logo
logo
logo
logo

Blachowkręty – fundament solidnego mocowania
Opublikowano: 18 maja 2016

W pracach montażowych wykorzystuje się różnego rodzaju techniki. Jedną z najwygodniejszych w ostatnich latach metod jest używanie różnego rodzaju wkrętów, które dobiera się do konkretnych potrzeb. Do montażu blach lub różnego rodzaju płyt, np. kartonowo-gipsowych do stelaży często używa się wkrętów samogwintujących, zwanych także blachowkrętami. Podzielić je można przede wszystkim ze względu na kształt łba wkręta i rodzaj zastosowanego wgłębienia we łbie.

Gdzie najczęściej stosuje się blachowkręty?

Blachowkręty stosowane są najczęściej tam, gdzie między łączonymi częściami nie występują duże obciążenia oraz gdzie nie przewiduje się częstego odkręcania połączonych elementów, np. w motoryzacji do montażu elementów plastikowych, części wyposażenia lub tapicerki do blach karoserii, w budownictwie m.in. przy budowie instalacji wentylacyjnych, kryciu dachów i elewacji blachami, do montażu płyt kartonowo-gipsowych i w wielu innych dziedzinach.

Jakie typy wkrętów się wyróżnia?

Generalnie można je podzielić na wkręty zaopatrzone we wgłębienie przystosowane do wkręcania z użyciem końcówek krzyżakowych typu Philips lub z łbami dostosowanymi do użycia kluczy nasadowych. Takie wkręty samogwintujące ma w swojej ofercie firma Stalmut. Rzadziej spotyka się inne typy wykończenia łba blachowkrętów: nacięcie proste, kwadratowe (PAM-HEAD), sześciokątne (imbusowe) lub Torx.

Różne typy łbów, jakimi wykończone są wkręty oferowane przez Stalmut, umożliwiają montaż na różnego rodzaju konstrukcjach. W ofercie dostępne są wkręty z łbami stożkowymi, stożkowo-soczewkowymi lub walcowatymi zaopatrzone we wgłębienie krzyżowe oraz wkręty z łbami sześciokątnymi z podkładką, lub bez, dostosowanymi do kluczy nasadkowych. Długość oferowanych blachowkrętów jest różna i waha się od kilku milimetrów do nawet 10 centymetrów, dzięki temu można je używać w szerokim zakresie zastosowań.

Wykonanie blachowkrętów z solidnych materiałów i pokrycie odpowiednimi powłokami takimi jak niklowanie, DACROMET, ocynk galwaniczny lub ogniowy zapewnia im odporność i długą żywotność. Nie stwarzają one trudności w zastosowaniu i nie naruszają łączonych powierzchni. Trzon oferowanych blachowkrętów na zakończenie ostre (typ C) lub ścięte (typ F), do użycia we wcześniej wywierconych otworach.

Oferowane przez firmę Stalmut blachowkręty są wygodne w użyciu, co zawdzięczają swojej przemyślanej konstrukcji. Występują w różnych typach i rozmiarach, w związku z czym możliwe jest ich wykorzystanie do tworzenia wielu trwałych i mocnych połączeń blachy z różnymi materiałami. Pozwalają właściwie zamocować także inne produkty, takie jak elementy metalowe lub płyty warstwowe, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Dzięki swojej uniwersalności i funkcjonalności, sprawdzają się doskonale, zapewniając solidne połączenia między różnymi elementami.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Lakierownie

Lakierownie nietypowych kształtów – wyz...

Lakierowanie tworzyw sztucznych oferuje liczne korzyści i zastosowania...
Dewalt

Dlaczego warto zainwestować w narzędzia Dewal...

Coraz więcej profesjonalistów i amatorów majsterkowania stawia...
domki letniskowe

Modernizacja domku letniskowego: proste sposo...

Posiadanie domku letniskowego to świetna inwestycja, a wraz z rosnącą...

Inwestycja w dom szkieletowy – izolacja ścian...

Technologia szkieletowa ma wiele zalet: jest szybka, można bud...