logo
logo
logo
logo

Szkolenia budowlane
Opublikowano: 22 października 2015

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej ogłoszeń, w których to pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników budowlanych, posiadających uprawnienia do obsługi specjalistycznego sprzętu. Wydawało by się, iż znalezienie odpowiedniego pracobiorcy w tej branży nie należy do najtrudniejszych zadań. W praktyce okazuje się jednak, iż na ogłoszenia te zazwyczaj nikt nie odpowiada. Dlaczego tak się dzieje?

Rynek pracy stale ulega zmianom. W wielu branżach pojawiają się coraz to nowsze maszyny i urządzenia, które obsługiwać mogą jedynie specjaliści posiadający do tego stosowne uprawnienia. Sytuacja ta ma również miejsce w sektorze budowlanym, gdzie praca ręczna zostaje wyparta przez ogólnie rozumianą mechanizację.

Aby dopasować się do stale zachodzących zmian, pracownicy tejże branży powinni zatem systematycznie uzupełniać posiadaną już wiedzę i aktualizować umiejętności, jakimi już się posługują. Dzięki temu będą oni mogli dążyć do ciągłego samorozwoju i łatwiej będzie im znaleźć odpowiednie zatrudnienie. Warto dodać, iż pracownicy posiadający tego typu uprawnia są poszukiwani nie tylko na polskim, ale również na niemieckim i skandynawskim rynku pracy. Udział w dodatkowych szkoleniach może im zatem przynieść wiele różnorodnych korzyści.

Kursy budowlane skierowane są zarówno dla osób chcących rozwinąć posiadane już kwalifikacje jak i dla tych, które po raz pierwszy zetknęły się z tą branżą. Posiadane przez potencjalnych kursantów wykształcenie nie ma tutaj znaczenia – szkolenie może podjąć beneficjent z wykształceniem podstawowym, jak i wyższym.

Szkolenia adresowane do pracowników budowlanych sprowadzają się do przekazania kompletnej wiedzy teoretycznej (wykłady i ćwiczenia), a także odbycia zajęć praktycznych na placu manewrowym oraz placu budowy. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie kursy na operatora walca drogowego, koparki klasy III, II i I, spycharki oraz koparko-ładowarki.

Mniejszym natomiast kursy na operatora węzłów betoniarskich i pomp do betonu oraz maszyn wykorzystywanych do remontów dróg, w tym m. in. recyklerów, remonterów nawierzchni, repaverów i remikserów.

Specjalistyczne szkolenia budowlane nie należą do najtańszych. Decydując się na tego typu formę podnoszenia kwalifikacji trzeba liczyć się w wydatkiem minimum 2000 zł za każde szkolenie. Jeśli chcemy uchodzić za pracownika wielozadaniowego i posiadać uprawnienia na większość sprzętów, musimy wydać oczywiście znacznie więcej.

Nie oznacza to jednak, iż kwota ta pójdzie na marne. Dzięki szerokim uprawnieniom staniemy się bowiem pożądanym pracownikiem i łatwiej będzie nam znaleźć dobrze płatną pracę.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.