logo
logo
logo
logo

Bezszelestnie i do przodu, czyli o samochodach elektromobilnych
Opublikowano: 16 października 2017

Jazda samochodem elektrycznym nie da się porównać z niczym innym – to przyjemne uczucie przemieszczania się bez hałasu i drgań generowanych przez silnik spalinowy – mówi prezes firmy PPUH J.M. MAZUR, Jerzy Mazur

Dlaczego samochody niskoemisyjne to przyszłość?

Jerzy Mazur – Nie emitują spalin, nie generują hałasu silnika i wydzielają tyle ciepła co silniki spalinowe. Drastycznie obniżają koszty eksploatacji pojazdu, bo nie ma wydatków na paliwo, wymianę oleju czy serwis skrzyni biegów. Jazda samochodem elektrycznym nie da się porównać z niczym innym – to przyjemne uczucie przemieszczania się bez hałasu i drgań generowanych przez silnik spalinowy.

W swojej ofercie mają państwo elektromobilny model Nissana Leaf. Jak duże jest zainteresowanie?

Jerzy Mazur – W naszej ofercie znajduje się nie tylko elektromobilny Nissan Leaf, ale także dostawczy Nissan NV200. Obydwa modele uczestniczą w konferencjach, wystawach, imprezach sportowych na całym świecie. Były wielokrotnie nagradzane, a dzięki wyposażeniu ich w najnowsze technologie utrzymują pozycję lidera od samego początku. Do dnia dzisiejszego Nissana Leaf kupiło na świecie 280 tys. ludzi, którzy za pomocą smartfona mają możliwość komunikowania się ze swoim autem, np. po to, aby rozpocząć ładowanie lub włączyć klimatyzację, podgrzać lub schłodzić kierownicę czy fotele.

Zaprezentowany w Japonii nowy Nissan Leaf zadziwił zmysły i podniósł poprzeczkę. Na rynku samochodów elektrycznych oferuje zupełnie nowe doznania podczas bezszelestnej jazdy. Dzięki inteligentnej technologii Nissana kierowca zyskuje większą pewność i lepszą w

Jerzy Mazur, właściciel PPUH J.M.MAZUR

idoczność oraz wyczulenie na otoczenie samochodu. Ekskluzywnie zaprojektowane wnętrze zapewnia natomiast poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Zwiększono zasięg do 400 km na jednym ładowaniu. Nissan koncentruje się na stworzeniu najbardziej rozbudowanej sieci ładowarek w Europie. Zainstalował więcej stacji szybkiego ładowania niż jakikolwiek inny producent samochodów i nadal realizuje swoje zobowiązanie do rozbudowy tej sieci, mimo działających już 70.000 punktów w całej Unii.

Czy udaje się rozszerzać sieć sprzedaży?

Jerzy Mazur – Tworzenie nowych możliwości biznesowych to modele dostawcze NV 200, które nie emitują spalin, nie generują hałasu silnika, przez co można w ciszy realizować nocne dostawy w strefach zamieszkania, sanatoriach, we wnętrzach oraz obszarach chronionych bez hałasu i CO2. Nissany NV200 charakteryzują się niezwykle małą średnicą skrętu (11,13m\0), dzięki czemu można nim spokojnie wjeżdżać w wąskie ciemne uliczki i na ciasne parkingi, a także podjechać jak najbliżej miejsc załadunku i dostaw. Kabina zaprojektowana z myślą o kierowcy czy pasażerach, których pomieści się nawet sześcioro, inteligentny kluczyk, klimatyzacja oraz chłodzenie i podgrzewanie kabiny czy kierownicy sprawiają, że praca odbywa się w komfortowych warunkach. Z kolei system Nissan Connect obejmujący nawigację satelitarną, zestaw głośnomówiący oraz strumieniowe przesyłanie dźwięku przez bluetooth dopełniają całości.

Co ze standardową ofertą  pana firmy?

Jerzy Mazur – Działalność naszej firmy handlowo-usługowej to przede wszystkim sprzedaż samochodów nowych, używanych, kompleksowa obsługa w ich finansowaniu oraz w zakresie ich pełnego serwisu gwarancyjnego, pogwarancyjnego, mechanicznego oraz napraw blacharsko-lakierniczych. Wyjątkową i szczególną naszą działalnością jest zachowanie, odrestaurowanie budynków i budowli pokopalnianych, które dokumentują pięciusetletnią tradycję górniczą miasta Wałbrzycha. Tak zrodziło się Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, które budzi wielki podziw zwiedzających. Nie tylko dlatego że w takim połączeniu jest ono jedyne na świecie, ale też z tego powodu, że znajduje się przy ulicy Ayrtona Senny, brazylijskiego kierowcy wyścigowego, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1.

Rozmawiał Piotr Nowacki

Tagi:

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.