logo
logo
logo
logo
Wynajem magazynu w Warszawie

Wynajem magazynu w Warszawie – gdzie szukać i jak wybrać najlepszy?
Opublikowano: 28 lutego 2024

Poszukujesz powierzchni magazynowej lub hali na wynajem na Mazowszu? W Warszawie i okolicy znajduje się wiele parków magazynowych, które oferują przestrzeń do wynajęcia. Dowiedz się, gdzie znaleźć najlepsze oferty nieruchomości komercyjnych i na jakie kryteria zwrócić uwagę podczas wyboru.

Magazyny do wynajęcia w Warszawie – czym się kierować przy wyborze?

Różnorodne magazyny do wynajęcia w Warszawie, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich lat, świadczą o dynamicznym rozwoju sektora magazynowego w stolicy. W całym 2023 roku deweloperzy oddali do użytku ponad 702 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej na terenie województwa mazowieckiego.

Lokalizacja magazynu – logistyka ostatniej mili

Stolica Polski ze względu na centralne położenie jest doskonałym punktem logistycznym. Dogodne położenie w stosunku do tras transportowych, portów czy centrum miasta ma znaczenie dla efektywności Twojego biznesu. Dzięki temu możesz sprawnie dostarczać towar do klientów. Warszawa oferuje magazyny na wynajem w dwóch obszarach:

  • Strefa I – obejmuje granice administracyjne miasta Warszawy. Obszar magazynowy koncentruje się głównie w dawnych dzielnicach przemysłowych, takich jak okolice Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina (Włochy), a także Ursus, Ursynów, Targówek i Białołęka. Linia kolejowa WKD zapewnia dobrą komunikację z centrum.

W pierwszej strefie Warszawy znajdziesz magazyny na wynajem, np. City Point Targówek lub Fresh Warsaw by LemonTree.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację magazynu, ale też biura. Strefa I to idealny obszar, aby wynająć, tzw. „Small Business Units”. Są to niewielkie jednostki magazynowe połączone z biurowcem. Taki kompleks pełni dwie funkcje – operacyjną i reprezentacyjną. Przykładem magazynu z biurem jest Bokserska Distribution Center na Służewcu lub SEGRO Business Park Warsaw Żerań.

  • Strefa II – druga strefa jest bardziej rozległa i obejmuje miejscowości na obrzeżach stolicy, które rozciągają się od 15 do 60 km od centrum, takie jak Błonie, Pruszków, Piaseczno, Janki, Nadarzyn, Mszczonów, Łazy, Sochaczew, Stary Konik, Nowy Konik oraz Teresin.

W tych obszarach znajdują się parki magazynowe, np. P3 Błonie, Hillwood Łazy, czy Panattoni Park Pruszków.

Obie strefy Warszawy sprzyjają efektywnej obsłudze łańcucha dostaw. Szybki dostęp do lotniska, drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A2 usprawnia dystrybucję towarów na terenie kraju oraz poza granice Polski.

Magazyny – rodzaje przestrzeni przemysłowych

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju powierzchni magazynowej do wynajęcia uwzględnij sposób przechowywania towaru. Niektóre materiały mogą wymagać specjalnych warunków temperaturowych, wilgotności czy ochrony przed światłem. Wyróżniamy różne rodzaje magazynów:

  • otwarte – ogrodzone place składowe na świeżym powietrzu, nadają się do przechowywania towarów o dużych gabarytach, które są odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne, np. stal lub drewno;
  • półotwarte – wiata z zadaszeniem oraz częściową obudową to przestrzeń, która nadaje się do składowania substancji wrażliwych na deszcz i śnieg, ale odpornych na zmiany temperatury, tj. piasek lub ceramika;
  • zamknięte – w pełni zabudowane hale oferują dodatkową ochronę dla delikatnych i łatwo psujących się towarów, np. artykułów spożywczych lub elektroniki.

Jeśli przechowujesz towary niebezpieczne (np. chemikalia), hala powinna spełniać standardy bezpieczeństwa ADR.

Wynajem magazynu – metraż i wyposażenie

Czy powierzchnia posiada dostęp do zaawansowanych systemów magazynowych, regałów, podnośników lub chłodni? Upewnij się, że infrastruktura i wyposażenie hali są zgodne z rodzajem towarów, jakie planujesz przechowywać. Ważne też, aby na terenie kompleksu znajdowały się udogodnienia, takie jak dobry dojazd, czy parking.

Ważne jest też dostosowanie metrażu. Jeżeli planujesz rozwijać biznes, rozważ wynajem większego magazynu, który będzie w stanie pomieścić przyszłe zapasy. Powierzchnia dużej hali może wynosić, np. 40 000 mkw. czy nawet 200 000 mkw. – w zależności od zapotrzebowania. Możesz też zdecydować się na mniejszy moduł magazynowy, zaczynając już od 200 mkw., co pozwala na elastyczne zarządzanie zapasami.

Gdzie szukać magazynu na wynajem w Warszawie?

Wynajem magazynu w Warszawie na potrzeby biznesowe nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów. Newmark Polska zaoferuje Ci kompleksowe doradztwo na każdym etapie najmu – od negocjacji umów, po koordynację procesu wynajmu powierzchni magazynowo-produkcyjnej.  

materiał sponsorowany 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

kontener morski

Ile kosztuje kontener morski? Orientacyjne ce...

Zakup lub wynajem kontenera morskiego to koszt od kilku do kilkudziesi...
Samochody z USA

Import Samochodów z USA do Polski – Czy to si...

Import samochodów z USA zyskuje na popularności wśród polskich kierowc...
hala namiotowa

Wybieramy halę namiotową dla przedsiębiorstwa...

Hale namiotowe to solidne konstrukcje, które z powodzeniem zastąpią tr...
Michał Czechowski

Rewolucja w Dostawach Paczek – Wywiad z Micha...

Automaty paczkowe SwipBox są bardzo łatwe w konfiguracji i mog...