logo
logo
logo
logo
pompy do opryskiwaczy

Pompy do opryskiwaczy – dlaczego należy o nie dbać?
Opublikowano: 30 kwietnia 2021

Pompy do opryskiwaczy, jak każde urządzenie, z czasem zaczyna się zużywać. W zależności od jakości wykonania i częstotliwości użytkowania, proces ten może nastąpić wolniej lub szybciej. Dlatego ważne jest, by dbać o nie z należytą starannością.

Regularny serwis to podstawa

Jak każde urządzenie mechaniczne, tak i pompy do opryskiwaczy wymagają serwisowania w odpowiednich interwałach czasowych. Oczywiście usterki mogą się pojawić także przy odpowiednio częstym wykonywaniu serwisu, jednakże ryzyko ich wystąpienia jest mniejsze.

Dlatego istotne jest, by wybierać pompy do opryskiwaczy, które są wysokiej jakości, a dostęp do części bezproblemowy. To znacząco ułatwia utrzymanie pompy w dobrym stanie.

Nie bez znaczenia jest także doglądanie stanu pompy na bieżąco. Niektóre usterki zdiagnozowane odpowiednio wcześnie, pozwolą na wykonanie naprawy niższym kosztem, niż w przypadku spowodowania uszkodzenia innych elementów, poprzez niewłaściwą pracę pompy.

Należy również pamiętać, by pompy do opryskiwaczy były wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Producenci podają parametry urządzenia i jego możliwości, dlatego nie należy przeciążać urządzenia, gdyż może wtedy pracować niewydajnie lub uszkodzić się od zbyt wzmożonej eksploatacji.

Dbając o pompę, można uniknąć kosztownego serwisu lub co gorsza, potrzeby wymiany na nową.

Jak naprawiać pompy do opryskiwaczy – samodzielnie czy oddać do serwisu?

Wykonywanie napraw serwisowych w maszynach rolniczych, nie dla każdego może okazać się wykonalne. Potrzebna jest do tego wiedza, umiejętności i czasami specjalistyczne narzędzia. Osoby mające odpowiednie możliwości do wykonania prac serwisowych przy pompie do opryskiwacza, zapewne podejmą się takich napraw samodzielnie, zamawiając odpowiednie części do swojego urządzenia.

Z kolei osoby, które nie posiadają odpowiednich umiejętności, wiedzy, itp., mogą skorzystać z usług serwisów, które pomogą w naprawie. W ten sposób znacząco minimalizuje się ryzyko złego przeserwisowania sprzętu, a w konsekwencji doprowadzenia do awarii.

Niezależnie od wybranego wariantu, serwis musi być przeprowadzony skrupulatnie, ponieważ pompy do opryskiwaczy stanowią istotny element samych opryskiwaczy, a ich nieprawidłowe działanie, może uniemożliwić wykonanie oprysku i znacznie spowolnić prace polowe.

Dlatego przed sezonem, warto zadbać nie tylko o samą pompę, ale także pozostałe elementy opryskiwacza lub opryskiwaczy, a także pozostałe maszyny, jakie wykorzystywane są w gospodarstwie. Sprawny sprzęt pozwoli na sprawną pracę.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Jak przyspieszyć rozkład słomy

Jak przyspieszyć rozkład słomy?...

Użyźnianie gleby za pomocą pozostałej po żniwach słomy w gospodarstwac...
Zakup ciągnika rolniczego

Zakup ciągnika rolniczego – na to zwróć...

Decyzja o zakupie ciągnika rolniczego to nie tylko znaczący krok dla r...
zrównoważone rolnictwo

Zrównoważone rolnictwo a wykorzystanie kombaj...

Zrównoważone rolnictwo staje się coraz bardziej potrzebne w obliczu wy...
stosowanie środków chwastobójczych

Znaczenie stosowania środków chwastobójczych...

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. To również okres, k...