logo
logo
logo
logo
kredyt studencki

Na czym polega kredyt studencki?
Opublikowano: 22 marca 2017

Na studiach często narzeka się na brak gotówki. Zwłaszcza, jeżeli są to studia dzienne. Nawet chwytając się pracy dorywczej, często studencka kieszeń nie jest zbyt przepełniona.

Dlatego jedną z ofert na dokończenie studiów i jednoczesne nieprzymieranie głodem jest kredyt studencki. Wiele firm oferuje bardzo korzystne warunki spłaty takiego zadłużenia. Przykładowo – pierwsza rata do uiszczenia pojawia się dopiero po dwóch latach od zakończenia czasów studiów.

Na co można go przeznaczyć?

Środki przyznane w ramach kredytu studenckiego niekoniecznie muszą być wydane na naukę. Jak wiadomo – życie na własną rękę również kosztuje. Dla bardziej przedsiębiorczych studentów, taki kredyt stanowi kapitał początkowy dla otwarcia własnego biznesu. Jest swego rodzaju podstawą do wejścia w dorosłe życie. Dzięki dodatkowym środkom młoda osoba nabywa cech takich jak odpowiedzialność, pracowitość, a także myślenia przyszłościowego.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Trzeba być oczywiście studentem, przy czym nieważny jest statut, tryb nauki czy nawet rodzaj uczelni, do jakiej uczęszczamy. Może być to zarówno uczelnia państwowa jak i prywatna. Do okazania niezbędne jest zaświadczenie potwierdzające uczęszczanie na studia, a także zaświadczenie o dochodach w rodzinie. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie wszystkim studentom banki udzielają pożyczek – tego typu instytucje mają ograniczone środki, które są przeznaczone do pomocy studentom. Pierwsze na liście są osoby z najniższymi dochodami w rodzinie. Jednocześnie student musi posiadać swego rodzaju poręczenie, sygnowane najczęściej przez rodzica.

Sposób wypłaty i kwota

Wsparcie jest wypłacane raz w miesiącu przez dziesięć miesięcy w roku, a jego wysokość jest ustalana co roku z góry. Gdy student decyduje się na zawieszenie studiów, to wypłata kredytu jest również wstrzymana.

Jak wygląda spłata?

Z punktu widzenia banku kredyty studenckie nie są opłacalne. O tym, że banki taką ofertę posiadają, decyduje jego częściowa spłata z funduszu. Natomiast student zaczyna spłacać kredyt po dwóch latach od zakończenia studiów, co daje mu optymalną ilość czasu na znalezienie pracy lub otworzenie własnego biznesu. Nie spłaca całości, lecz połowę plus odsetki wyliczone z okresu spłaty rat. Kredyty studenckie to najbardziej opłacalna forma pomocy, jaką młodzi ludzie mogą wykorzystać.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

leasing paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne w ramach leasingu...

W erze rosnącej świadomości ekologicznej i dynamicznego rozwoju techno...
ETF

ETF SP500 – gdzie kupić?...

Dla inwestorów to główny element portf...
Narodowy Fundusz Zdrowia

Sytuacja w NFZ – czyli coś poszło nie tak?...

Na świecie istnieją dwa modele korzystania z usług zdrowotnych: prywat...
opóźnienia w płatnościach

Sądy będą karać nawet za minimalne opóźnienia...

Uwaga przedsiębiorcy! Sądy będą karać za minimalne opóźnienia...