• Menu

  5 plusów posiadania ubezpieczenia prywatnego

  Ubezpieczenia prywatne stają się w ostatnich latach coraz popularniejsze wśród Polaków, którzy obawiają się, że nie są wystarczająco zabezpieczeni przez publiczne systemy ubezpieczeniowe. Skoro życie pisze przeróżne scenariusze, które trudno przewidzieć, dodatkowe zabezpieczenie może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Jakie są więc plusy posiadania ubezpieczenia prywatnego?

  Lepiej jest nie przekonywać się po fakcie, że prywatne ubezpieczenie mogło się przydać, a go nie mieliśmy. Rynek ubezpieczeń prywatnych rośnie w Polsce, a co za tym idzie, oferty stają się korzystniejsze i niezmiennie oferują wysokie bezpieczeństwo. To forma zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych komplikacji, wypadków, czy też po prostu emerytury. Dobre ubezpieczenie to również niezła okazja na zainwestowanie swoich pieniędzy, które będą generowały zysk — najkorzystniejsze oferty mogą go przynosić nawet niecałe 2% w skali roku. Żeby dowiedzieć się nieco więcej na temat prywatnych ubezpieczeń, zapraszamy na stronę Prywatne ubezpieczenie? Pomyśl o zabezpieczeniu się na przyszłość

  ubezpieczenia prywatne

  Ubezpieczenie prywatne – 5 zalet

  1. Możliwość kompleksowego rozszerzenia ochrony

  W zależności od pakietu ubezpieczeniowego rozszerzone zostaną odpowiednie świadczenia, które zwiększają ochronę danej osoby. Może to być np. ubezpieczenie na życie, emerytalne, rentowe, wypadkowe czy inne. Odpowiedni pakiet zostanie dobrany do preferencji konkretnego użytkownika i skupi się na tych rodzajach ubezpieczenia, na których będzie mu zależało najbardziej.

  2. Możliwość odłożenia pieniędzy na przyszłość

  W niepewnych czasach gdy inwestowanie wiąże się z coraz większym ryzykiem, prywatny fundusz ubezpieczeniowy może okazać się bardzo bezpiecznym sposobem na ulokowanie środków. Regularne składki ubezpieczeniowe nie tylko zapewniają rozszerzoną ochronę finansową, ale także odkładają się na specjalnym koncie.

  3. Rozszerzony dostęp do lekarzy specjalistów przy odpowiednich pakietach zdrowotnych

  Odpowiednie pakiety ochrony zdrowia pozwalają bez dodatkowych opłat (poza składką) rejestrować się do prywatnych specjalistów. To sposób na szybką diagnostykę i regularną ochronę zdrowia z ominięciem kolejek u lekarzy Narodowego Funduszu Zdrowia.

  4. Dodatkowe środki wypłacane w formie emerytury lub renty

  W przypadku ubezpieczeń emerytalnych i rentowych możemy w dodatku mówić o dodatkowym sposobie na zabezpieczenie swojej starości, jeśli obawiamy się, że świadczenia ZUS będą zbyt niskie.

  Składki miesięczne są w tym wypadku odkładane, by w odpowiednim momencie mogły być wypłacone. Może to przybrać formę jednorazowego przekazania zgromadzonych środków, lub też wypłaty odliczonej kwoty co miesiąc.

  5. Odłożone środki wypracowują zysk

  Choć nie jest on ogromny, ubezpieczenia prywatne mogą wiązać się z niewielkim zarobkiem. Nie dość, że środki ze składek bezpiecznie spoczywają na koncie, to jeszcze w skali rocznej wypracowują drobny zysk. Zazwyczaj nie przekracza on 2% całości w rok, ale przy dużych sumach nawet taka stopa procentowa potrafi stać się imponująca.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane