• Menu

  5 rzeczy, które powinna wiedzieć o oszczędzaniu każda kobieta

  o oszczędzaniuJest powszechnie wiadomo, że to kobieta zazwyczaj zarządza budżetem domowym i chociażby mężczyzna starał się udowodnić, że to on jest głową rodziny to ONA jako szyja, planuje, rozporządza i organizuje życie ich wspólnego gospodarstwa domowego.

  Co więc powinna wiedzieć i robić każda gospodyni domowa, by nie tylko starczyło do pierwszego, ale jeszcze zostało na wpłatę na konto oszczędnościowe?

  Oto 10 faktów na temat zarządzania domowym budżetem, które warto zapamiętać:

  1. Zakupy z kartką i najlepiej raz w tygodniu, tak aby po pierwsze kupić tylko niezbędne rzeczy (dobrze, aby karteczka leżała w widocznym miejscu i zawsze, kiedy coś okaże się potrzebne od razu zapisać to na liście), a po drugie nie dać się skusić rzeczom, które aż proszę się o kupienie podczas wizyty w markecie. Oczywiste jest, że im częstsze wizyty w sklepie tym więcej pieniędzy ubywa z domowego budżetu. Świetnym patentem są także zakupy przez Internet, oczywiście jeśli nie wymkną się spod kontroli i nie znajdzie się w interaktywnym koszyku miliard rzeczy, tylko dlatego, że są w promocji albo mogą się kiedyś przydać.
  2. Wyprzedaże to czas, w którym każda kobieta powinna robić zakupy, jeśli chce oszczędzić pieniądze z domowego budżetu. Aktualnie w naszym kraju mamy prawdziwe cenowe okazje i dużo akcji promocyjnych typu „2 w cenie 1” albo „przy zakupie 1 rzeczy druga za 1 grosz”. Oczywiście zanim podejmie się ostateczną decyzję zakupową należy wszystko przeliczyć, czy aby na pewno promocja jest warto uwagi.
  3. Płatności na czas z pierwszym dniem miesiąca to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli oszacować sumą na wydatki po odjęciu spłaty kredytów, zrobienie stałych opłat oraz przelaniu pieniędzy na konto oszczędnościowe.
  4. Gotówka do codziennych operacji to kolejny świetny patent na oszczędności. Najlepiej, aby mieć przy sobie zawsze określoną sumę do wydania, a pozostałe pieniądze oraz karty po prostu pozostawić w domu. W tej sytuacji świetnym pomysłem są także dwa portfele, które w zależności od potrzeby albo będą służyć podczas sprawowania codziennych obowiązków, albo przy okazji niestandardowych sprawunków. Pierwszy powinien mieć dużo przegródek na wszelkiego rodzaju karty lojalnościowe, zniżkowe oraz bony prezentowe i miejsce na pieniądze. Drugi może być już mniejszy, a w nim powinny znaleźć się wszystkie dokumenty, karty kredytowe oraz debetowe i wszystko to, co na co dzień nie jest najpotrzebniejsze, ale przydaje się podczas wyjazdów, załatwiania ważnych spraw urzędowych czy większych zakupów oraz eskapad.
  5. Domowe oszczędności to kopalnia bez dna, dlatego warto postawić na gaszenie energooszczędnych żarówek, zakręcanie wody, krótkie prysznice i gotowanie wody na gazie, zamiast czajnika elektrycznego. Wszystko to pozwoli oszczędzić w skali roku całkiem niezłą sumkę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane