logo
logo
logo
logo
Praca w Szwajcarii

Praca w Szwajcarii – co warto wiedzieć przed wyjazdem?
Opublikowano: 1 grudnia 2021

Szwajcaria kojarzy się powszechnie z bankami, zegarkami, serami, czekoladą i malowniczymi widokami. Dla wielu osób zainteresowanych emigracją zarobkową to także kraj, który wydaje się niezwykle atrakcyjny ze względu na wysokie zarobki. Widać to na przykład w branży budowlanej. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do pracy do Szwajcarii i gdzie szukać ofert?

Praca w Szwajcarii – informacje podstawowe

Szwajcaria słynie z tego, że jest jednym z najbogatszych państw świata. To prawda, jednakże jest jeszcze druga strona medalu, mianowicie koszty życia są tam niezwykle wysokie. Szczególnie widać to, przeglądając oferty wynajmu nieruchomości. Co więcej, szacuje się, że rachunki za zakupy są nawet trzykrotnie większe niż w Polsce.

Problemem jest także rozbudowana biurokracja. Aby móc starać się o zatrudnienie w tym alpejskim kraju, należy najpierw uzyskać odpowiednie pozwolenie. Musi być ono dostosowane do długości przewidywanego pobytu. Co jednak ważne, jeżeli ktoś zamierza pracować w Szwajcarii nie dłużej niż 90 dni, może skorzystać ze skróconej procedury i załatwić formalności przez Internet.

Dla wielu osób problemem może być także bariera językowa. W Szwajcarii obowiązują bowiem cztery języki urzędowe – niemiecki, francuski, włoski oraz retoromański, które są używane w zależności od kantonu.

Oferty dla pracowników budowlanych

W Szwajcarii pracę mogą znaleźć nie tylko specjaliści z zakresu bankowości czy medycyny, ale i pracownicy budowlani. W największych miastach tego kraju wciąż realizuje się wiele inwestycji, w związku z czym potrzebni są fachowcy. Są to nie tylko obiekty typowo mieszkalne, ale również biurowce i budynki o przeznaczeniu gospodarczym.

Pracownicy budowlani zatrudnieni w Szwajcarii mogą liczyć na naprawdę dobre wynagrodzenie. Na przykład wykwalifikowany robotnik budowlany, który posiada potwierdzenie swoich kwalifikacji zawodowych EFZ, może liczyć na pensję w wysokości około 5000 franków szwajcarskich. Z kolei nadzorca budowlany może otrzymać wynagrodzenie w kwocie nawet 8000 franków.

Warto również zwrócić uwagę na jedną rzecz. Otóż w Szwajcarii mieszka wielu imigrantów, którzy znakomicie się tam zaaklimatyzowali. Nie oznacza to jednak, że rodowici mieszkańcy tego kraju są otwarci na wszystkich. Szwajcarzy cenią sobie bowiem ciężką pracę oraz zamiłowanie do porządku, co niektórym przybyszom nie przychodzi najłatwiej.

Tu znajdziesz oferty dla siebie – Praca-Szwajcaria.com

Osoby zainteresowane znalezieniem zatrudnienia w Szwajcarii powinny zapoznać się z ofertą portalu Praca-Szwajcaria.com. Można na nim znaleźć nie tylko ogłoszenia o pracę, ale za jego pośrednictwem możliwe jest także aplikowanie. To jednak nie wszystko, portal prowadzi również bloga, na którym publikowane są porady i informacje dotyczące warunków życia i pracy w Szwajcarii.

Oferta portalu stanowi również wyjście naprzeciw oczekiwaniom osób, które zainteresowane są wyjazdem zarobkowym do Szwajcarii. Tamtejszy rynek pracy jest specyficzny, ponieważ wiele osób znajduje zatrudnienie poprzez polecenie, co rodzi uzasadnione obawy o to, czy faktycznie uda się znaleźć pracę w tym alpejskim kraju. Dzięki pomocy pracowników portalu jest to jak najbardziej możliwe, co więcej, cały proces rekrutacyjny odbywa się poprzez portal.

Praca-Szwajcaria.com to przede wszystkim oferty dla pracowników budowlanych. Chodzi tutaj między innymi o takie zawody jak dekarz, zbrojarz, spawacz, monter kuchni, drzwi, okien, wentylacji, cieśla szalunkowy, hydraulik, ślusarz, malarz, czy też murarz.

Szwajcarska gospodarka okazała się odporna na kryzys spowodowany pandemią koronawirusa i wciąż potrzebuje nowych pracowników. Najlepszym tego przykładem jest sektor budowlany, w którym stale brakuje rąk do pracy. Dzięki portalowi Praca-Szwajcaria.com pracownicy budowlani mogą znaleźć zatrudnienie jeszcze przed wyjazdem. Co więcej, obsługa portalu pomoże również w załatwieniu wszystkich formalności.

Tagi: , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Onboarding

Onboarding zdalny, czyli wdrożenie pracownika...

Jak ograniczyć rotację pracowników, obniżyć koszty zatrudnienia i zwię...
Mobile Developer

Przyszłość Mobile Developer w Erze Sztucznej...

Mobile Developer to programista aplikacji mobilnych, który spe...
Mobbing

Mobbing – coraz mniej skarg, coraz więk...

Mobbing to poważny problem, który wciąż funkcjonuje w polskich firmach...
Programy motywacyjne

Programy motywacyjne – Carrotspot...

Firma Carrotspot.com nie tylko rewolucjonizuje systemy kafeter...