronach internetowych dealerów. Warto również skontaktować się mailowo lub telefonicznie z salonem i podpytać o aktualne promocje oraz wyprzedaże. Całkiem możliwe, że doradca klienta będzie w stanie przygotować Ci ciekawą ofertę na model z wybraną przez Ciebie wersją wyposażenia.

  Sporo polskich salonów oferuje również możliwość wideoprezentacji samochodów, dzięki czemu możesz obejrzeć interesujące Cię auto bez wychodzenia z domu. Podobnie z formalnościami, które załatwisz niemal całkowicie online. Dealer pomoże Ci również w sporządzeniu atrakcyjnej umowy finansowania leasingiem, kredytem lub wynajem długoterminowym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane