logo
logo
logo
logo
Bezpieczeństwo danych

Wyzwania transformacji cyfrowej: Bezpieczeństwo danych w firmie
Opublikowano: 9 października 2019

Polscy przedsiębiorcy nie mają już dziś wątpliwości, że trzeba chronić informacje i dane wrażliwe, gromadzone w związku z prowadzoną działalnością. Nasza świadomość wzrasta, wiele się mówi się o cyberzagrożeniach. Kradzieże informacji, phishing czy atak złośliwego oprogramowania, np. typu ransomware, które odbiera firmom dostęp do danych niekiedy bezpowrotnie, to tylko nieliczne z cyfrowej przestępczości. Pojawić się może także ryzyko wynikające ze zdarzeń losowych, takich jak awaria, brak zasilania czy pożar. Jak zatem skutecznie chronić swoją firmę przed sytuacjami niepożądanymi?

Bezpieczeństwo danych

Utrata danych, które stanowią zdecydowany filar działań biznesowych firmy, może skończyć się ogromnymi stratami finansowymi i wizerunkowymi, a nawet doprowadzić biznes do upadku. Dziś niejednokrotnie ochrona przedsiębiorstwa jest jedną z najważniejszych gałęzi w prowadzeniu firmy.  Wraz z ilością zagrożeń jakie czyhają na  przedsiębiorców istnieje również wiele metod, które należy zastosować aby uniknąć zagrożenia.

Niektóre z nich przedsiębiorcy mogą samodzielnie wdrażać i poprawiać bezpieczeństwo swojej firmy (szyfrowanie, backup i odzyskiwanie danych). Częściej jednak decydują się oni na pomoc profesjonalistów. Nie muszą wówczas borykać się z problemami, które zazwyczaj nie są domeną działalności ich firmy, ani ponosić wysokich kosztów utrzymania własnego personelu IT.

Dla małych i średnich firm takie zewnętrzne wsparcie jest wręcz wybawieniem, zwłaszcza że gwarantuje ono wysoki poziom zabezpieczeń. Zabezpieczenie danych najlepiej zatem zlecić profesjonalistom, by ze spokojem zajmować się podstawową działalnością firmy, a nie nierówną walką z cyberprzestępcami. Fachowcy lepiej potrafią dostosować spektrum działań zabezpieczających do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Ich wiedza i doświadczenie mogą dotyczyć zarówno ochrony danych przechowywanych na lokalnych serwerach, jak i tych ulokowanych w chmurze.

Wśród wielu firm na szczególną uwagę zasługuje firma SerwNet Sp. z o.o., która od ponad 20 lat dba o bezpieczeństwo informatyczne swoich klientów m.in. z zakresu ochrony danych. Jej eksperci wdrażają systemy ERP i prognozują również, że to właśnie cloud computing może zdominować w przyszłości rynek zabezpieczeń.

Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu firmy SerwNet Sp. z o.o.

Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu firmy SerwNet Sp. z o.o.

„Back up danych w chmurze to ochrona w 100% skuteczna. W przypadku modelu SaaS to ponadto niskie koszty, łatwa obsługa, bezproblemowy upgrade, dostępność danych z każdego miejsca i w każdym czasie. To kompleksowe rozwiązanie, które w połączeniu z usługą stałego dostępu do serwisu i wsparcia fachowców, pozwala skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa firmy do pożądanego poziomu. Nasi eksperci posiadają doświadczenie nawet w najbardziej skomplikowanych zdarzeniach” skomentował Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu firmy SerwNet Sp. z o.o.

SerwNet Sp. z o.o. z powodzeniem tworzy i wdraża systemy informatyczne dedykowane małym, średnim i dużym firmom bez względu na branżę, którą reprezentują. Rozwiązania te cieszą się dużą popularnością, ponieważ bez trudu mogą być one przystosowane do potrzeb konkretnej firmy, niejako „uszyte na miarę”. Między innymi dzięki temu z usług i produktów, związanych z systemami do zarządzania przedsiębiorstwem, za pośrednictwem SerwNet skorzystało już ponad 2000 klientów o różnorodnym profilu działalności.

SerwNet

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

ZUS

Przedsiębiorcy na uratowanie swoich pieniędzy...

Przedsiębiorcy do 22 maja 2023 r. powinni rozliczyć składki zdrowotne...
upadłość firmy

Gwałtowne wzrosła liczba upadłości firm w Pol...

Jak podaje w swoim komunikacie Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji...
Fonty Google

Nawet fonty mogą śledzić Cię online! Jak temu...

Jeśli korzystasz z internetu nie od wczoraj, najpewniej wiele...
Woda

Woda – życiowy eliksir, który należy do...

Woda jest nieodłącznym elementem życia na Ziemi. Bez wody nie byłoby ż...