logo
logo
logo
logo
monitoringu floty

Komunikacja w firmie korzystającej z monitoringu floty pojazdów. Co daje monitoring GPS?
Opublikowano: 23 grudnia 2020

Monitoring floty pojazdów a komunikacja. Wydawanie poleceń, przesyłanie dokumentacji, lokalizacja pojazdów, kontrola zużycia paliwa i inne funkcje monitoringu GPS.

monitoringu floty

Co łączy dobrze funkcjonujący związek i sprawnie zarządzaną firmę? Skuteczna komunikacja. Tylko wtedy, kiedy informacje swobodnie przepływają pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami, można powiedzieć, że cały system funkcjonuje, jak należy. W relacjach osobistych rozwiązania technologiczne raczej nie przyniosą znaczącej poprawy. Monitoring floty pojazdów może jednak usprawnić komunikację w firmie transportowej na niespotykaną wcześniej skalę.

Typowe problemy związane z komunikacją podczas zarządzania flotą.

Komunikacja nie dotyczy wyłącznie rozmów pomiędzy szefostwem, menedżerami floty i kierowcami. Chodzi tu także o dane w postaci dokumentów czy gromadzenie raportów dotyczących zużycia paliwa oraz czasu pracy pracowników i wskazań tachografu. O komunikacji mówimy zawsze wtedy, kiedy mamy do czynienia z obiegiem informacji.

W dobrze zarządzanym przedsiębiorstwie transportowym kierowcy nie są nadmiernie angażowani w rozmowy podczas jazdy. Od ich skupienia zależy bowiem bezpieczeństwo przejazdu. Dlatego większość zadań związanych z komunikacją odbywa się za pośrednictwem specjalistycznych systemów do monitoringu pojazdów GPS.

Wydawanie poleceń pracownikom w systemie monitoringu GPS.

System monitoringu floty pojazdów umożliwia na wyznaczanie zadań kierowcom. Mogą one dotyczyć zarówno przekazania grafiku na cały miesiąc, jak i konieczności zmiany trasy ze względu na dodatkowe zlecenie. Wszystkie polecenia służbowe są zapisywane w systemie. Pracownik sięga po nie, gdy tylko rozpocznie pracę.

Monitoring pojazdów pozwala na przesyłanie kierowcom dokumentów.

Pracownicy firm transportowych wyruszają w trasę niemal przez całą dobę. Nic więc dziwnego, że czasem zdarzy im się zapomnieć o ważnej dokumentacji, bez której nie mogą zrealizować zlecenia. Jeśli dysponujesz monitoringiem GPS, nie stanowi to żadnego problemu. W dowolnej chwili możesz przesłać niezbędne dokumenty za pośrednictwem systemu.

System monitorowania floty GPS a kontrola zużycia paliwa.

W firmach transportowych paliwo stanowi jedną z głównych pozycji w budżecie. Zapisywanie jego zużycia jest niezbędne do rozliczeń księgowych. Monitoring pojazdów oferuje też możliwość porównania chwilowego zużycia ze stylem jazdy poszczególnych kierowców. Dzięki temu można zaoszczędzić od 5 do 30% dotychczasowych kosztów.

Gromadzenie dokumentacji z monitoringiem floty pojazdów.

Ustawodawca nakłada na firmy transportowe obowiązek sczytywania karty kierowcy co najmniej raz na 28 dni. Tachograf trzeba odczytać minimum raz na 90 dni. Po wdrożeniu monitoringu GPS dane te można odczytywać zdalnie. Odległość od pojazdu nie ma tu najmniejszego znaczenia. Twoja flota może być w ciągłym ruchu. Nie musi zjeżdżać na bazę w celu dokonania urzędowych formalności.

Całodobowe monitorowanie floty z lokalizatorem.

Dzięki systemowi możesz śledzić lokalizację pojazdów ciężarowych i osobowych. W każdej chwili udzielisz więc aktualnej informacji o postępach w realizacji zlecenia swoim klientom. Dowiesz się także, jaki jest przewidywany czas dotarcia do celu. To sprawi, że zyskasz wizerunek profesjonalisty, a co za tym idzie, dostęp do nowych, intratnych zleceń.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

ISUZU D-Max

Astara wprowadza nowe ISUZU D-Max 2025 na ryn...

Astara, oficjalny importer i dystrybutor samochodów marki Isuzu w Pols...
ford z USA

Ford Ameryka: Najpopularniejsze amerykańskie...

Ford to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świ...
Samochody z USA

Import Samochodów z USA do Polski – Czy to si...

Import samochodów z USA zyskuje na popularności wśród polskich kierowc...