Automatyzacja to podstawa współczesnego przemysłu. Zrobotyzowane linie technologiczne są domeną nie tylko największych zakładów, ale coraz częściej spotyka się je także w małych i średnich przedsiębiorstwach. Oczekiwania ich właścicieli są oczywiste: podkręcenie produktywności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów stałych. Niezbędnym środkiem do osiągnięcia tego celu jest zainwestowanie w bezobsługowy transport wewnętrzny. Na czym to polega? Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.
Bezobsługowy transport wewnętrzny ma na celu ograniczenie udziału ludzi w procesie przenoszenia różnych produktów, surowców czy innych ładunków w obrębie zakładu. Takie rozwiązanie jest już standardem w dużych fabrykach oraz kopalniach. Jego zalety mogą jednak docenić wszyscy przedsiębiorcy, którzy dysponują własnym zapleczem magazynowym, halą produkcyjną czy centrum dystrybucyjnym.
Systemy bezobsługowego transportu wewnętrznego znajdują zastosowanie w praktycznie każdej branży: od motoryzacyjnej, przez wydobywczą i meblową, aż po spożywczą czy nawet e-commerce (sortowanie i wysyłanie towarów zakupionych w Internecie).
Bezobsługowy transport wewnętrzny opiera się na linii transportowej, która musi zostać zaprojektowana i zbudowana stricte pod kątem specyfiki danego zakładu, odpowiadając na jego potrzeby, rodzaj działalności czy ilość dostępnego miejsca.
Zautomatyzowany system transportu wewnętrznego może się składać z różnych elementów, a najpopularniejsze z nich to:
Wdrożenie bezobsługowego transportu wewnętrznego to bardzo dobre rozwiązanie z punktu widzenia zwiększenia produktywności przedsiębiorstwa. Eliminując czy znacząco ograniczając udział ludzi w procesie przenoszenia różnego rodzaju ładunków, możemy przyspieszyć podstawowe procesy, zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przy tym zyskać możliwość oddelegowania pracowników do wykonywania innych, bardziej odpowiedzialnych zadań.
Automatyczny system transportu wewnętrznego minimalizuje również ryzyko wypadków przy pracy, przeciążenia pracowników oraz strat materiałowych (mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia przenoszonego ładunku).
Jeśli wiesz już, że inwestycja w bezobsługowy transport wewnętrzny jest naturalnym krokiem w rozwoju Twojego biznesu, to przede wszystkim potrzebujesz odpowiedniego partnera, który zrealizuje ten projekt.
Przy wyborze wykonawcy kieruj się jego renomą, doświadczeniem oraz zakresem oferty. Jedną z najlepszych opinii – nie tylko w Polsce, ale też w Czechach – cieszy się spółka PROMUS Katowice, która jest czołowym producentem konstrukcji stalowych i poszczególnych elementów systemu transportu wewnętrznego.
PROMUS Katowice zapewnia kompleksową realizację inwestycji, bezpośrednio odpowiadając za każdy z jej etapów. Pierwszym krokiem zawsze jest doradztwo techniczne, które ma na celu poznanie potrzeb przedsiębiorcy i specyfiki jego biznesu, a następnie zaproponowanie najlepszych rozwiązań. Po akceptacji spółka przystępuje do zaprojektowania bezobsługowego systemu transportu wewnętrznego, którego elementy zostaną wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów.
Kolejnym etapem jest montaż i uruchomienie systemu oraz przeszkolenie pracowników z jego obsługi. PROMUS Katowice świadczy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, co zapewnia właścicielowi systemu święty spokój i brak ryzyka długich, nieplanowanych przestojów.
Więcej o bezobsługowym transporcie wewnętrznym możesz przeczytać na stronie producenta – https://www.promus.katowice.pl/artykuly/bezobslugowy-transport-wewnetrzny-najwazniejsze-zalety-tego-rozwiazania/.
Tagi: firma, Gospodarka, produkcja, transport
Dodaj komentarz