• Menu

  Akcesoria do okien dachowych

  Odpowiednie doświetlenie poddasza można uzyskać między innymi za pomocą okien dachowych. Jednak gdy chcemy uchronić wnętrze przed nadmiernym ciepłem lub światłem, warto wyposażyć okna w odpowiednie akcesoria.

  Okna dachowe  to jeden z najlepszych sposobów, żeby zapewnić pomieszczeniom na poddaszu dostęp naturalnego światła oraz umożliwić skuteczne ich wietrzenie. Niestety, to co na co dzień zapewnia wysoki komfort korzystania z poddasza, w czasie dużych upałów może generować problemy w postaci przegrzania wnętrza lub jego nadmiernego nasłonecznienia.

  Na szczęście producenci oferują już różne rozwiązania, które pomagają ograniczyć lub nawet całkowicie wyeliminować te niedogodności. Wystarczy użyć odpowiednich akcesoriów, jak na przykład rolety zewnętrzne czy żaluzje. Ale to nie jedyne możliwości.

  Akcesoria wewnętrzne do okien dachowych

  Akcesoria wewnętrzne montowane w oknach dachowych mogą być elementami, które skutecznie tworzą niepowtarzalny klimat pomieszczenia i stanowią część jego aranżacji. Duży wpływ na to ma także bardzo szeroka oferta typów i kolorów tego rodzaju dodatków. Pozwalają one na skuteczne regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza, dostosowując je do aktualnych potrzeb.

  Najpopularniejszymi rozwiązaniami w tym segmencie są żaluzje rolety i moskitiery. Te ostatnie chronią wnętrze przede wszystkim przed owadami. To umożliwia pozostawianie otwartych okien bez zagrożenia, że komary, muchy i inne owady przedostaną się do pomieszczeń mieszkalnych. Moskitiery można używać w połączeniu z pozostałymi akcesoriami okiennymi.

  Inne rozwiązanie to żaluzje, popularne od bardzo wielu lat w Polsce. Pozwalają na regulowanie ilości i kierunku wpadającego do wnętrza światła za pomocą odpowiedniego ustawienia lameli. Coraz popularniejsze są także montowane w oknach rolety, które chronią przed nadmiernym światłem i jednocześnie stanowią element dekoracyjny.

  Akcesoria zewnętrzne

  Akcesoria zewnętrzne to w wielu przypadkach lepsze rozwiązanie, gdy zależy nam nie tylko na redukcji ilości wpadającego do pomieszczenia światła, ale także na ograniczeniu ciepła, które przedostanie się do wnętrza. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj markizy oraz rolety zewnętrzne Velux lub Fakro.

  Według  badań, markiza zewnętrzna chroni pomieszczenia przed przegrzaniem nawet 8 razy lepiej niż roleta wewnętrzna (źródło: http://www.fakro.pl/produkty/wszystkie-produkty/akcesoria-do-okien-dachowych/akcesoria-zewnetrzne/charakterystyka/).

  Dodatkowo markiza nie ogranicza widoku za oknem. Dzięki temu, że jest montowana przed szybą, ogranicza ilość promieni docierającej do okna, a w konsekwencji zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu poddasza. Bardzo skuteczna w ograniczaniu ciepła, ale również hałasu jest roleta zewnętrzna, która dodatkowo zapewnia także poczucie prywatności, zaciemnia pomieszczenia i chroni przed promieniami UV.

  Okna dachowe, wyposażone w odpowiednie akcesoria, mogą znacznie podnieść komfort korzystania z poddasza. Z jednej strony zapewnią właściwe doświetlenie pomieszczeń, a z drugiej – pozwolą skutecznie regulować ilość światła i ciepła, docierającego do wnętrza.

  Więcej na Velset.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane