• Menu

  Nowa Fable. Co już wiemy o grze?

  Są takie gry, które szczerze kochamy całym sercem i oczekujemy ich kolejnych odsłon. Nie inaczej jest z tytułem Fable. Tak dobrze znana gra również w Polsce doczekała się oczywiście całej rzeszy fanów. W tym roku doczekaliśmy się trochę większej ilości informacji na temat tego tytułu. Ostatecznie więc nowa odsłona została oficjalnie zapowiedziana podczas konferencji Microsoftu.

  Nowa Fable

  Wciąż jednak niestety o samej grze zbyt dużo nie wiemy. Wiadomo jednak, że trafi na konsolę Xbox Series X. Zadowoleni będą również, jak się okazuje użytkownicy komputerów osobistych, a będzie dostępna także na pecety. Z tego, co wiadomo będzie raczej zbliżona do gatunku MMO. Nadzieje jednak co do samej fabuły oraz mechaniki postaci są bardzo mocno rozbudzone.

  Grą interesują się nawet miłośnicy innych gatunków oraz pasjonaci takich rozrywek jak  kasyno online pl. Warto, więc na pewno uzbroić się w cierpliwość. Zapowiedzi prezentują się tak obiecująco jak trailer przedstawiony na konferencji.

  Gra, która jest zaskoczeniem

  Warto też oczywiście zwrócić uwagę na fakt, że prezentacja tego tytułu była bardzo dużym zaskoczeniem dla graczy. Część z nas na pewno już zapomniała w ogóle o tym tytule. Premiera gry miała miejsce w końcu 2005 roku, a ostatnia odsłona serii miała swoją premierę w 2010 roku.

  Minęło już, więc dużo czasu, ale jak widać, Microsoft potrafi jeszcze pozytywnie zaskoczyć fanów gier. Pojawiają się także głosy wśród wielu fanów i recenzentów, że można czuć pewne rozczarowanie. W sieci zaprezentowano tylko krótki trailer. Jeżeli jednak obiektywnie spojrzeć, to widzimy, że grafika prezentuje się rzeczywiście zadowalająco, a sama fabuła może być zaskakująca. Trzeba jednak będzie chyba poczekać na trochę więcej informacji. Kto wie, może pojawią się na kolejnej konferencji.

  Gracze nieco zawiedzeni nową propozycją Fable

  W obiektywnej ocenie oczywiście muszą się pojawić zawsze jakieś słowa krytyczne. Co, więc jest tutaj największym zarzutem w przypadku odświeżonego tytułu? Nie są to potwierdzone informacje, ale raczej nieoficjalne, przy czym źródła są wiarygodne. Wynika z nich, że w nowej grze raczej nie możemy liczyć na klasyczne RPG, gdzie zapewniona będzie nam kampania dla pojedynczego gracza. 

  Pojawia się coraz więcej głosów, że będzie to sieciowe MMO. Znaczące oczywiście w tych pogłoskach jest to, że są one potwierdzane do pewnego stopnia przez Microsoft. Firma wyraźnie oznajmiła, że gra ma za zadanie dać początek całkiem nowemu uniwersum. Widzimy więc, że jest to kolejny bardzo modny obecnie reboot.

  Na Fable będziemy musieli poczekać

  Mamy tutaj wiele niewiadomych, a gracze jednym słowem powinni się uzbroić w cierpliwość. Z jakiegoś powodu zaprezentowano zwiastun na konferencji Microsoft, ale pozostaje tutaj wiele domysłów i znaków zapytania. Możemy być pewni jednak, że nie będzie to odpowiednik World of Warcraft. Tak więc ci, którzy liczą na opowieść w tym właśnie stylu, mogą się czuć zdezorientowani. Póki co nie powinniśmy się także spodziewać premiery w najbliższym czasie.

  W branży oficjalnie się mówi, że Fable w nowej odsłonie jest aktualnie w fazie rozwoju. Mało tego. Pojawiają się również sugestie, że w sklepach może się pojawić dopiero za kilka lat. Oczywiście tak jak to zwykle bywa, jeśli chodzi o marketing możliwe, że chodzi tylko o pewne zabiegi reklamowe i promocyjne, aby tylko podgrzać atmosferę.

  Nie brakuje przecież przykładów z historii produkcji gier internetowych, gdzie nagle momentalnie deweloperzy zmieniali zdanie lub całkowicie koncepcję tego, jak ma wyglądać konkretnie tytuł oraz kiedy powinna odbyć się premiera.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane