logo
logo
logo
logo
Konstrukcje stalowe

Etapy projektowania hali stalowej – jak stworzyć ergonomiczny obiekt
Opublikowano: 29 lipca 2019

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne, które wywarza swoje dobra na szeroką skalę musi dysponować odpowiednią przestrzenią dla swoich towarów, maszyn, sprzętów oraz pracowników. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie hale stalowe, które są wykorzystywane w celach produkcyjnych, logistycznych oraz jako magazyny. Te konstrukcje wznoszone są w bardzo krótkim czasie, charakteryzują się trwałością, wysoką jakością wykonania i nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Konstrukcje stalowe

Jak stworzyć ergonomiczną konstrukcję ze stali?

Budowę można podzielić na kilka najważniejszych etapów, które zawierają w sobie szereg dodatkowych prac do wykonania. Każda hala stalowa wymaga wykonania następujących czynności:

  • Zaprojektowania całej konstrukcji
  • Zgromadzenia niezbędnej dokumentacji do uzyskania pozwolenia na budowę
  • Wyprodukowania wszystkich komponentów konstrukcyjnych
  • Zmontowania całej konstrukcji
  • Zrobienia wszelkich instalacji i prac wykończeniowych

Aby dany obiekt spełniał wymagania inwestora i był tym samym w pełni użyteczny, należy na samym początku określić jego przeznaczenie, dlatego każdy przedsiębiorca powinien jasno określić jakie ma potrzeby. Jest to najistotniejsza kwestia, która pozwoli wykonać halę o określonych parametrach, wytyczyć poszczególne strefy i dostosować ją tym samym do celów produkcyjnych, logistycznych czy też magazynowych.

Pomieszczenia biurowe muszą zapewniać odpowiedni komfort, czyli posiadać wydajne systemy grzewcze oraz klimatyzacyjne. Natomiast strefa produkcyjna czy też magazynowa powinna mieć dokładnie obliczone obciążenia, aby nie tylko zapewnić trwałość obiektu, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim pracownikom.

Konstrukcje stalowe powstają w niemal ekspresowym tempie

Niegdyś dla przedsiębiorców wznoszone były niemal wyłącznie obiekty murowane. Takie konstrukcje budowane są również obecnie, jednak nie dają takich możliwości jak hale stalowe, dodatkowo cały proces trwa znacznie dłużej i jest inwestycją droższą. Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz dużych elementów konstrukcyjnych daje możliwość szybkiego wznoszenia obiektów oraz ich łatwej rozbudowy w przyszłości. Przestrzeń danej hali może zostać powiększona za sprawą elementów modułowych, które są dokładane wzdłużnie do stojącego już obiektu. Dzięki temu powiększenie przestrzeni odbywa się szybko przy małej ingerencji w całą konstrukcję.

Doświadczenie daje gwarancję wysokiej jakości

Każdy producent hal stalowych dba o pełne zadowolenie klientów. Zdając sobie sprawę, jak bardzo istotny dla inwestorów jest czas, ważna jest automatyzacja procesów produkcyjnych oraz zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników. Kompleksowe wykonawstwo pozwala na jeszcze sprawniejszą realizację zleceń, dlatego warto jest powierzyć całą inwestycję jednej firmie. Współpraca z inżynierami, załatwianie wszelkich formalności, produkcja wszystkich niezbędnych komponentów, dostarczanie ich na miejsce budowy i montaż realizowany przez doświadczoną kadrę pozwalają na oddanie obiektu do użytku w określonym terminie. Jednym z wykonawców działających kompleksowo jest firma Borga, na której stronie https://www.borga.pl/, można zapoznać się usługami jakie świadczą.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

leasing paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne w ramach leasingu...

W erze rosnącej świadomości ekologicznej i dynamicznego rozwoju techno...
Dewalt

Dlaczego warto zainwestować w narzędzia Dewal...

Coraz więcej profesjonalistów i amatorów majsterkowania stawia...
domki letniskowe

Modernizacja domku letniskowego: proste sposo...

Posiadanie domku letniskowego to świetna inwestycja, a wraz z rosnącą...

Inwestycja w dom szkieletowy – izolacja ścian...

Technologia szkieletowa ma wiele zalet: jest szybka, można bud...