• Menu

  POLSKIE ZAKŁADY BUKMACHERSKIE

  Bukmacherzy w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Gracze traktują zakłady wzajemne jako źródło adrenaliny i dodatek do sportowej pasji. Polscy typerzy obstawiają przede wszystkim nasz sport narodowy, czyli piłkę nożną, ale zainteresowani są też innymi dziedzinami. Zakłady internetowe oferują cały wachlarz możliwości, aby pasjonaci nawet sportów uznawanych w naszym kraju za niszowe mogli poczuć się usatysfakcjonowani.

  Jednakże nie oferta jest najważniejszą kwestią w przypadku zakładów bukmacherskich. Zanim rozpocznie się grę, należy przede wszystkim upewnić się, czy interesujące gracza firmy są legalne. Skupimy się przede wszystkim na zakładach oferujących swoje usługi w Internecie, ponieważ to właśnie w Sieci najszybciej można natrafić na bukmacherów uznawanych za nielegalnych. Oczywiście legalni bukmacherzy w Polsce także stawiają w tej chwili na zakłady online. Dlatego warto przybliżyć to, jacy bukmacherzy online oferują swoje usługi zgodnie z prawem.

  Legalny bukmacher a ustawa hazardowa

  W 2017 roku w wyniku nowelizacji ustawy hazardowej rozwiano wiele wątpliwości odnośnie tego, które internetowe zakłady bukmacherskie mogą legalnie organizować w Polsce zakłady wzajemne. Wcześniej z powodu wysokiego podatku obowiązującego w naszym kraju (12%) gracze woleli korzystać z bukmacherów zarejestrowanych w innych państwach Unii Europejskiej. Podatek był niższy, więc i depozyt klienta mniej cierpiał. Według statystyk około 90% zakładów na rynku bukmacherskim przed nowelizacją ustawy nie było firmami zarejestrowanymi w Polsce.

  Jednym z efektów nowelizacji jest przymus blokowania witryn bukmacherów nielegalnych. Adresy wpisuje się do rejestru stron zakazanych. Jednakże jest to prawdziwa syzyfowa praca, ponieważ wciąż powstają kolejne. Dlatego liczy się świadomość graczy, aby mogli samodzielnie stwierdzić, jaki jest legalny bukmacher internetowy.

  Legalni bukmacherzy – jak ich rozpoznać?

  Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce muszą posiadać licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Każdy legalny bukmacher w Polsce odprowadza tutaj podatki, a na swojej stronie internetowej na pewno umieści informację o tym, że działa zgodnie z prawem.

  Aktualna lista bukmacherów legalnych znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów. Gdy tylko pojawi się nowa firma z licencją, od razu jest dodawana do tejże listy. Jeśli interesuje kogoś zagraniczny bukmacher polska strona Ministerstwa Finansów odpowie na pytanie, czy jest to zakład legalny, czy nie. Jeśli posiada odpowiednią licencję i znajduje się na wyżej wskazanej liście – tak, jest to wtedy legalny bukmacher online.

  Niekiedy klienci mogą obawiać się, że oferta zakładów legalnych może być uboższa od tych działających niezgodnie z prawem. Jednakże po bliższym zapoznaniu się z ofertą można zauważyć, iż takie obawy są bezpodstawne.

  Legalny bukmacher Polska – oferta

  Tak jak już wspominaliśmy we wstępie, polskie zakłady bukmacherskie oferują szereg dyscyplin sportowych, wśród których mogą wybierać klienci. Jednak nie tylko spotkania sportowe interesują graczy. Niejeden polski bukmacher współcześnie oferuje możliwość obstawiania zakładów z wydarzeń kulturowych lub politycznych. Normą w tej chwili są także zakłady LIVE, czy sporty wirtualne.

  Legalni bukmacherzy online w Polsce starają się także przykuć uwagę potencjalnego klienta różnymi bonusami oraz promocjami. Oferując coraz to nowsze atrakcje, polscy bukmacherzy rywalizują między sobą. Niektóre oferty wydają się niezwykle kuszące, chociażby w przypadku darmowych bonusów. Jednakże zawsze warto traktować promocje rozsądnie, ponieważ w świecie bukmacherskim niczego nie otrzymuje się za darmo.

  Przypominamy o konieczności czytania regulaminów, które znaleźć można na oficjalnych stronach internetowych danych bukmacherów. To właśnie tam znajdują się informacje o ograniczeniach i wymaganiach stawianych przez bukmachera. Hazard związany jest z ryzykiem utraty pieniędzy oraz uzależnienia, dlatego zaleca się odpowiedzialną grę. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą brać udziału w zakładach bukmacherskich.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane