• Menu

  5 akcesoriów, dzięki którym korzystanie z laptopa będzie przyjemniejsze

  Regularnie korzystasz z laptopa i nie wyobrażasz sobie dłuższego wyjazdu bez zabrania go ze sobą do pociągu? Warto zatem, byś zaopatrzył się w akcesoria, które sprawią, że czynności wykonywane na przenośnym komputerze będą przyjemniejsze. Sprawdź, jakie gadżety powinieneś mieć!

  Myszka bezprzewodowa

  Obecnie touchpady, w które wyposażone są laptopy są bardzo wygodne w użyciu z powodzeniem zastępują tradycyjną myszkę komputerową. Jeśli jednak nie czujesz się z nim pewnie, warto byś elektronicznego gryzonia miał na wszelki wypadek w torbie. W wielu sytuacjach może on usprawnić Twoją pracę i z pewnością jest łatwiejszy w obsłudze.

  W przypadku laptopa, którego zabierasz ze sobą na służbowe wyjazdy, najlepszym rozwiązaniem będzie myszka bezprzewodowa. Są to niewielkie urządzenia podłączane do komputera za pomocą technologii bluetooth i doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy nie masz za wiele miejsca, by swobodnie się rozsiąść. Są także dość wytrzymałe. Zapoznaj się z rankingiem najlepszych myszek bezprzewodowych.

  akcesoria do laptopa

  Dysk zewnętrzny

  Cena laptopa zależy w głównie mierze od jego komponentów. Często, by zaoszczędzić rezygnujemy z miejsca na dysku. Niezbędne pliki można bowiem przechowywać w chmurze. Jeśli jednak zależy C na tym, by mieć do nich stały dostęp także wtedy, gdy nie masz połączenia z internetem, niezbędny będzie Ci przenośny dysk twardy.

  Posłuży Ci w roli zapasowej pamięci, którą możesz schować do torby i zabrać ze sobą wszędzie. Pamiętaj, by wybrać dysk wytrzymały i odporny na uszkodzenia. W przypadku częstych podróży i noszenia go w torbie najlepszym wyborem będzie dysk SSD, któremu nie straszne są wstrząsy i uderzenia – nawet jeśli by Ci upadł, umieszczone na nim dane pozostaną nienaruszone.

  Słuchawki bezprzewodowe

  Jeśli zdarza Ci się pracować na laptopie w podróży, w skupieniu pomoże Ci odseparowanie się od świata zewnętrznego za pomocą ulubionej muzyki. Słuchanie jej na słuchawkach podłączonych kablem do laptopa może jednak ograniczać zakres Twoich ruchów i powodować dyskomfort. Najlepszym rozwiązaniem będą zatem słuchawki bezprzewodowe.

  Podobnie jak w przypadku myszek,są to urządzenia, które łączą się z komputerem za pomocą technologii bluetooth. Ładuje się je podobnie do telefonu, a ich bateria potrafi przetrwać nawet tydzień regularnego słuchania muzyki. Wiele modeli posiada również funkcję odbierania połączeń telefonicznych, co jest szczelnie przydatne, gdy potrzebujesz poprowadzić telekonferencję.

  akcesoria do laptopa

  Dodatkowa bateria

  Podróżując z laptopem nie zawsze masz możliwość podłączenia go do prądu, by naładować jego baterię. W takich sytuacjach nieodzowny okaże się dodatkowy akumulator, który umożliwi Ci dłuższą i co za tym idzie, efektywniejszą pracę na komputerze poza domem. Pamiętaj, by wybierając baterię do laptopa zdecydować się na model rekomendowany przez producenta posiadanego przez Ciebie sprzętu i aby regularnie uzupełniać jej zapasy energii w domowym zaciszu.

  Podkładka chłodząca

  Pracując na laptopie w pociągu zazwyczaj trzymasz laptopa na kolanach. Miękkie podłoże pomoże powodować przegrzanie się sprzętu, co z kolei może zniszczyć nie tylko jego, ale także sprzyja poparzeniom skóry na nogach. Niezbędna w takich sytuacjach jest podkładka chłodząca. Zabierając laptopa w podróż wybierz model o cienkiej budowie, który z powodzeniem zmieści się razem z komputerem do torby.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane