logo
logo
logo
logo
nagrzewnica

Nagrzewnice powietrza w obiektach przemysłowych – dlaczego się sprawdzają?
Opublikowano: 21 września 2021

Nagrzewnice powietrza gazowe są powszechnie wykorzystywane w ogrzewaniu obiektów średnio i wielko kubaturowych. Jakie są zasady ich działania? Dlaczego ogrzewanie nadmuchowe sprawdza się w ogrzewaniu budynków takich jak hale magazynowe, przemysłowe czy centra logistyczne? Jaki inny typ ogrzewania zda egzamin w ogrzewaniu obiektów średnio i wielko kubaturowych?

nagrzewnica

Nagrzewnica powietrza  gazowa – czym jest i jak działa?

Ogrzewanie nadmuchowe sprawdza się tam, gdzie konwencjonalne systemy grzewcze okazują się być mało efektywne, a koszty z nimi związane znacznie przekraczają korzyści i uzyskiwane efekty. Jak działają nagrzewnice powietrza gazowe? Energia cieplna powstała w wymienniku w rezultacie spalania gazu jest przekazywana za pośrednictwem wentylatora w określonym kierunku, do wnętrza danego pomieszczenia bądź też do kanału wentylacyjnego. Nagrzewnice posiadają możliwość modulacji wydajności w zakresie 30 – 100% mocy nominalnej (w przypadku wymiennika z odprowadzaniem kondensatu) lub 50 – 100% (przy wymienniku bez odprowadzania kondensatu). Nagrzewnice powietrza gazowe różnią się sposobem montażu, typem zastosowanego wymiennika, czy też medium. W ofercie Systemy Polska znajdziemy szeroki asortyment nagrzewnic powietrza gazowych. Oferta firmy w zakresie technologii nadmuchowej obejmuje montowane wewnątrz obiektu nagrzewnice gazowe EOLO BL i EOLO NBC (modulowane) oraz EOLO BC (kondensacyjne). Dostępne są również nagrzewnice gazowe EOLO PS montowane wewnątrz budynków podstropowo. EOLO MIX modulowane i kondensacyjne z montażem na zewnątrz oraz montowane wewnątrz nagrzewnice olejowe EOLO G to kolejne rodzaje nagrzewnic w ofercie Systemy Polska. Poza samymi urządzeniami dostępne są również produkty komplementarne, czyli komory mieszania, podpory montażowe i czerpnie powietrza. Na portfolio Systemy składa się ponad 80 modeli o wydajności nominalnej w zakresie 15 kW – 100 kW, dlatego znalezienie właściwego produktu nie będzie stanowiło problemu.

Promienniki podczerwieni, czyli ogrzewanie promiennikowe

Ogrzewanie promiennikowe to kolejny sposób ogrzewania, który wykazuje dużą efektywność w przypadku obiektów średnio i wielko kubaturowych. W tym przypadku wykorzystywane jest zjawisko promieniowania podczerwienią. Promiennik podczerwieni przetwarza wytworzoną w rurze (w wyniku spalania gazu w wysokich temperaturach) energię cieplną w fale elektromagnetyczne. Fale na podobieństwo promieni słonecznych w przypadku kontaktu z obiektem powodują natychmiastowe odczucie ciepła. Specjalne ekrany umożliwiają ukierunkowanie fal w stronę podłogi, czyli miejscom gdzie przebywają pracownicy. Ogrzewanie promiennikowe niesie ze sobą szereg zalet, takich jak chociażby możliwość stworzenia stref grzewczych o określonych temperaturach bez konieczności stawiania przegród budowlanych. Ten typ ogrzewania nie wywołuje ruchów powietrza a wraz z nim kurzu czy pyłów obecnych w pomieszczeniu. Wpływa to korzystnie na stan powietrza w obiekcie. Urządzenia wymagają minimalnej konserwacji a ich obsługa jest prosta i bezpieczna.

Konsultacja ze specjalistą pozwoli nam na wybranie optymalnego systemu grzewczego i właściwą konfigurację urządzeń.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Lakierownie

Lakierownie nietypowych kształtów – wyz...

Lakierowanie tworzyw sztucznych oferuje liczne korzyści i zastosowania...
Czujniki przemysłowe

Czujniki przemysłowe zgodne z technologią IO-...

Inteligentne czujniki przemysłowe to niewielkie, ale kluczowe elementy...
Sprężarki śrubowe

Najczęstsze awarie w sprężarkach śrubowych...

Sprężarki śrubowe odgrywają kluczową rolę w wielu przedsiębiorstwach,...
laserowe cięcie blach

Kiedy się opłaca laserowe cięcie blach?...

Laserowe cięcie blach jest znakomitą technologią ze względu na precyzj...