Orthokine to nieoperacyjna terapia zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawów i kręgosłupa, która zdobywa coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
Orthokine opiera się przede wszystkim na podawaniu pacjentom autologicznej surowicy, która wytworzona jest z ich własnej krwi.
Zawarte w krwi białka charakteryzują się doskonałymi właściwościami przeciwzapalnymi, dzięki czemu idealnie nadają się do zahamowania procesów chorobowych. Białka zawarte w krwi bardzo dobrze stymulują również regenerację tkanek. Zabieg Orthokine to doskonała propozycja dla tych pacjentów, którzy chcą odsunąć leczenie operacyjne albo całkowicie z niego zrezygnować.
Skuteczna walka z artrozą
W dzisiejszych czasach artroza (choroba zwyrodnienia stawów) dotyka tak naprawdę praktycznie połowy osób po 50-tym roku życia. Warto wspomnieć również i o tym, że choroba ta coraz częściej diagnozowana jest również u coraz młodszych pacjentów. Wszelkie procesy zużywania się stawów postępują zdecydowanie szybciej niż w przypadku wielu innych części ciała.
Ogromny wpływ na to ma między innymi nadwaga, urazy mechaniczne albo zbyt intensywne uprawianie sportów. Jeszcze kilka lat temu bóle reumatyczne, które były następstwem artrozy uznawane były przez lekarzy nie do wyleczenia. W większości przypadkach ortopeda mógł zaoferować swoim pacjentom jedynie leczenie operacyjne.
W dzisiejszych czasach dzięki nowatorskiej terapii Orthokine istnieje możliwość skutecznego i co najważniejsze nieoperacyjnego leczenia zwyrodnień stawów, stanów zapalnych i bólów pleców, które powstają w rezultacie rozwoju niepożądanych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa (więcej na temat Orthokine na http://www.sport-med.pl/leczenie/terapia-orthokine).
Jak wygląda terapia Orthokine?
Główną ideą terapii Orthokine jest przede wszystkim podanie pacjentom autologicznej surowicy, która jak wcześniej zostało wspomniane jest wytworzona z ich własnej krwi. Od pacjentów pobierana jest krew, która następnie jest inkubowana przez około 6 godzin w temperaturze 37 stopni. W procesie tym komórki krwi wytwarzają przeciwzapalne białka ochronne, które działają antagonistycznie na receptory interleukiny-1. Białka ochronne bardzo skuteczni powstrzymują procesy zapalne w wstrzykiwanych miejscach.
Czym jest Interleukina-1?
Interleukina-1 jest specjalnym białkiem przekaźnikowym, którego głównym zadaniem jest ostrzeganie komórki naszego organizmu o urazie i wszelkich zakażeniach. Właściwą reakcją każdego organizmu na uszkodzenie jest oczywiście zapalenie. Stan zapalny, który trwa dłużej niż kilka dni, automatycznie przechodzi w stan przewlekły.
Podstawowym zadaniem białek przekaźnikowych jest zahamowanie stanu zapalnego. Specjalna surowica z białkami ochronnymi oddzielana jest zawsze od skrzepu i systematycznie podawana pacjentowi 1-3 razy w tygodniu. Surowica podawana jest w miejsca chorobowe zmienione w celu jak najszybszego zahamowania wszelkich procesów zapalnych oraz stymulowania regeneracji tkanek. Terapia Orthokine to najlepsze rozwiązanie w przypadku uszkodzeniach chrząstki stawowej albo przy urazach sportowych ścięgien, mięśni i więzadeł.
Tekst przy współpracy z Sport-med.pl.
Tagi: choroba, medycyna, orthokine, terapia, zdrowie
Dodaj komentarz