logo
logo
logo
logo
pomoc finansowa dla zadłużonych

Na czym polega pomoc finansowa dla zadłużonych?
Opublikowano: 21 lutego 2018

Przeraża cię dług, który zaczyna coraz bardziej ciążyć? Chcesz go szybko uregulować, więc rozważasz wzięcie kredytu, który pozwoli spłacić zaległości? Pożyczka zaciągnięta na spłatę długów to tylko pozorna pomoc finansowa dla zadłużonych. Sprawdź, z jakiego powodu i poznaj lepszy sposób na wyjście z długów.

Dlaczego zaciągnięcie pożyczki na pokrycie zaległych rat i innych zobowiązań to nie zawsze dobre rozwiązanie? Przede wszystkim – jeśli masz długi, najczęściej nie będziesz w stanie uzyskać zgody banku na kolejny kredyt. Informacje o długach są dziś sprawnie przekazywane do Biur Informacji Gospodarczej (nawet zaledwie po 30 dniach od powstania zadłużenia, którego wysokość przekracza 200 zł w przypadku osób fizycznych lub 500 zł – w przypadku firm), a twoja obecność w rejestrze BIG podważa twoją wiarygodność finansową.

Także jeżeli wpadłeś w długi np. z powodu utraty pracy, uzyskanie pożyczki może okazać się niemożliwe. To jednak nie jest jedyny powód, dla którego taka pomoc finansowa dla zadłużonych jest tylko pozorna.

Kredyt to nie jest pomoc finansowa dla zadłużonych – to dodatkowe zobowiązanie

Jeśli sądzisz, że wzięcie kredytu – w banku albo innej instytucji finansowej – będzie lekarstwem na długi, przemyśl decyzję jeszcze raz. Taka forma wsparcia finansowego, co prawda, pozwoli ci na regulację przeterminowanych zobowiązań, ale z drugiej strony, jeśli twoja sytuacja finansowa jest trudna, może cię dodatkowo pogrążyć.

Kredyt na spłatę długu oznacza dodatkowe koszty – często niemałe. Wśród nich może znaleźć się np. prowizja bankowa, a także kolejne odsetki i opłaty za ubezpieczenie kredytu i tym podobne. W efekcie obciążasz swoje konto jeszcze bardziej. Poza tym, może się pojawić pokusa pożyczenia większej sumy niż ta pokrywająca długi, a to może doprowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, z której wyjść będzie ci jeszcze trudniej.

Podpisz ugodę i spłać swoje zobowiązania krok po kroku

Alternatywą dla zaciągania kolejnej pożyczki na uregulowanie długów jest… ich spłata krok po kroku. Oczywiście musisz to zrobić w porozumieniu z wierzycielem lub firmą windykacyjną, której jesteś klientem. Dzięki temu już nie będziesz musiał się obawiać, że sprawa twojego zadłużenia zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie komorniczego.

Jak się dogadać? Jeżeli jesteś klientem ULTIMO, wystarczy skontaktować się z doradcą – np. online lub telefonicznie – szczerze porozmawiać o sytuacji i ustalić rozsądny i bezpieczny dla siebie plan spłaty. Możliwe staje się rozłożenie zobowiązania nawet na raty wynoszące po kilkadziesiąt złotych miesięcznie. I choć spłata długów tą metodą przebiega wolniej, jest jedyną prostą drogą do tego, aby pozbyć się ze swojego konta wszystkich zaległości raz na zawsze.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze
  • Roman pisze:

    Wszystko jest dla ludzi tylko z głową. Jak wziąłem pożyczkę z wnet-pozyczka.pl/ to nie brałem już kolejnych ani kredytu. Jestem bardzo ostrożny przy kwestiach finansowych i może dlatego moja firma funkcjonuje na rynku już 7 lat

  • Patryk pisze:

    Jak szukałem najlepszej opcji i najlepszego wyjścia z sytuacji i postanowiłem zatrudnić firmę oddłużającą. Mi się spodobała pomoc firmy splacamswojedlugi.pl bo umarzają i naprawdę zmniejszają wysokość długów a nie pozornie pomagają zwiększając koszty jak to jest w przypadku konsolidacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

leasing paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne w ramach leasingu...

W erze rosnącej świadomości ekologicznej i dynamicznego rozwoju techno...
ETF

ETF SP500 – gdzie kupić?...

Dla inwestorów to główny element portf...
Narodowy Fundusz Zdrowia

Sytuacja w NFZ – czyli coś poszło nie tak?...

Na świecie istnieją dwa modele korzystania z usług zdrowotnych: prywat...
opóźnienia w płatnościach

Sądy będą karać nawet za minimalne opóźnienia...

Uwaga przedsiębiorcy! Sądy będą karać za minimalne opóźnienia...