logo
logo
logo
logo
przewozy cargo

Przewozy cargo – czym różnią się od tradycyjnych?
Opublikowano: 10 listopada 2022

Skuteczne przygotowanie przeprawy promowej wymaga czasu, doświadczenia i doskonałego zaplanowania trasy. Mowa m.in. o cenie biletu, czasie trasy, udogodnieniach dla kierowców w trakcie rejsu i wielu innych czynnikach. Przewozy cargo rządzą się bowiem innymi zasadami niż przewozy pasażerskie.

Przewozy cargo – wszystko, co musisz wiedzieć

Przewozy cargo dotyczą przede wszystkim dużych ładunków, a więc towarów ponadgabarytowych, zwierząt i niebezpiecznych oraz cennych materiałów i pojazdów wraz z ich kierowcami. Dlatego też znacznie bardziej niż w przypadku tradycyjnych przewozów ważny jest czas potrzebny na dostarczenie ładunku. Istotną rolę odgrywa również wybór właściwego biletu.

Przewozy cargo oraz przewozy pasażerskie to dwie zupełnie różne rzeczy. Niestety, na etapie robienia rezerwacji wiele osób popełnia błąd i nie weryfikuje, na jaki typ przewozu promem kupuje bilet. Tyczy się to zarówno kierowców, jak i osób udających się na wakacje. Promy są jednym z najczęściej wybieranych środków transportu cargo, stąd też konieczna jest szczegółowa wiedza na temat tego, jak taki rejs wygląda w praktyce.

Ceny na tę samą trasę mogą być różne u innych przewoźników. Ceny zależą głównie od czasu trwania rejsu, liczby kierowców, typu ładunku, jego wielkości i gabarytów pojazdu. Wszelkie informacje należy zweryfikować już na etapie kupowania biletu, bo w razie jakichkolwiek problemów może być trudno zdobyć bilet na konkretny rejs.

Jakie informacje o przeprawach cargo są jeszcze ważne?

W Polsce promy kursują głównie ze Świnoujścia oraz Gdyni. Każdy przewoźnik wymaga, aby pasażerowie oraz ładunki, jakie przewożą spełniały konkretne warunki. W przypadku pojazdów ciężarowych są to m.in. uchwyty mocujące, które są niezbędne do zabezpieczenia pojazdu na czas rejsu. 

Niesamowicie istotna jest też kwestia odprawy, na którą należy się stawić przynajmniej godzinę przed planowanym rejsem. W przeciwnym razie pojazd nie zostanie już wpuszczony na prom i tym samym zaistnieje konieczność zakupienia drugiego biletu. Niestety, nie każdy przewoźnik gwarantuje kilka rejsów jednego dnia, stąd też spóźnienie może przysporzyć dużych problemów firmie i samemu kierowcy. Oczywiście, harmonogram połączeń danych operatorów promowych jest łatwy do sprawdzenia, np. na stronie promy24.com. 

Podsumowanie

Podczas wyboru biletu warto sprawdzić, czy obejmuje on wyłącznie jednego kierowcę czy dwóch. Na dłuższych trasach zdarza się bowiem, że firmy decydują się na obsadzenie większej liczby kierowców. Kluczowy jest też dobór trasy, tak aby port znajdował się jak najbliższej docelowego miejsca rozładunku i załadunku towaru. 

Podsumowując, przewozy cargo to możliwość przewiezienia nie tylko towarów, ale również pojazdów i kierowców. Czas pokonania trasy jest tutaj wprawdzie dłuższy niż w przypadku drogi lotniczej, ale za to firma może zaoszczędzić sporo pieniędzy na biletach lotniczych i kwestiach związanych z logistyką. Rezerwacja internetowa biletu cargo jest intuicyjna i prosta.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

kontener morski

Ile kosztuje kontener morski? Orientacyjne ce...

Zakup lub wynajem kontenera morskiego to koszt od kilku do kilkudziesi...
Samochody z USA

Import Samochodów z USA do Polski – Czy to si...

Import samochodów z USA zyskuje na popularności wśród polskich kierowc...
Transport

Wzrost zobowiązań finansowych hamuje rozwój b...

Dług, który ciągnie sektor transportu, spedycji i logistyki do...
Wynajem magazynu w Warszawie

Wynajem magazynu w Warszawie – gdzie szukać i...

Poszukujesz powierzchni magazynowej lub hali na wynajem na Maz...