logo
logo
logo
logo
kobieta i rekruterzy w trakcie rozmowy o pracę

5 skutecznych sposobów na poszukiwanie dobrze płatnej pracy
Opublikowano: 27 października 2022

Stosunkowo duża podaż pracowników oraz przeciętne wynagrodzenia oferowane przez pracodawców stały się realiami polskiego rynku pracy. W celu znalezienia dobrze płatnego stanowiska, powinniśmy więc używać niestandardowych metod, które pozwolą nam wyróżnić się na tle konkurencji. Jak skutecznie poszukiwać pracy i zarabiać większe pieniądze? Sprawdź tutaj!

Krok 1: przygotuj skuteczne CV

Curriculum Vitae jest niezaprzeczalną wizytówką do naszego doświadczenia, możliwości oraz umiejętności, które jesteśmy w stanie zaoferować przyszłemu potencjalnemu pracodawcy. Każdorazowo, bez względu na ilość wysyłanych CV, powinniśmy upewnić się, że odpowiada ono wymogom firmy, do której aplikujemy.

Kluczowymi elementami dobrze napisanego CV, są: 

  • doświadczenie – rzetelnie opisane obowiązki wykonywane na poprzednich stanowiskach
  • wykształcenie, kursy i szkolenia – potwierdzające naszą wiedzę oraz chęć rozwoju w danej branży
  • osiągnięcia i sukcesy – pokazujące nasze zaangażowanie w daną tematykę

Poszukując dobrze płatnej pracy, zdecydowanie będą nam potrzebne umiejętności piśmiennicze. Jeżeli ich nie posiadamy, zawsze warto pokazać swoje CV komuś, kto będzie mógł dokładnie sprawdzić jego formę oraz błędy językowe – rekruterzy w większych, renomowanych firmach często automatycznie odrzucają te, które nie spełniają podstawowych wymogów stylistycznych.

Krok 2: szukaj w różnych źródłach

Żeby zoptymalizować możliwość znalezienia pracy, która odpowiada naszym wymogom finansowym, warto skoncentrować się na większej ilości źródeł, gdzie możemy ją odnaleźć. Niektórzy pracodawcy mają swoje ulubione strony, na których niezmiennie umieszczają atrakcyjne propozycje podjęcia współpracy, zupełnie ignorując ich konkurencję.

Dobrym sposobem jest wybór większych, skuteczniejszych platform, które oferują szerszą możliwość wyboru potencjalnych pracodawców. Dla przykładu, przeglądając ogłoszenia o pracę na Gowork.pl jesteśmy w stanie w minutę odnaleźć dziesiątki propozycji, co może nie mieć miejsca w przypadku mniejszych, mniej popularnych serwisów.

kobieta w trakcie zdalnej rozmowy o pracę przed komputerem

Krok 3: bądź elastyczny

Chociaż ta część może wydawać się oczywista, nie zawsze tak jest! Dopiero elastyczność i nieszablonowe myślenie często pozwala nam zrozumieć, jak działa rynek pracy: większość osób próbuje znaleźć zatrudnienie w większych firmach, posiadających szersze doświadczenie w branży, a do tego zlokalizowanych w największych miastach w Polsce.

Jakie otwiera to przed nami okno? Zlokalizowane w mniejszych miejscowościach firmy oraz rozwijające się start-upy często cierpią na niedobór wykwalifikowanych specjalistów oraz młodych, perspektywicznych pracowników. Za tego typu brakami, często kryją się lepsze propozycje pracy, wyższe zarobki oraz większe możliwości pięcia się w górę po szczeblach kariery.

Krok 4: obiektywnie oceń swoje kompetencje

Dla przyszłego pracownika danego miejsca pracy, to właśnie może być najtrudniejsze do zrealizowania zadanie: rzetelna i obiektywna ocena swoich kompetencji. Oczywiście, można aplikować na stanowisko kierownicze na pierwszym roku studiów – do odważnych świat należy – powodzenie takich sytuacji jest jednak częściej anegdotyczne, niż rzeczywiste.

Żeby móc realistycznie ocenić swoje możliwości, warto wykonać szczere podsumowanie: 

  • swojego doświadczenia zawodowego
  • swoich umiejętności
  • własnych cech charakteru, zainteresowań i celów zawodowych

Tak przygotowana lista pozwoli na porównanie zarobków w danej branży poprzez przeglądanie zbliżonych do naszych wymogów ogłoszeń o pracę. To sprawi, że szybciej będziemy w stanie znaleźć się na dobrze płatnym stanowisku, ponieważ zaoszczędzimy sobie czasu na gdybanie i automatycznie przejdziemy do aktywnego poszukiwania odpowiadających nam ofert.

Krok 5: rozwijaj swoje umiejętności

Dla przyszłego pracodawcy często nie liczy się tylko przeszłość zawodowa, ale również chęć rozwoju oraz zdobywania nowych umiejętności. Lepiej płatne stanowiska są często zarezerwowane dla ludzi chcących poszerzać swoją wiedzę oraz kompetencje. Nie wahaj się więc brać udziału w kursach, szkoleniach, webinarach oraz konferencjach, które odpowiadają Twojemu profilowi zawodowemu – są one organizowane dla każdej branży, a mnogość sposobów ich wykonania jest praktycznie nieograniczona.

Należy jednak podkreślić, że poszukując lepiej płatnej pracy, warto skoncentrować się na tych zawodach, które rzeczywiście sprawiają nam przyjemność i odpowiadają naszym zainteresowaniom. Dobrze opłacany specjalista to w końcu nie tylko ten, kto poświęca godziny i tygodnie na samodoskonalenie się – to również ten, kto czerpie z tego faktu prawdziwą przyjemność.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

leasing paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne w ramach leasingu...

W erze rosnącej świadomości ekologicznej i dynamicznego rozwoju techno...
Onboarding

Onboarding zdalny, czyli wdrożenie pracownika...

Jak ograniczyć rotację pracowników, obniżyć koszty zatrudnienia i zwię...
Mobile Developer

Przyszłość Mobile Developer w Erze Sztucznej...

Mobile Developer to programista aplikacji mobilnych, który spe...
Fiskus

Podatnik wiecznym dłużnikiem fiskusa...

Fiskus wciąż może sztucznie wszczynać postępowania karne skarb...