logo
logo
logo
logo
architektura wnętrz

Architektura wnętrz – kim możesz zostać, po ukończeniu studiów II stopnia?
Opublikowano: 18 listopada 2020

Posiadasz zdolności plastyczne i wyobraźnię przestrzenną? Cenisz sobie harmonijną, a jednocześnie praktyczną i dobrze zaprojektowaną przestrzeń? Chcesz zyskać niezależność dzięki ciekawej i dobrze płatnej pracy? Być może powinieneś zdecydować się na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz.

architektura wnętrz

Co możesz dzięki temu zyskać?

Studia II stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają już dyplom uczelni wyższej, zdobyty na tym lub podobnym kierunku. Pozwalają na poszerzenie wiedzy oraz zdobycie nowych umiejętności i kompetencji, które mogą pomóc w znalezieniu lepszej pracy. Podczas toku nauki studenci zyskają szeroką wiedzę z zakresu tworzenia projektów wnętrz użytkowych oraz mieszkalnych, projektowania mebli i innych elementów użyteczności publicznej, różnorodnych technik wizualnych czy elementów marketingu umożliwiających skuteczną prezentację własnych prac. Nauczą się też rozpoznawać i odpowiadać na trendy kulturowe. Jest to propozycja dla osób, które chcą mieć realny wpływ na to, jak wygląda otaczająca ich przestrzeń oraz zwiększać jej estetykę i ergonomię.

Jak wyglądają studia?

Kierunek architektura wnętrz II stopnia jest przeznaczony dla osób, które ukończyły Architekturę, Architekturę Wnętrz, Architekturę i Urbanistykę lub wzornictwo I stopnia.

Można go studiować m.in. na Wyższej Szkole Zarządzania i Ekologii w Warszawie: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-wnetrz. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym przez 1,5 roku, w języku polskim lub angielskim. Studenci mają do wyboru 2 specjalności – projektowanie wnętrz i przestrzeni otwartych oraz projektowanie scenograficzne. Każda z nich daje zupełnie inne możliwości zawodowe. Obie jednak realizują obszerny materiał, pozwalający na zdobycie pełnej i rzetelnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Uczelnia współpracuje z różnorodnymi firmami i pracowniami projektowymi, którzy pełnią funkcję partnerów merytorycznych. Należą do nich DECOROOM, INSIDEarch oraz PRW Design.  Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują tytuł magistra.

Gdzie szukać pracy dla architekta wnętrz?

Jest to kierunek, który daje duże możliwości oraz niezależność. Dla osób, które kochają ład, harmonię i piękno, lubią testować nowe formy i zestawienia kolorystyczne lub chcą tworzyć sztukę użyteczną, będzie to połączenie pracy i pasji. Zawód architekta wnętrz jest poszukiwany, bo dobrych specjalistów w tej dziedzinie wciąż brakuje. Z tego względu z łatwością znajdą oni zatrudnienie w pracowniach projektowych, firmach architektonicznych oraz developerskich, agencjach reklamowych, galeriach sztuki, teatrach, agencjach eventowych, firmach współpracujących z telewizją czy domach produkcyjnych. Wielu absolwentów otwiera również własne pracownie, które dają im poczucie niezależności i możliwość samodzielnego wyboru realizowanych projektów.

 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Bezpieczny Kredyt 2%

Czy wystarczy mieszkań dla chętnych z program...

Jeszcze  w ubiegłym roku rynek deweloperski zdawał się wchodzi...
Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu – czy to ma sens?...

Zarówno w mediach branżowych, jak i w powszechnej świadomości...
W jakich godzinach remont mieszkania

W jakich godzinach powinno się przeprowadzać...

Latem w naszych domach ruszają długo wyczekiwane i planowane r...
Praca hybrydowa

Hybrydowy model pracy. Hit czy kit?...

W dzisiejszych czasach w wielu organizacjach coraz częściej stosuje si...