logo
logo
logo
logo
Esperal

Wszywka alkoholowa pozwala na efektywną walkę z alkoholizmem
Opublikowano: 1 stycznia 2022

Wszywka alkoholowa Esperal to metoda na którą warto się zdecydować gdy czujesz brak kontroli nad spożywanym alkoholem i wpływa on negatywnie na Twoje życie

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo ciężką i trudną do wyleczenia chorobą. Zapada na nią coraz więcej naszych rodaków, niezależnie od wieku czy płci. Pierwszym etapem rozpoczynania leczenia z alkoholizmu zawsze powinno być przyznanie się przez osobę uzależnioną, że ma problem. Choć często osoba uzależniona utrudnia życia swoim najbliższym, ważne jest, by w trakcie leczenia chory nie pozostał sam ze swoim problemem, a był wspierany w zdrowy sposób przez współmałżonka, rodziców czy przyjaciół.

Jedną z pierwszych metod, która pozwoli rozpocząć proces powrotu do zdrowia jest wszycie wszywki alkoholowej Esperal. Dzięki niej osoba uzależniona może skutecznie przerwać ciąg alkoholowy i powstrzymać się od picia przez długie miesiące.

Esperal – wszywka alkoholowa wspomagająca leczenie alkoholizmu

Wszywka alkoholowa Esperal obecnie produkowana jest pod nazwą Disulfiram. Disulfiram jest substancją czynną znajdującą się w tabletkach, które wszywane są w ciało alkoholika. Mają za zadanie zaburzyć metabolizm alkoholi w organizmie uzależnionego, co powoduje wystąpienie szeregu nieprzyjemnych objawów. W wyniku zaburzenia działania metabolizmu, u osoby uzależnionej pojawiają się poniższe objawy:

  • silne nudności oraz wymioty,
  • zawroty głowy,
  • kołatanie serca,
  • duże skoki ciśnienia,
  • duszności oraz nadmierna potliwość,
  • zaczerwienienie twarzy.

Powyższe objawy utrzymują się nawet do 10 godzin, a przez ten czas cały czas występują z „taką samą mocą”. W niektórych przypadkach może również dojść do zaburzeń erekcji,

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszycie wszywki alkoholowej Esperal implantowana w https://gabinetchirurgiczny.com/ powoduje uwalnianie się substancji czynnej do krwiobiegu pacjenta przez długie miesiące. Jest to przeważnie od 8 do 12 miesięcy, a ten czas wystarczający jest do tego, by alkoholik zmienił swoje nawyki życiowe oraz rozpocząć kolejny etap leczenia choroby, jakim jest psychoterapia.

Na czym polega skuteczność wszywki alkoholowej Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to bardzo skuteczna metoda w leczeniu alkoholizmu. Należy jednak pamiętać, że nie jest ona cudownym lekiem na alkoholizm, a jedynie jedną z metod wspierającą leczenie. Wszywka alkoholowa pozwala choremu na przerwanie ciągu alkoholowego, nie oznacza to jednak, że po skończeniu działania wszywki nie powróci od znów do picia. Należy podjąć dalsze leczenie, by terapia odniosła skutki.

Substancja czynna we wszywce uaktywnia się po spożyciu nawet znikomej ilości alkoholu etylowego, zaburzając prawidłowy metabolizm. Alkohol etylowy przekształcony w aldehyd octowy, nie jest w stanie przekształcić się w kwas octowy i bezpiecznie wydalić się z organizmu. Takie działanie daje nieprzyjemne skutki podobne do zatrucia alkoholowego, co z kolei prowadzi do wytworzenia w mózgu pacjenta odruchu powodującego wstręt na samą myśl o alkoholu. Pozwala to alkoholikowi nie sięgać po napoje alkoholowego przez cały okres działania Esperalu, gdyż nie chce on ponownie doświadczyć długich godzin bólu głowy czy wymiotów.

Wszywka alkoholowa wykazuje bardzo dużą skuteczność, jednak, jeżeli pacjent nie połączy ją z dalszym leczeniem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że powróci do picia.

Jak wygląda zabieg implementacji Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie jest skomplikowaną procedurą, a przeprowadzony w doświadczonym gabinecie medycznym jest całkowicie bezpieczny. Chirurg po podaniu znieczulenia miejscowego, nacina skórę w miejscu, w którym umieszcza tabletki z substancją czynną, po czym na miejsce nacięcia zakłada szwy. Cały zabieg trwa około pół godziny.

Jednym z warunków, którego pacjent musi bezwzględnie przestrzec, by móc poddać się zabiegowi zaszycia jest pozostanie w trzeźwości co najmniej na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu.

Czy po implementacji Esperalu można spożywać alkohol?

