logo
logo
logo
logo
Warsaw booster 18

Warsaw booster’18 – czeka 100 tys. zł na rozwój start-upów
Opublikowano: 29 marca 2018

Warsaw booster 18Do 30 kwietnia 2018 potrwa rekrutacja do miejskiego programu akceleracyjnego #Warsaw booster’18 dla start-upów z branży finansowej i ubezpieczeniowej. 

Program to szansa dla młodych przedsiębiorców na wygranie nagrody o wartości 100 tys. złotych oraz uzyskanie wsparcia od czołowych mentorów polskiej sceny start-upowej. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.

#Warsaw booster’18 to program, który nie bez przyczyny został stworzony z inicjatywy miasta stołecznego Warszawy. Stolica Polski według zestawienia Deloitte „Connecting Global FinTech” zajmuje piątą pozycję wśród hubów technologicznych. Warszawa na innowacyjnej mapie Europy wyprzedza Pragę, Mediolan i Madryt. To również nad Wisłą zlokalizowane są centrale firm polskich liderów branży finansowej, siedziby głównych korporacji międzynarodowych, a także rosnący rynek venture capital i ekosystem start-upowy.

-Wychodzimy naprzeciw start-upom i chcemy wspierać rozwój ich pomysłów w naturalnym dla nich ekosystemie przedsiębiorczości, jakim jest Warszawa– mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy

Dla start-upów przygotowano ponad 600 godzin mentoringu i doradztwa biznesowego. Co więcej podczas trwającego pół roku programu uczestnicy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny start-upowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój swojego pomysłu. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 30 kwietnia 2018: http://warsawbooster.ybp.org.pl/zglos-sie/.

Do programu #Warsaw booster’ 18 zaproszono 30 mentorów i przedstawicieli 12 partnerów biznesowych. To pod ich czujnym okiem start-upy wezmą udział w intensywnym programie akceleracji. Wśród partnerów znajdują się przedstawiciele takich firm jak: J.P.Morgan, Nationale-Nederlanden, Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google Developers, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl oraz Fintech Trends. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Do programu #Warsaw booster’18 mogą zgłaszać się zarówno start-upy na początkowym etapie rozwoju, które mają jedynie pomysł na produkt lub usługę w branży fintech lub insurtech, jak i firmy prowadzące działalność do 3 lat, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku, ale potrzebują partnerów do współpracy czy pozyskania finansowania na rozwój.

Program będzie realizowany do końca października 2018 r. i obejmie trzy etapy. Pierwszym będą warsztaty Startup Camp oraz preakceleracja, prowadzona na Google Campus,  StartBerry a także w przestrzeni HubHub, podczas której uczestnicy wezmą udział w 4-tygodniowym programie warsztatów biznesowych. O przejściu do drugiego etapu programu zadecyduje 5-minutowa prezentacja projektu biznesowego przed komisją konkursową Innovation Council, w której skład wchodzą reprezentanci zarządów partnerów programu oraz inwestorzy. Do udziału w finale zakwalifikuje się 10 firm, które podczas gali #WARSAW booster’18 Demo Day, zawalczą o nagrody finansowe o łącznej wartości 100 tys. zł.

Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość, zakupy w Internecie. Nowoczesne usługi i technologie bankowe umożliwiły powstanie np. szybkich płatności online, internetowych kantorów czy stworzenie zupełnie nowego rynku kryptowalut. Warto podkreślić, że polskie firmy technologiczne z sektora finansowego coraz lepiej radzą sobie na rynku. Dlatego tak istotne jest, aby na swojej ścieżce rozwoju mogły wykorzystywać doświadczenia firm, które podpowiedzą, jakich błędów się wystrzegać i jak odnieść sukces. Z drugiej strony chcemy zapewnić zespołom start-upowym, możliwość testowania pomysłów z partnerami korporacyjnymi, jak i możliwość późniejszego wdrożenia produktów – podsumowuje Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland, operatora programu.

Więcej o programie można dowiedzieć się na stronie: http://warsawbooster.ybp.org.pl/.

Tagi: , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Profil Firmy w Google

Po co kancelarii Profil Firmy w Google?...

Profil Firmy w Google, wcześniej znany jako Google Moja Firma, jest is...
Fonty Google

Nawet fonty mogą śledzić Cię online! Jak temu...

Jeśli korzystasz z internetu nie od wczoraj, najpewniej wiele...
San Francisco

Taksówki bez kierowcy będą jeździć po San Fra...

W San Francisco, jednym z największych miast USA dwie firmy świadczące...
Google

Google musi usunąć negatywne informacje o fir...

Panuje przekonanie, że w Internecie nic nie ginie. Jak ma się to do pr...