
Miasto Biłgoraj położone jest w południowej części województwa lubelskiego nad rzekami Biała Łada i Czarna Łada, w sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Aktualnie Biłgoraj liczy 26 606 mieszkańców Gmina Miasto Biłgoraj osiągnęła duży sukces w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy europejskich oraz środków krajowych z przeznaczeniem na rozwój miasta. Aby sprawnie realizować inwestycje, niezbędny jest zespół zaangażowanych pracowników zajmujących się ich przygotowaniem, dobry skarbnik, który potrafi prawidłowo ocenić kondycję budżetu oraz zaplanować dochody i wydatki na kilka najbliższych lat. Niezbędna jest również dobra współpraca z radnymi. Naszą strategię rozwoju realizujemy już od 2003 r., starając się wykorzystać możliwości, jakie oferują przede wszystkim programy unijne.
Ogromną szansę dał nam Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej, ze środków którego wykonaliśmy trzy duże inwestycje drogowe tj.:
Łącznie wartość projektów drogowych zrealizowanych w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej wyniosła 105.326.848,74 zł, a wysokość dofinansowania 85.365.303,62 zł.
Od 2007 r. wykonaliśmy inwestycje o łącznej wartości 254 mln zł, otrzymując dofinansowanie zadań w wysokości 155 mln zł i zwiększając zadłużenie budżetu o niespełna 10 mln zł. Do najważniejszych prac należą: przebudowa budynku Biłgorajskiego Centrum Kultury, budowa hali sportowo-widowiskowej, budowa stadionu lekkoatletycznego, skateparku, rewitalizacja zalewu Bojary, wykonanie 1.832 instalacji solarnych, budowa „Orlików” i boisk wielofunkcyjnych, lodowiska, 19,5 km ścieżek rowerowych oraz wiele drobniejszych inwestycji drogowych zrealizowanych przy współfinansowaniu ze środków krajowych.
Zadaniem priorytetowym jest dla nas obecnie rewitalizacja rynku i innych zdegradowanych
i zaniedbanych części miasta. Mamy nadzieję, że odnowione centrum miejscowości oraz projekt budowy „Miasteczka na Szlaku Kultur” realizowany przez Fundację Biłgoraj XXI zachęcą turystów do odwiedzenia Biłgoraja, a na pewno podniosą jego atrakcyjność.
www.bilgoraj.pl
Tagi: Biłgoraj, Miasteczko na Szlaku Kultur, Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej
Będzie piękne miasto pełne emerytów i urzędników bo młodzież wyjeżdża w poszukiwaniu pracy.Prosze napiszcie co się robi dla mieszkancow by mieli pracę.Moze są jakieś działania tylko o tym nie wiem.
A czemu samorzad ma zapeniac prace? Samorzad stworzyl mozliwosci inwestycyjne dla przedsiebiorcow, a o braku pracy tez ciezko mowic bo w wielu sklepach potrzeba rak do pracy 😉
Po dwudziestu latach pobytu w Stanach Wróciłem właśnie do swojego Miasta Biłgoraj i uważam że jest pięknym miastem
Biłgoraj to miasto bez przyszłości, mówię to szczerze bo sam jestem teraz na etapie wyboru technikum bądź liceum i jak rozmawiałem każdy podkreślę każdy wyjeżdża z Biłgoraja jak najdalej. Nie oszukujmy się tutaj pracę jaka jest taka jest (praca fizyczna, bądź supermarket) nie ma tutaj tworzących się firm a wręcz przeciwnie bo się zamykają. W moim pięknym rodzimym mieście jest dużo emerytów, młodzi ludzie wyjeżdżają na zachód za pracą.
Gadacie bzdury, miasto jest piękne. Mała konkurencyjność, większa swoboda na rynku. Mam 18 lat i może mało widziałem, ale uważam ze ci co uciekają to nie maja pomysłu. Mam działalność od ukończenia i naprawdę polecam. Wystarczy się przebić przez cienka warstwę w przeciwieństwie do dużych miast. Poza tym najczęstszymi klientami firm w naszym mieście są, albo klienci z dużych miast albo ci co wracają z pracy z zachodu i nie znają umiaru w wydawaniu pieniędzy.
Dodaj komentarz