• Menu

  Wszystko co wiemy na temat Horizon w Apex Legends Horizon

  Apex Legends to gra, która wyrosła na jednego z liderów gier typu Battle Royale. Wiele osób porzuciło kasyno online tylko po to, żeby zagrać w PUBG lub właśnie Apex Legends.

  Tym razem producenci Apexa przedstawiają nam całkowicie nową postać. Horizon to kobieta, która jest ubrana w ciężki pancerz, dający jej naprawdę sporo możliwości. Możliwości te możecie wykorzystać do zyskania przewagi nad przeciwnikami, z jakimi zetkniecie się w trakcie rozgrywki. Mamy dla was krótki przegląd umiejętności, w jakie będzie wyposażony nowy bohater:

  • Miękkie lądowanie – dzięki tej umiejętności nie będzie wam straszna grawitacja. Po upadku z dużej wysokości możecie nawet liczyć na krótkiego buffa.
  • Repulsor – pozwoli wam na odepchnięcie przeciwników znajdujących się w pobliżu.
  • Czarna dziura – to ulti Horizon będzie wciągało pobliskich graczy i zadawało punkty obrażeń. Jest to niebywale przydatna umiejętność, z której na pewno będziecie mogli skorzystać w małych pomieszczeniach.

  Wcielając się więc w postać silnej kobiety, na pewno możemy czuć się pewnie w dowolnym terenie. Zeskakiwanie z dużych wysokości bez ogłuszenia da wam możliwość natychmiastowego podjęcia walki z upatrzonym przez was przeciwnikiem. Ponadto odpychanie wrogów może wam pomóc w walce na mostach lub przy przepaściach. 

  Jest to więc bohater dla osób z dobrym zmysłem taktycznym. Wszystkie te umiejętności w połączeniu z otoczeniem mogą wam dać niesłychaną przewagę.

  Przewaga Apexa

  Dla wielu osób Battle Royale będzie się zawsze kojarzyć z grą Arma 3. To właśnie mod w tej grze najbardziej przyczynił się do popularności tego typu rozgrywki. Dopiero później na rynku pojawił się PUBG, który całkowicie zrewolucjonizował rynek shooterów Battle Royale. 

  PUBG w kontekście popularności szedł ramię w ramię z Fornitem, który zyskał dużą przychylność streamerów. To właśnie między innymi dzięki streamerom ta gra zyskała tak duży rozgłos (przyczyniły się do tego również znane animacje, które podbiły serca ludzi spoza świata gamingowego).

  Apex Legends jest dosyć świeżym tytułem i jak widać, musi walczyć na bardzo trudnym rynku, jakim jest rynek gier Battle Royale. Ciężko jest znaleźć miejsce dla siebie w świecie, gdzie łokciami rozpychają się już naprawdę wprawieni zawodnicy (mowa oczywiście o PUBG i Fortnite).

  Apex stawia na specjalne umiejętności, które na wzór gry Dota 2 wykorzystywane są w trakcie rozgrywki. Głównym zadaniem gracza jest oczywiście strzelanie i zadawanie jak największej ilości obrażeń, ale trzeba się również liczyć z koniecznością używania specjalnych umiejętności w celu zmaksymalizowania swoich szans. Te umiejętności są cechą dystynktywną, każda z postaci w Apex ma inny zestaw umiejętności i są one zależne całkowicie od tego, jaką postacią wybraliśmy do rozgrywki. 

  Smaczku dodaje również możliwość dobierania się w drużyny. Wtedy umiejętności poszczególnych postaci działają synergicznie i potrafią wprowadzić niemałe zamieszanie w świecie Apexa. 

  Bez wątpienia każdy dostępny obecnie tytuł z kategorii Battle Royale ma swoje mocne i słabe strony. Mocną stroną Apexa są na pewno umiejętności postaci i możliwość łączenia się w drużyny, żeby w pełni uzupełniać braki swojego bohatera. Z kolei w Fortnite gracz może budować i walczyć na stworzonych przez siebie konstrukcjach.

  Wszystko ma swoje plusy i minusy, a dzięki dużej konkurencji na pewno znajdziecie grę, która całkowicie będzie wam odpowiadać.

  foto: www.ea.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane