• Menu

  Technologia Blockchain: co musisz wiedzieć?

  Blockchain to najnowsza technologia, której zainteresowanie wzrosło wraz z popularnością kryptowalut. Technologia blockchain pojawiła się kilka lat temu i od razu otworzyła nowe perspektywy dla wymiany danych. Jak ona działa i jaka jest przed nią przyszłość?

  Aby zacząć handel kontraktami na kryptowaluty z Bitcoin Era Software, należy otworzyć darmowe konto. Dzięki temu uzyskasz dostęp do rynku kryptowalut wraz z aktualnymi notowaniami online

  blockchain

  Czym jest blockchain w prostych słowach

  Blockchain to rozproszona baza danych, która zawiera informacje o wszystkich transakcjach dokonywanych przez uczestników systemu. Informacja jest przechowywana w postaci łańcucha bloków. Każdy blok zawiera określoną liczbę transakcji.

  Co to jest rozproszona baza danych? Słowo „rozproszony” oznacza, że nie ma scentralizowanej organizacji, która kontrolowałaby proces przetwarzania płatności (np. Bank).

  Według Banku Anglii, blockchain to „technologia, która pozwala ludziom, którzy się nie znają, ufać i dzielić się zapisem zdarzeń”. Niemożliwe jest potajemne manipulowanie danymi w tym systemie, dlatego uznano, że jest on odporny na korupcję.

  Analogią do blockchaina jest naszyjnik. Każdy koralik jest „blokiem” lub zapisem działania. Ten naszyjnik – lub „łańcuch” – nie może być zniszczony ani uszkodzony. W ten sposób blockchain jest niezniszczalnym cyfrowym zapisem działań. Niezawodność tego systemu pozwoliła na wykorzystanie go do poprawy efektywności transakcji pieniężnych i wymiany informacji między osobami fizycznymi, korporacjami, a nawet sektorem publicznym.

  Historia blockchain

  Blockchain nie ma pochodzenia narodowego; ma „obywatelstwo” sieciowe. Historia tego terminu rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to anonimowa osoba lub grupa osób ukrywająca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto opublikowała artykuł, który stał się manifestem tej innowacyjnej technologii. W artykule opisano jego podstawowe cechy oraz możliwości stworzenia zdecentralizowanego systemu płatności pieniężnych.

  Przez lata pojawiło się wiele teorii na temat tego, kto mógł być autorem tego manifestu. Niektóre dowody przemawiające za jego rosyjskojęzycznym pochodzeniem są przekonujące. Pierwszy blockchain został wygenerowany w 2009 roku, a dziś na świecie krąży ponad 2 tysiące rodzajów kryptowalut opartych na różnych modyfikacjach blockchain.

  W jaki sposób blockchain jest powiązany z bitcoinem?

  Bitcoin jest historycznie pierwszym i najbardziej znanym zastosowaniem technologii blockchain. Jego transakcje to przelewy pomiędzy portfelami użytkowników. Każdy uczestnik ma dostęp do informacji o każdej z transakcji, które kiedykolwiek miały miejsce na blockchainie, począwszy od pierwszego przelewu w 2009 roku.

  Jako pierwsze zastosowanie blockchain, bitcoin przyczynił się do globalnego wzrostu popularności tej technologii i uświadomił światu korzyści z niej płynące. Jednak w późniejszym etapie rozwoju, w oparciu o blockchain i jego modyfikacje, pojawiły się inne kryptowaluty.

  Zastosowania Blockchain: kryptowaluty

  Zastosowanie blockchain zwiększa szybkość wymiany, zmniejsza koszty czasowe oraz poprawia jakość, niezawodność i dostępność usług. Jednocześnie zwiększa to przejrzystość i wiarygodność oraz zmniejsza ryzyko transakcji.

  Głównym zastosowaniem blockchain jest branża kryptowalut. Ale poza tym, projekty blockchain są wykorzystywane w bankowości, usługach finansowych, usługach płatniczych, sektorze publicznym (usługi publiczne, rejestry nieruchomości, notariusze, głosowanie elektroniczne itp.), transporcie i logistyce, opiece zdrowotnej, zarządzaniu własnością intelektualną, energetyce itp.

  W branży kryptowalut blockchain stał się technologiczną podstawą emisji kryptowalut, które są zmodernizowaną wersją „prywatnych pieniędzy”. Największe z nich, takie jak Bitcoin i Ethereum, mają globalny obieg.

  Tokenizacja odbywa się w oparciu o tę technologię. Emisja tokenów jest szczególną formą zabezpieczenia aktywów opartą na masowym i globalnym popycie inwestorów. Redukcja kosztów jest znacznie większa w porównaniu z tradycyjnymi procedurami rynku finansowego.

  Materiał przygotowany przy współpracy z Pattern trader Recenzja

  Krystyna Strąk

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane