• Menu

  Sport a pandemia. Jak zmieniła się branża sportowa?

  Obecna pandemia i związane z nią ograniczenia wpłynęły na wiele dziedzin naszego życia. Nie tylko prywatne osoby musiały znaleźć sposób, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przemianę musiało przejść także wiele branż i firm – również branża sportowa. Kilka miesięcy temu cały świat ograniczył osobiste interakcje międzyludzkie. Nie spotykaliśmy się nawet z najbliższymi nam osobami i choć powoli wszystko wraca do normy – to duże imprezy, w których uczestniczą tysiące osób, są wciąż zabronione. To oczywiście oznacza, że różnego rodzaju wydarzenia sportowe również nie mogą się odbyć, a w tym roku mieliśmy przeżywać naprawdę ogromne emocje. Wystarczy choćby wspomnieć o Igrzyskach Olimpijskich, czy Euro 2020 – te, a także inne sportowe rozgrywki zostały już dawno odwołane. To jednak nie oznacza, że branża sportowa całkowicie zamarła podczas pandemii.

  Sport a pandemia

  Większe znaczenie sportu wirtualnego

  Trudne czasy wymagają nowych rozwiązań i sprawiają, że musimy być innowacyjni i elastyczni. Nie ominęło to również branży sportowej, która musiała odnaleźć sposób, by przetrwać okres pandemii. Na całe szczęście posiadamy obecnie technologie, które dają nam ogromne możliwości. Za pomocą Internetu możemy skontaktować się z ludźmi z całego świata, prowadzić transmisje na żywo oraz oglądać je w wysokiej jakości. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla sportu, które mogło dać nam chociaż namiastkę emocji, które przeżywalibyśmy podczas normalnych rozgrywek. Wykorzystali to np. piłkarze, którzy rozgrywali między sobą mecze online w popularnej grze FIFA, jak miało to miejsce między polskimi a fińskimi zawodnikami piłki nożnej. Również zawodnicy lekceważonego przez niektórych E-sportu, mogli w końcu zatriumfować. Wprawdzie nie mogli toczyć swych zmagań na żywo – przy udziale publiczności. Jednak z pewnością udowodnili, że jest to dziedzina, która przystaje do naszych czasów i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Co ciekawe, na wirtualne rozgrywki możemy też stawiać zakłady, np. na stronie PZbuk bukmacher. Na wysokości zadania stanęły również sportowe marki oraz firmy, które zajmują się około sportową działalnością. Trenerzy sportowi prowadzili darmowe treningi online i często byli w tym wspierani przez znane marki, jak Nike lub Decathlon.

  Czy sport przy pustych stadionach to wciąż sport?

  Tak, jak codzienne życie powoli wraca do normalności, tak również sport zaczyna w końcu odżywać. Rozgrywane są już mecze ligowe w piłce nożnej, wkrótce będziemy mogli też oglądać najszybsze bolidy świata w Formule 1. Nie będą się one jednak odbywać w formie, którą wszyscy dobrze znamy. Na wydarzenia sportowe wstępu wciąż nie będą mieli kibice. Pojawia się, więc pytanie: czy taki sport ma sens? Nic w końcu nie równa się z emocjami, które przeżywamy osobiście uczestnicząc w danym wydarzeniu. Sportowcy też zawsze podkreślają, jak mobilizujący i cenny jest dla nich doping kibiców. Jednak po tak długiej przerwie, z pewnością wszyscy cieszymy się, że wydarzenia sportowe w końcu powróciły. Dla zawodników powrót na boiska, tory i stadiony jest ważny, by móc utrzymać sportową formę i też przygotować ją na kolejne wydarzenia w kalendarzu. Z kolei my, czyli kibice, możemy ponownie dopingować nasze ukochanych zawodników oraz drużyny i mieć nadzieję, że już wkrótce zobaczymy ich na żywo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane