• Menu

  Adrenalina poszukiwana!

  Sporty ekstremalneLudzie poszukują wrażeń! Adrenalina, pulsująca w żyłach krew oraz wyskakujące z piersi serce przyprawia ich o dreszczyk przyjemności, a nawet podniecenie.

  Wykonanie czegoś szalonego, pełnego wrażeń i często pozbawionego hamulców zaspokaja ich potrzeby, dodaje energii oraz endorfin.

  Dla jednych będzie to wspinaczka po wysokich górach bez zabezpieczeń, dla innych skok z mostu, a kolejni poczują wielkie emocje odgadując zagadki, ścigając się szybkimi samochodami czy podczas zabawy w paintball. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb, zainteresowań oraz adrenaliny, która jest bardzo ważnym składnikiem sportów ekstremalnych i związanego z nimi ryzyka. Dlaczego to robią? My znaleźliśmy odpowiedź na to pytanie.

  Oderwanie od codzienności

  Sporty ekstremalne, ale także wszelkiego rodzaju wyścigi samochodowe oraz wizyty w escape roomach to oderwanie od zwykłego, szarego życia. Ludzie poszukują w nim czegoś nowego, co zajmie ich myśli i sprawi, że przestaną na chwilę przejmować się rachunkami, chorobami w rodzicie czy rozwodem. Mało jest rzeczy, które potrafią tak skutecznie zająć myśli, aby całkowicie wyłączyć myślenie. Przy takich przeżyciach jak skok na bungee, wspinaczka czy przejażdżka szybkim autem po torze skutecznie wyłączają myślenie, bo całe skupienie i koncentracja są skumulowane na realizacji sportowego zadania.

  Poszukiwanie wrażeń

  Tak już jest skonstruowany nasz mózg, że jedni poszukują wrażeń, a inni unikają niebezpieczeństw i szaleństw, na rzecz czegoś spokojnego i bardziej przewidywalnego. Jest to kwestia emocjonalnych potrzeb, temperamentu oraz tzw. w psychologii zapotrzebowania na symulację. Dla jednych coś szalonego będzie codziennością, a innych wytrąci z równowagi i doprowadzi do paniki.

  Każdy poszukiwacz adrenaliny i emocji powinien więc dopasowywać wykonywaną aktywność przede wszystkim do swoich możliwości, ale także potrzeb emocjonalnych. Na szczęście każdy z nas ma prawo wyboru takiej aktywności, a na http://www.prezenty.pl znajdzie mnóstwo propozycji, które zaspokoją mniejsze lub większe potrzeby. Dzięki trafnemu wyborowi atrakcji, ludzie poczują, że żyją, a ich emocjonalne, a nawet duchowe potrzeby zostaną zaspokojone.

  Potrzeba wyjścia z cienia

  Zwrócenie na siebie uwagi innych osób to mało przekonywujący argument do tego, by zrobić coś tak szalonego jak sporty ekstremalne, dla wielu to jeden z powodów podjęcia ryzyka. Chcę być zauważeni, docenieni. Potrzebują aplauzów i uznania w oczach innych.

  Warto pamiętać, że nie wszyscy potrzebują, aż tak silnych bodźców i wrażeń. Są ludzie, dla których wystarczająco ryzykowna jest gra w karty i należy to uszanować. Dla nich także jest mnóstwo atrakcji, które pobudzą do działania, wywołają uśmiech i będą wspaniałą alternatywą dla codziennych obowiązków. Warto o tym pamiętać!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane