logo
logo
logo
logo
budowa hali

Wybierz sprawdzoną firmę do budowy hali magazynowej
Opublikowano: 23 stycznia 2018

Budowę magazynu należy traktować równie poważnie i odpowiedzialnie jak budowę każdego jednego budynku mieszkalnego czy firmowego. Nie ma znaczenia, że ze względu na stosunkową prostotę takich konstrukcji i łatwe w realizacji plany architektoniczne budowa hali magazynowej wydaje się łatwą i nieskomplikowaną sztuką.

Trudności pojawiają się dopiero podczas samego procesu budowy i wtedy brak odpowiedniego sprzętu, maszyn lub wystarczającej liczby pracowników może skutecznie zahamować cały projekt.

Wybór wykonawcy

Posiadając już plany przyszłej hali magazynowej, należy wybrać wykonawcę, który zajmie się ich realizacją. W tym celu warto przejrzeć oferty przynajmniej kilku firm, nie kierując się samymi stawkami, ale przede wszystkim ich doświadczeniem, kwalifikacjami i zapleczem technologicznym. Nie bez znaczenia jest również zaangażowanie takiej firmy w proces budowy i profesjonalna pomoc w zakresie:

  • wyboru właściwego dla danego projektu sposobu ocieplenia
  • realizacji projektów pobocznych: budowy dróg dojazdowych, dróg wewnętrznych
  • zaplanowania parkingów, miejsc postojowych, placów wyładunkowych
  • doradztwa dotyczącego lokalizacji budowy i odległości od węzłów komunikacyjnych, autostrad, tras wojewódzkich i krajowych
  • projektu części biurowej dla kierownictwa magazynu, obsługi klienta czy działu socjalnego dla zatrudnionych w hali magazynowej pracowników

Dodatkowo wykonawca powinien zająć się również szeregiem prac związanych z samym przygotowaniem pod budowę. W ich zakres wchodzi między innymi osuszanie gruntu, zalanie fundamentów, instalacja barier dźwiękochłonnych i zagłuszających, montaż ogrodzenia, bram i furt wjazdowych na teren magazynu.

Niskie koszty zarządzania

Warto też wspomnieć, że wykonawca powinien też sugerować inwestorowi wdrażanie jak najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań, które mogą znacznie obniżyć koszty zarządzania magazynem. Wśród nich znajdują się chociażby systemy inteligentnego zarządzania i komputerowe programy oraz aplikacje, które ułatwiają obsługę magazynu, obniżają koszty użytkowania i pozwalają na znaczne przyśpieszenie całego procesu obsługi klienta końcowego.

Ekologiczny magazyn

Na etapie budowy hali magazynowej inwestor oraz wykonawca mogą wdrożyć również szereg ekologicznych rozwiązań. Są nimi panele słoneczne i energetyczne, odpowiednie ocieplenie budynku, montaż wiatraków produkujących energię czy pomp cieplnych, które mogą ogrzewać wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne. Dopasowanie odpowiednich rozwiązań ekologicznych wynika bezpośrednio z przeznaczenia danego magazynu – inaczej buduje się hale przeznaczone do przechowywania materiałów przemysłowych, chemicznych, środków medycznych, inaczej zaś te, które mają służyć do składowania żywności oraz produktów wrażliwych termicznie.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Dewalt

Dlaczego warto zainwestować w narzędzia Dewal...

Coraz więcej profesjonalistów i amatorów majsterkowania stawia...
domki letniskowe

Modernizacja domku letniskowego: proste sposo...

Posiadanie domku letniskowego to świetna inwestycja, a wraz z rosnącą...

Inwestycja w dom szkieletowy – izolacja ścian...

Technologia szkieletowa ma wiele zalet: jest szybka, można bud...

Rekuperator – czy warto mieć go w domu?...

W zamkniętym pomieszczeniu potrzeba ok. 30 m3 śwież...