• Menu

    Turniej FreeFortnite od Epic

    Duże imprezy organizowane dla graczy to prawdziwa gratka dla miłośników rozrywki cyfrowej. Co chwilę o nich słyszymy, a są organizowane przez producentów gier albo dystrybutorów. Co jakiś czas w końcu każdy z nas sięga, chociażby po darmowe gry hazardowe albo gry karciane, czy też może jakieś popularne strzelanki. Jedną z największych firm najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie jest na pewno Epic. Stale dba o to, aby czymś zaskakiwać miłośników gier, a przykładem są, chociażby promocyjne wyprzedaże najbardziej popularnych tytułów na serwisie Epic Games. Gry można ściągnąć po prostu za darmo.

    Fortnite

    To jednak nie wszystko. Ostatnio pojawiła się informacja, że firma zorganizuje turniej FreeFortnite. Podczas tej imprezy mają być rozdawane specjalne nagrody, a smaku dodaje fakt, że wydarzenie ma szerszy kontekst. Ma to być poniekąd odpowiedź na działania firm konkurencyjnych, które niedawno zdecydowały się na wycofanie gry Fortnite ze swojej biblioteki. Turniej jest, więc do pewnego stopnia zabiegiem marketingowym.

    Epic chce zagrać na nosie Apple

    Dla wielu osób prawdziwym szokiem były działania podjęte przez firmę Apple wobec Epic Games. Ze sklepu App Store usunięto grę, która jest uważana za jedną z najbardziej popularnych. Chodzi o tytuł Fortnite, czyli powszechnie lubianą rozrywkę w stylu battle-royale. Przygotowywana teraz impreza ma być odpowiedzią na działanie powszechnie uważane za agresywne. Epic chce więc zorganizować turniej, w którym będą rozdawane nagrody “anty-Apple”.

    Czy decyzja była słuszna?

    Jak zwykle w takiej sytuacji zawsze będą się pojawiały przynajmniej dwie skrajne opinie. Część ekspertów, ale też zwykłych użytkowników, którzy stracili dostęp do gry, zwraca uwagę na to, że poszkodowanym w całej sytuacji jest także Google. W końcu ze sklepu Google Play także zniknęła aplikacja Fortnite. Usuwanie oprogramowania oficjalnie jest tłumaczone tym, że Epic po prostu złamał regulamin. Chodziło o wprowadzenie przez tę ostatnią firmę własnych systemów płatności. Dlatego usunięcie gry brane było za oczywistą konsekwencję takiego działania.

    Turniej jako pocieszenie dla konsumentów

    Aktualnie już w całym środowisku, przede wszystkim wśród graczy, mówi się bardzo szeroko o turnieju zaplanowanym na sierpień. Szczególnie dużą wagę przywiązuje się do informacji dotyczących nagród “anty-Apple”, które mają otrzymać zwycięzcy w FreeFortnite. Atmosfera widać jest gorąca i wydaje się, że wojna pomiędzy dużymi firmami na dobre już się rozpoczęła. W materiałach marketingowych nie brakuje nawet dosyć agresywnych motywów skierowanych przeciw Apple.

    Materiał wideo jako antyreklama dla Apple

    Najwidoczniej Epic na tyle została rozwścieczona przez Apple usunięciem gry, że zdecydowano się na przygotowanie krótkiego filmu promocyjnego, który przez wiele osób uważany jest wręcz za agresywny. Na materiale graficznym widzimy zgromadzonych graczy, do których z ekranu mówi postać z głową jabłka (Apple) i nieprzyjemną twarzą. Nie jest to na pewno charakter pozytywny. Nagle wbiega zdenerwowany gracz i rozbija ekran. Przekaz jest oczywisty. Właśnie na podstawie tego filmu powstał pomysł nagród, czy też anty nagród. To będą skórki groźnie prezentującego się jabłka, ale również czapki „Free Fortnite”. Wygrać będzie można również sprzęt do gier, ale inny niż iOS. To m.in.:

    • laptop Alienware,
    • Galaxy Tab S7,
    • telefon OnePlus 8,
    • PlayStation 4 Pro,
    • Xbox One X,
    • Nintendo Switch.

    Turniej powinien być udany dla wielu graczy.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Artykuły powiązane

  • Subskrybuj Nasz Biuletyn

  • Kategorie

  • Subskrybuj Nasz Biuletyn

  • Polecane