• Menu

  3 najskuteczniejsze sposoby zarabiania na nieruchomościach

  Inwestowanie w nieruchomościInwestowanie w nieruchomości cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Znacząca część nabywanych mieszkań wciąż jest przeznaczana na użytek własny. Jednak z roku na rok poszerza się grono osób kupujących lokale w celach zarobkowych.

  W jaki sposób można zarobić na nieruchomości?

  • Wynajem. Wiele osób inwestuje w zakup nieruchomości po to, by ją wynajmować. Umowa może być długoterminowa, co jest wygodnym sposobem, gdyż lokal zostaje wynajęty na wiele lat, a inwestor otrzymuje comiesięczny czynsz. W tego rodzaju inwestycji popularne są nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wynajem krótkoterminowy pozwala na osiąganie większych zysków, ale wymaga większej aktywności administracyjnej. Może to być umowa na pojedyncze pokoje, na kilka dni. Ten rodzaj działalności sprawdza się w miejscowościach turystycznych i wszędzie tam, gdzie znajdą się klienci poszukujący kilku noclegów.
  • Podnajem. Nie posiadając środków na tak dużą inwestycję, jak zakup mieszkania, można je wynająć od właściciela, a następnie podnająć osobie trzeciej. Konieczna jednak jest do tego zgoda właściciela. Zyskiem jest różnica pomiędzy ceną, jaką sami płacimy, a tą uzyskaną od osoby podnajmującej. Wynajęcie mieszkania na dłuższy okres i podnajmowanie go na krótkie terminy może być opłacalne i przynosić spore zyski.
  • Flipowanie mieszkań. Jest to zakup nieruchomości poniżej ceny rynkowej, a następnie sprzedanie jej za znacznie wyższą kwotę. Zazwyczaj wymaga to dodatkowej inwestycji w remont. Ten rodzaj inwestowania wymaga znajomości branży mieszkaniowej, a także remontowej. Konieczne jest szybkie ocenienie, czy inwestycja będzie opłacalna. Wymaga dużego nakładu pracy i szybkiej reakcji na pojawienie się tzw. okazji. Szukając tanich nieruchomości, warto zaglądać na: Listaprzetargow.pl. Można tam znaleźć aktualne oferty mieszkań z przetargów, licytacji komorniczych czy od syndyka.

  Do wyboru pozostaje kilka sposobów zarabiania na nieruchomościach. Decyzja o tym, którą drogą pójdziemy, zależy w dużej mierze od naszych możliwości finansowych, a także obranej strategii zarabiania. Starannie opracowany plan strategiczny i znalezienie okazji inwestycyjnej mogą przynieść sukces finansowy.

  Zdjęcie: Pixabay.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane