logo
logo
logo
logo
infekcje intymne

Jak radzić sobie z nawracającymi infekcjami intymnymi?
Opublikowano: 16 grudnia 2016

Przynajmniej kila razy w roku zapadasz na infekcje intymne. Ledwie kończysz leczenie i już zaczynasz odczuwać dyskomfort – świąd i pieczenie? Oto kilka sprawdzonych porad, które pozwolą Ci skutecznie zwalczyć nawracające infekcje intymne. Wystarczy właściwa suplementacja, prawidłowa higiena i efektywne leczenie, byś odzyskała komfort i dobre samopoczucie.

Właściwa suplementacja

Jeśli przynajmniej klika razy w roku dopada Cię infekcja intymna, zadbaj o właściwą suplementację. Stosuj doustny probiotyk, który pomoże odbudować mikroflorę okolic intymnych – naturalną barierę dla rozwoju zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. PrOVag to doustny probiotyk, który pozwala odbudować właściwą mikroflorę układu rozrodczego i pokarmowego oraz utrzymać prawidłowe pH pochwy. PrOVag zwiera dużą dawkę żywych dobroczynnych bakterii, w tym aż trzy polskie szczepy Lactobacillus. Probiotyk wykazuje skuteczność potwierdzoną badaniami, zyskał pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Ochrona okolic intymnych

Odczuwasz dyskomfort w okolicach intymnych? Sięgnij po globulki – inVag. Lek dostępny jest bez recepty. Przyniesie szybką ulgę i zahamuje rozwój infekcji. Preparat przywraca naturalną równowagę okolic intymnych oraz pomaga utrzymać prawidłowe pH, dzięki czemu wzmacnia naturalną barierę dla namnażania bakterii i grzybów.

Prawidłowa higiena

Bardzo ważny czynnik, pozwalający uniknąć infekcji intymnych to prawidłowa higiena okolic bikini. Do podmywania należy stosować przeznaczone specjalnie do tego celu środki – płyny, emulsje i żele do higieny intymnej. Zwykłe mydło, nawet najbardziej łagodne, negatywnie wpływa na florę bakteryjną okolic intymnych. Zasadowy odczyn mydła narusza naturalne kwasowe pH pochwy. Płyny i żele do higieny intymnej pozwalają zachować naturalną mikroflorę i właściwe pH tych okolic, dzięki czemu wzmacniają naturalną barierę ochronną.

Skuteczne leczenie

Jeśli po raz kolejny w przeciągu roku odczuwasz uporczywy świąd i pieczenie, koniecznie zgłoś się do lekarza. Koniecznym może okazać się włączenie mocniejszych środków przeciwgrzybiczych czy przeciwbakteryjnych. Pomimo farmakoterapii infekcje wracają? Poproś lekarza, by wykonał posiew z pochwy – badanie to jednoznacznie określi z jakiego typu infekcją się zmagasz i pozwoli włączyć właściwe leczenie. Pamiętaj, by zaordynowane przez lekarza leki przyjąć do końca i nie przerywać kuracji w chwili wystąpienia objawów. Leczeniem powinien zostać objęty również partner. W okresie kuracji rekomendowana jest wstrzemięźliwość. Po zakończonej kuracji, zadbaj o dobudowę naturalnej mikroflory okolic intymnych z zastosowaniem probiotyków doustnych, np.: prOVag bądź globulek inVag.

 

Flora mikrobiologiczna pochwy

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz
  • Patu2626 pisze:

    Problem nawracających infekcji wymaga kompleksowego podejścia, warto zapoznać się z ideą piramidy zdrowia intymnego – piramidazdrowiaintymnego.pl/odkryj-piramide/ – zwrócić uwagę na swoją dietę, leki które się przyjmuje, zdrowie pęcherza moczowego. U mnie ważnym elementem w leczeniu okazało się pranie bielizny w płatkach mydlanych i jej prasowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Narodowy Fundusz Zdrowia

Sytuacja w NFZ – czyli coś poszło nie tak?...

Na świecie istnieją dwa modele korzystania z usług zdrowotnych: prywat...
Polska na skraju wyludnienia

Alarm demograficzny. Polska na skraju wyludni...

W ostatnich latach Polska zmagasz się z coraz mniejszą liczbą urodzeń....
Narodowy Fundusz Zdrowia

W kasie Narodowego Funduszu Zdrowia może zabr...

System ochrony zdrowia w latach 2025-2027 wymaga dofinansowani...
Fentanyl

Fentanyl – ukryte zagrożenie, które zamienia...

Fentanyl. Słowo, które w ostatnich latach budzi grozę...