• Menu

  Akcyza na samochody używane w 2017 roku

  Akcyza na samochody Jeśli chodzi o kupno samochodu wiążą się z tym oczywiście wiele różnych kosztów jakie będzie trzeba ponieść. Wśród nich jest także to co nakłada na nas również rząd w poszczególnych przepisach. Jest to między innymi kwestia związana z akcyzą, którą będzie trzeba zapłacić przy kupnie samochodu.

  W 2017 roku oczywiście mieliśmy w tym zakresie pewne zmiany, o których słyszeliśmy już kilka miesięcy temu, dlatego warto się nad tym nieco pochylić. Jest to taki temat, którym na pewno warto się zainteresować. Transakcji związane z zakupem samochodów w naszym kraju są oczywiście bardzo liczne, a pośród tych transakcji zdecydowana większość na naszym rynku to nadal samochody używane. Dlatego nie powinniśmy być również zdziwieni tym, że zawsze to największe zainteresowanie budzą zmiany, które mogą dotyczyć samochodów używanych.

  Akcyza na samochody używane w nowym roku

  Czego więc można się spodziewać po nowych przepisach, które już od kilku dni funkcjonują w naszym krajowym obrocie prawnym? Przede wszystkim niestety tracić będą właśnie te osoby, które kupują auta używane szczególnie ze starszym rocznikiem. Okazuje się bowiem, że zmienione przepisy wprowadzają dla tych samochodów wyższą akcyzę. Może się nawet okazać, że w tych najbardziej popularnych silnikach pomiędzy 1,5 a 2,0 akcyza będzie mniej więcej o tysiąc złotych wyższa niż do tej pory przy rocznikach poniżej 2005. Okazać się może, że auto będzie nas kosztować mniej niż podatek do jakiego przy tym aucie będziemy potem zobowiązani.

  Natomiast osoby, które zdecydowały się na nowy samochód będą zadowolone z tego, że ta auta z roku od 2016 będą miały niższą stawkę niż do tej pory. Okazuje się, że będzie to zysk nawet kilkukrotny w stosunku do tego jaki do tej pory koszt musieliśmy ponosić. Dlatego można powiedzieć, że dla osób, które chcą kupować auta używane to zmiany nie będą korzystne. Na naszym rynku oczywiście będzie to niekorzystne dla większości z nas ponieważ jest rzeczą oczywistą, że najchętniej sięgamy po auta używane, to one są dla naszej kieszeni właściwe i trzeba liczyć na to, że ten rynek w jakieś mierze będzie musiał się po tych zmianach również zmodyfikować. Trudno powiedzieć w jakim kierunku, ale bez tych zmian właściwie nie ma co liczyć, że dalej auta używane będą atrakcyjne, gdy podatki będą kilka razy wyższe niż do tej pory.

  Niekorzystne zmiany – strzał w kierowców

  Akcyza na samochody zawsze była traktowana jako to obciążenie, które jest dla kupujących samochody oczywiście niekorzystne. Jeśli jednak do tej pory było to niekorzystne to trudno powiedzieć jakie będzie w tym momencie. Jest to bowiem tak niekorzystna zmiana, która nie będzie dobrze wpływać na osoby, które chcą kupować auto. Można się spodziewać, że w nowym roku ta sprzedaż aut używanych szczególnie z tych najstarszych roczników zacznie spadać i nie ma się co dziwić, że tak to będzie wyglądać, skoro te obciążenia jakie mają być nam narzucone będą rzeczywiście bardzo wysokie i niestety wielu osobom kupno auta nie będzie się opłacać.

  Autor artykułu
  Artykuł został przygotowany przez firmę motopozyczka.pl, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek pod zastaw samochodu.

  Jedna odpowiedź do “Akcyza na samochody używane w 2017 roku”

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane