logo
logo
logo
logo
spirulina hawajska

Spirulina hawajska – jakie ma działanie?
Opublikowano: 31 maja 2016

Trudno o lepszy, w pełni naturalny i tak znakomicie przyswajalny suplement diety jak spirulina hawajska. Produkt ten wyróżnia się wyjątkową zawartością składników odżywczych i energii słonecznej. To źródło wielu witamin i minerałów. Jakich? Zobaczmy

Spirulina hawajska to 100% czystych, wysuszonych alg nieparzonych i nieprzetwarzanych w żadnym procesie produkcji. Zajdziemy w niej dużo białka i wapnia – znacznie więcej niż w polecanych jako bogate źródło tych składników wołowinie czy mleku. Dodatkowo zawiera również witaminy A, B, C, D, E, K, magnez i beta-karoten, liczne aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Spirulina jest algą, która rośnie dziko, ale na skale przemysłową jest uprawiana w specjalnych zbiornikach ma Hawajach. Ze względu na wyjątkowe warunki wolne od pestycydów, herbicydów i GMO i styczność z czystą wodą oceaniczną, zawierającą liczne minerały ten rodzaj spiruliny jest uznawany za najbardziej wartościowy na świecie. – mówi Michał Pelc z drPelc.pl.

Na co pomaga spirulina hawajska?

– Po spirulinę hawajską powinny sięgnąć osoby aktywne fizycznie i umysłowo. Jest ona bardzo wartościowym uzupełnieniem diety dla uczniów w wieku szkolnym, wegetarian, osób starszych, odchudzających się, wegetarian, sportowców i kobiet w ciąży. Spirulinę warto spożywać przy problemach z cukrzycą, na wzmocnienie odporności, przy problemach z cholesterolem. Można ją polecić zwłaszcza osobom borykającym się z anemią, bo zawiera też dużo żelaza (więcej niż popularny szpinak) – dodaje Michał Pelc.

Spirulina hawajska hamuje apetyt, więc pomaga w problemach z nadwagą i ułatwia odchudzanie. Wspomaga procesy trawienia i dobrze działa na florę bakteryjną w jelitach, oczyszcza organizm z toksyn.

Szybki efekt spiruliny

Zalety spiruliny hawajskiej to nie chwytliwy marketingowy opis. Jej wszechstronne i dobroczynne działanie jest potwierdzone naukowo. By się o tym przekonać na własnym przykładzie wystarczy włączyć ją do codziennej diety. W tym celu można np.: zażywać sproszkowaną spirulinę, albo sięgnąć po tabletki, co jest bardzo wygodną formą zażywania tego produktu. Efekty działania spiruliny hawajskiej można zauważyć bardzo szybko, bo jest ona przyswajalna aż w 95%. Dawkowanie spiruliny jest bardzo proste, optymalne dzienne spożycie to do 6 tabletek, najlepiej rano i wieczorem.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 6 komentarzy
  • Lowko pisze:

    Nie tylko hawajska jest dobra. Spirulina z Tajwanu jest też bardzo dobrej jakości. W Polsce najlepszą ma Febico.
    Ogólnie o algach, roślinach i zdrowiu można sporo poczytać na spirulina.pl/

  • Anna pisze:

    Spirulinę dodaje do swoich kosmetyków. Wykonuje sama swoje kosmetyki z naturalnych surowców kosmetycznych.
    „Właściwości spiruliny dla skóry:
    – działa regenerująco na skórę
    – wspomaga naprawę i odbudowę komórek
    – zapobiega powstawaniu wolnych rodników oraz starzeniu się skóry
    – łagodzi stany zapalne
    – działa przeciwzmarszczkowo”

  • ewa pisze:

    Jeszcze jedna fajna strona o spirulinie to spirulinabio.pl

  • Wihajster pisze:

    Rzeczywiście, ja dodaję spirulinę do koktajli. Najpierw wytłaczam (nie wyciskam!) w RONIC-u soki warzywne, późnej dodaję spirulinę, wstrząsam napój i odlewam połowę, starcza mi na dwa dni. Rewelacja!

  • Marek pisze:

    Bardzo dobry artykuł, niestety w internecie trudno znaleźć sprawdzone informacje na temat spiruliny hawajskiej – dlatego warto porównać z innymi opiniami np. enaturablog.pl/spirulina-hawajska-pacifica-cena-dzialanie-skutki-uboczne/

  • ola pisze:

    Jak dla mnie to tylko spirulina słodkowodna od Febico. A spiruliny hawajaksiej nie ma już od około pół roku – mówi się, że złe warunki atmosferyczne,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Narodowy Fundusz Zdrowia

Sytuacja w NFZ – czyli coś poszło nie tak?...

Na świecie istnieją dwa modele korzystania z usług zdrowotnych: prywat...
Polska na skraju wyludnienia

Alarm demograficzny. Polska na skraju wyludni...

W ostatnich latach Polska zmagasz się z coraz mniejszą liczbą urodzeń....
Narodowy Fundusz Zdrowia

W kasie Narodowego Funduszu Zdrowia może zabr...

System ochrony zdrowia w latach 2025-2027 wymaga dofinansowani...
Fentanyl

Fentanyl – ukryte zagrożenie, które zamienia...

Fentanyl. Słowo, które w ostatnich latach budzi grozę...