logo
logo
logo
logo
Jak dbać o mikroflorę jelitową

Jak dbać o mikroflorę jelitową podczas podróży?
Opublikowano: 20 grudnia 2021

Lubimy podróże, ponieważ wiążą się one z poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Podczas podróży podejmujemy nowe aktywności i kosztujemy lokalnych potraw. To niezwykle ekscytujące, ale przed naszym układem pokarmowym stawia nie lada wyzwania. Niezależnie od tego, czy podróżujemy w interesach, czy szukamy odpoczynku, warto zadbać o mikroflorę bakteryjną jelit. Zastanawiasz się, dlaczego i jak to zrobić? Dowiesz się tego tutaj.

Mikroflora bakteryjna jelit – nasz naturalny sprzymierzeniec

Mikroflora jelitowa, czyli mikrobiom, to ogół drobnoustrojów zasiedlających nasze jelita. Skład mikroflory układu pokarmowego zależy od wielu czynników. O dobrym składzie mówimy wówczas, gdy większość mikroorganizmów stanowią pożyteczne bakterie jelitowe. Mikroflora jelitowa o dobrym składzie to nasz naturalny sprzymierzeniec, który dba o nasze dobre samopoczucie.

Jak dbać o mikroflorę jelit na co dzień?

Podstawą dbania o mikrobiom jest właściwa dieta. Powinna ona zawierać produkty probiotyczne takie jak maślanka, kefir i jogurt oraz kiszonki warzywne i owocowe. Te produkty zawierają żywe kultury dobroczynnych bakterii, które wspierają pracę jelit.

W codziennym menu powinny znaleźć się też produkty prebiotyczne, czyli takie, które zawierają węglowodany złożone stanowiące źródło energii dla pożytecznych bakterii. Znajdziemy je w kaszach, pełnoziarnistym pieczywie i makaronie oraz świeżych owocach i warzywach.

Na mikroflorę bakteryjną jelit korzystny wpływ ma także właściwy tryb życia, czyli rezygnacja z używek, regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Jak zadbać o mikroflorę jelitową w czasie podróży?

W czasie podróży trudno jest jednak przestrzegać powyższych zasad. Nie zawsze mamy sposobność, żeby się wyspać, a nasza dieta zazwyczaj pozostawia sporo do życzenia. Podróż jest też czasem stresująca, co nie najlepiej wpływa na mikroflorę jelit.

Z tego względu warto zapakować do zabieranej w podróż apteczki suplement diety z żywymi kulturami pożytecznych bakterii, np. Multilac, probiotyk wspierający nasz mikrobiom*. Multilac zawiera 9 szczepów starannie wyselekcjonowanych bakterii i fruktooligosachary, które są dla nich w układzie pokarmowym źródłem energii i ułatwiają im namnażanie się w jelitach. Takie połączenie probiotyku i prebiotyku czyni z Multilac synbiotyk, czyli innowacyjną postać suplementu diety. Multilac ma postać łatwych do połknięcia kapsułek. Wystarczy przyjmować go raz dziennie* i można przechowywać go w temperaturze pokojowej, co jest przydatne w podróży. Multilac wspiera osłabioną florę jelitową.**

*MULTILAC Kapsułki może być stosowany tylko u dzieci, które potrafią połknąć kapsułkę. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Preparatu Multilac Kapsułki nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

** Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Suplement diety nie może być stosowany jako (substytut) zamiennik zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Materiał sponsorowany 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Narodowy Fundusz Zdrowia

Sytuacja w NFZ – czyli coś poszło nie tak?...

Na świecie istnieją dwa modele korzystania z usług zdrowotnych: prywat...
Polska na skraju wyludnienia

Alarm demograficzny. Polska na skraju wyludni...

W ostatnich latach Polska zmagasz się z coraz mniejszą liczbą urodzeń....
Narodowy Fundusz Zdrowia

W kasie Narodowego Funduszu Zdrowia może zabr...

System ochrony zdrowia w latach 2025-2027 wymaga dofinansowani...
Fentanyl

Fentanyl – ukryte zagrożenie, które zamienia...

Fentanyl. Słowo, które w ostatnich latach budzi grozę...