Decyzję o wszyciu wszywki alkoholowej Esperal podejmowana jest przez pacjenta w pełni świadomie. Pacjent podpisuje zgodę i zostaje powiadomiony o wszystkich efektach ubocznych, które pojawią się w jego organizmie, gdy napije się alkoholu.

Wszycie wszywki nie powoduje, że alkoholik nagle nie będzie odczuwał chęci napicia się alkoholu, jednak świadomość objawów, które mogą się pojawić po jego napiciu, najczęściej skutecznie go przed tym hamuje. Pacjent odpowiedzialny jest za swoje decyzje oraz za swoje zdrowie, dlatego determinacja i silna wola pozwolą mu na wytrwanie w trzeźwości w trakcie działania Esperalu.

Zdarza się, że osoba uzależniona próbuje „przepić” wszywkę. Nie da się tego zrobić, jedynymi skutkami będą objawy zatrucia alkoholowego, a w skrajnych przypadkach trwałe uszkodzenia wątroby lub nerek oraz śmierć.

Czego jeszcze nie wolno?

Po zaszyciu Esperalu, osoba uzależniona nie może spożywać alkoholu. Nie dotyczy to jednak tylko alkoholu w rozumieniu napojów alkoholowych takich jak wino, piwo czy wódka. Zakaz dotyczy wszystkich substancji, które zawierają w sobie alkohol. Są to między innymi:

  • płyny stomatologiczne na bazie alkoholu,
  • syropy oraz inne leki zawierające alkohol,
  • słodycze z alkoholem,
  • perfumy oraz inne kosmetyki na bazie alkoholu (zakaz dotyczy ich używania na skórę, gdyż alkohol przenika również przez skórę, uaktywniając wszywkę)

Wszywka alkoholowa Esperal, a skutki uboczne

Samo zaszycie tabletek z substancją czynną nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Esperal uaktywnia się dopiero w momencie, gdy wykryje w ciele pacjenta alkohol. Przed wszyciem wszywki należy poinformować swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych lekarstwach, gdyż może się okazać, że któreś z nich wchodzi w reakcję z Esperalem, co może dać nieprzyjemne objawy nawet bez wypicia alkoholu.

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zabiegu

Wszycie wszywki alkoholowej jest zabiegiem bezpiecznym dla zdrowia i życia pacjenta, jeśli przeprowadza się je w specjalistycznym gabinecie przez doświadczonego lekarza. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań, które wykluczyć mogą pacjenta z wszycia wszywki:

  • zaburzenia krążenia,
  • choroby serca oraz przebyte zawały czy wylewy,
  • choroby nerek, wątroby,
  • padaczka,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia psychiczne, takie jak psychozy czy depresja,
  • uczulenie na substancje zawarte w zaszywanych tabletkach.

Wszywka alkoholowa Esperal i terapia – zawsze powinny iść w parze!

Leczenie alkoholizmu to długi proces, składający się z wielu metod podejmowanych jedna po drugiej, lub równocześnie. Potrafi trwać latami i wymaga wiele zaangażowania oraz determinacji ze strony osoby uzależnionej. Wszycie wszywki alkoholowej jest bardzo pomocnym sposobem na rozpoczęcie leczenia. Pozwala na przerwanie ciągu alkoholowego oraz pozostanie w abstynencji, co z kolei jest bardzo pomocne w trakcie terapii indywidualnej czy grupowej.

W trakcie leczenia pacjent powinien pozostać pod stałą opieką lekarza prowadzącego oraz psychoterapeuty. Często na początku leczenia alkoholicy udają się do specjalnego ośrodka leczenia uzależnień, by zacząć proces leczenia w środowisku odizolowanym od wszelkich pokus i będąc pod stałą opieką w rodzinnej i przyjaznej atmosferze.

Jeżeli czujesz, że chcesz wyjść z nałogu skutecznie i trwale, nie zwlekaj i podejmij się wszycia wszywki alkoholowej jak najszybciej!

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Narodowy Fundusz Zdrowia

Sytuacja w NFZ – czyli coś poszło nie tak?...

Na świecie istnieją dwa modele korzystania z usług zdrowotnych: prywat...
Polska na skraju wyludnienia

Alarm demograficzny. Polska na skraju wyludni...

W ostatnich latach Polska zmagasz się z coraz mniejszą liczbą urodzeń....
Narodowy Fundusz Zdrowia

W kasie Narodowego Funduszu Zdrowia może zabr...

System ochrony zdrowia w latach 2025-2027 wymaga dofinansowani...
Fentanyl

Fentanyl – ukryte zagrożenie, które zamienia...

Fentanyl. Słowo, które w ostatnich latach budzi grozę...