Nowoczesne, wysokiej klasy mercedesy, rodzinne toyoty czy ponadczasowe vw – niezależnie od tego, jakiego auta jesteś posiadaczem, dbasz o nie i chcesz, by nie tylko dobrze wyglądało, ale także sprawnie funkcjonowało jak najdłużej.
Regularnie więc dokonujesz przeglądów, ceniąc bezpieczeństwo swoje i bliskich, wymieniasz zużyte paski, wahacze, zaciski i zbyt luźne uszczelki. W wyniku wypadku, awarii lub nadmiernego użytkowania, samochód wymaga większej uwagi, generalnego remontu i wymiany elementów.
Niestety, zawsze wiąże się to z ogromnymi kosztami, zwłaszcza w przypadku nowych modeli. Stając przed wyborem części samochodowych, analizujesz rynek motoryzacyjny i produkty, jakie oferuje ci wybrany sklep. By nie wspierać producentów, oferujących towary niskiej klasy, ani też nie przepłacać, warto świadomie wybierać wysokiej jakości zamienniki.
Części zamienne wciąż jeszcze kojarzone są z niskim czasem użytkowania i koniecznością częstszych wizyt u mechanika niż wtedy, gdy zdecydujemy się na oryginały. Warto jednak pamiętać, że one również dzielą się na klasy. Najbardziej opłacalną alternatywą autoczęści fabrycznych wydają się być markowe zamienniki – grupa Premium – ich produkcja odbywa się liniach produkcyjnych elementów oryginalnych, a koszt z perspektywy klienta – osiąga wartość aż o 60% mniejszą.
Jedynym, co odróżnia je od droższych wyrobów, jest to, że nie posiadają opakowania oznaczonego logotypem marki. Zauważalne stało się to, że twórcy zamienników najczęściej specjalizują się w określonych kategoriach, dlatego dana marka będzie słynąć z dopracowanych elementów układów hamulcowych, a dla innej, produkującej np. łożyska, bębny hamulcowe – nawet, jeżeli znajdą się w asortymencie – mogą być abstrakcyjne i przez to – gorszej jakości. Inną opcją jest wybór klasy produktów, nazywanych „tańszą jakością” – czyli tych, które tworzone są przez wyspecjalizowane firmy, z długoletnim stażem na rynku.
Autoczęści tego rodzaju wykonywane są z zadowalających materiałów, często posiadających certyfikaty, potwierdzające ich dopuszczalność na rynek wtórny. Nienaturalnie niska cena, brak informacji o źródle pochodzenia – to sygnały ostrzegawcze, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Podróbki, do złudzenia przypominające oryginały, stanowią zagrożenie dla naszego pojazdu – ich używanie prowadzi do licznych awarii silnika, których efektem może być uszkodzona poduszka silnika, a także są niebezpieczne dla życia człowieka, zwłaszcza, gdy sięgamy po części układu hamulcowego, najważniejszego podczas zachowania bezpieczeństwa na drodze.
Dbałość o stan auta to podstawowy krok zachowania przez niego długiej żywotności. Odpowiedni sposób prowadzenia, regularne czyszczenie i cykliczna wymiana części lub płynów – umiejętnie przeprowadzone te i inne działania, na które składa się m.in poprawny dobór elementów zamiennych, pozwolą uniknąć zatrważających kosztów remontów – teraz i w przyszłości. W kwestii życia, nie ma miejsca na ryzykowne decyzje, dlatego warto wybierać produkty wysokiej jakości.
Tagi: części, motoryzacja, naprawa, serwisCzęści zamiennych jest tyle na rynku ze cieżko wybrać ale mnie znajomy mechanik mówił żeby delphi brać bo to jakość OE a i cena przyzwoita. Już jakiś czas jeżdże na ich klockach i tarczach to faktycznie wytrzymałe
Dodaj komentarz