• Menu

  Bezpieczeństwo na czas wakacji – rolety antywłamaniowe

  Wakacje to okres, w którym powinno się beztrosko odpoczywać. Niestety, słoneczne lato i wyjazdy wakacyjne są dla wielu osób źródłem nielegalnego zarobku. Ten zarobek to włamania – a jak wskazują statystyki, najczęściej dokonuje się ich właśnie w tym czasie. Na szczęście jest rozwiązanie, dzięki któremu możesz odpoczywać i nie musisz martwić się o pozostawione w domu mienie. To rozwiązanie to rolety antywłamaniowe.

  rolety antywłamaniowe

  Jak działają rolety przeciwko złodziejom?

  Rolety antywłamaniowe to najskuteczniejszy sposób, aby uniknąć dostania się włamywacza przez okno do domu. Im bardziej solidne, tym mniejsza szansa, że zostaną sforsowane. Zwykła roleta to po prostu osłona okna, która owszem – ochroni przed hałasem i światłem, ale dla doświadczonego włamywacza nie będzie stanowić większej przeszkody. Roleta antywłamaniowa jest inaczej skonstruowana – jej pancerz produkuje się zazwyczaj z ekstrudowanych profilów aluminiowych, cechujących dużą twardością.

  Pancerz ten wymaga specjalnych, wzmocnionych prowadnic, które utrzymają jego ciężar. Jest na nich umieszczony specjalny system hakowy, mający za zadanie blokadę pancerza. Co za tym idzie – wyłamanie rolety jest praktycznie niemożliwe. Na tym jednak nie koniec zabezpieczeń. Pancerz kończy szeroka listwa dolna. Jest ona również wzmocniona (zazwyczaj stalowym profilem), a znajduje się w niej specjalne zabezpieczenie antywyważeniowe. Może być nim zarówno specjalnie skonstruowany zamek, jak i rygiel.

  Można powiedzieć, że to nie wystarczy – wszak prowadnice można odkręcić z zewnątrz. Otóż nie. Są one specjalnie zabezpieczone przed takim działaniem. Sama roleta posiada także swoje własne zabezpieczenia, uniemożliwiające otwarcie z zewnątrz.

  O czym pamiętać, decydując się na roletę antywłamaniową?

  Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że jest ona znacznie cięższa od zwykłej – przeważnie 1,5-2 razy, są jednak modele antywłamaniowe, które mają wagę nawet trzykrotnie większą od zwykłych. Dlatego większość rolet tego typu wymaga odpowiednio wytrzymałych ścian oraz elektrycznego systemu podnoszenia. Najbardziej do montażu rolet antywłamaniowych nadają się ściany dwuwarstwowe (mogą być ocieplane).

  Specyfika rozwiązania antywłamaniowego wymusza umieszczenie skrzynki rolety tak, aby na całej długości przylegała do podłoża. Jest ona zazwyczaj montowana nad oknami, co wymaga usunięcia kawałka ściany. Tak więc należy liczyć się z koniecznością kucia ściany oraz przeprowadzenia robót niezbędnych do przygotowania miejsca na roletę antywłamaniową.

  Jak wybrać roletę antywłamaniową?

  Oczywiście jednym z głównych kryteriów będzie wielkość rolety antywłamaniowej – musi zostać dobrana rozmiarowo tak, aby zasłaniać przed potencjalnymi intruzami całe okno. Ale skąd możesz mieć pewność, że rzeczywiście będzie skutecznie chronić dom przed włamaniem? Otóż każda roleta antywłamaniowa musi mieć certyfikat potwierdzający jej właściwości. Sprzedawca rolet powinien być w stanie w każdej chwili pokazać odpowiednie dokumenty.

  Kolejna rzecz to sam producent rolet. Tutaj warto postawić na firmy, które mają w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Taki producent będzie w stanie doradzić najbardziej optymalne rozwiązanie co do Twoich okien oraz – jeśli są one nietypowe – wyprodukować specjalnie dopasowane do potrzeb. Jest wiele firm tego typu na terenie Polski, a spośród nich warto polecić zwłaszcza systemysurma.pl. Producent ten rozpoczął działalność na rynku produkcji rolet w 1992 roku, a dzięki bogatemu doświadczeniu jest w chwili obecnej w stanie wykonać nawet najbardziej nietypowe realizacje!

  Jaki jest koszt rolet antywłamaniowych?

  Na to pytanie nie da się udzielić odpowiedzi. Cena rolet zależy bowiem od wielu czynników: materiału wykonania, jakości i rodzaju zastosowanych rozwiązań antywłamaniowych, prowadnic oraz innych elementów, które składają się na roletę antywłamaniową. Pamiętajmy jednak o tym, że szkody poniesione na skutek włamania mogą wielokrotnie przekraczać wartość rolet – dlatego warto w nie inwestować i móc spokojnie pojechać na beztroskie wakacje!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane