• Menu

  Kto inwestuje z pomocą day trading?

  Podczas pandemii wielu traderów zainteresowało się daytradingiem. Nowe badanie przeprowadzone przez cyfrowego doradcę inwestycyjnego Betterment wykazało kilka różnych powodów, dla których inwestorzy kontynuują ten rodzaj strategii.

  Wielu daytraderów rozpoczęło swoją działalność z powodu nudy w czasie pandemii Covid-19. Nowe badanie przeprowadzone przez cyfrowego doradcę inwestycyjnego Betterment wykazało kilka różnych powodów, dla których inwestorzy kontynuują ten rodzaj strategii.

  day trading

  Ankieta Betterment

  Na pytanie, jaka jest ich motywacja do daytradingu, 58% respondentów odpowiedziało, że chcą „zarobić więcej pieniędzy w krótszym okresie czasu”. Wyniki opublikowano zgodnie z danymi Betterment i firmy badawczej Market Cube, która przebadała 1500 inwestorów w wieku powyżej 18 lat w okresie od 26 kwietnia 2021 r. do 3 maja 2021 r. Jeśli ty również chciałbyś zarabiać więcej, przeczytaj o tym jakie akcje kupić.

  W ankiecie Betterment zbadano także, jak day trading oraz wzrost zainteresowania tzw. meme stocks wpływają na decyzje finansowe. Inne popularne motywacje korzystania z day tradingu były mniej nastawione na zysk. 43 proc. traderów odpowiedziało, że robi to w celu zabawy i rozrywki. 40 proc. twierdziło, że nowe możliwości, takie jak media społecznościowe, sprawiły, że poczuli się upoważnieni do rozpoczęcia działalności.

  Ponad połowa respondentów badania stwierdziła, że w wyniku pandemii częściej zajmuje się daytradingiem. Jednym z powodów jest to, że wielu inwestorów czuło się zmuszonych do znalezienia szybkiego źródła dochodu, z powodu utraty pracy i innych czynników. Zwrócili się oni do day tradingu – mówi CNBC Make It Dan Egan, wiceprezes ds. finansów behawioralnych i inwestowania w Betterment.

  Jak zauważa Egan, w czasie pandemii Amerykanie mieli do czynienia z wieloma różnymi rzeczywistościami. Podczas gdy niektórzy mieli do dyspozycji dochód, który mogliby przeznaczyć na daytrading, inni postrzegali możliwość daytradingu jako sposób na szybki zysk, który pokryje bieżąco wydatki.

  Inwestowanie sposobem na wzbogacenie się?

  Chociaż inwestowanie może być kluczową częścią budowania bogactwa, eksperci finansowi ostrzegają przed próbami wybierania akcji i określania czasu na rynku. Jest to ryzykowne i generalnie nie jest niezawodnym sposobem na budowanie bogactwa.

  Wynika to z faktu, że niezwykle trudno jest wybrać akcje, które będą osiągać lepsze wyniki niż rynek. Jeszcze trudniej jest to robić konsekwentnie w wymaganym czasie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak rynek będzie zachowywał się w przyszłości. W rzeczywistości, wielu ekspertów porównuje wybieranie akcji do hazardu.

  Lepiej jest inwestować w fundusze indeksowe, które zapewniają automatyczną dywersyfikację i są zazwyczaj tanie. Fundusze indeksowe mają tendencję do osiągania lepszych wyników niż fundusze aktywnie zarządzane.

  Legendarny inwestor Warren Buffett powiedział CNBC w 2017 roku.: „Konsekwentnie kupuj tani fundusz indeksowy S&P 500. Myślę, że jest to rzecz, która ma największy sens praktycznie przez cały czas”.

  Pomimo ryzyka, 58% respondentów, którzy działają z day tradingiem, twierdzi, że zamierza korzystać z niego więcej po pandemii. Zaledwie 12% wskazało, że będzie daytradingować mniej.

  Egan jest jednak sceptyczny, że tak się faktycznie stanie. „Myślę, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo będą się różnić po lockdownie” – mówi. „Moje przypuszczenie jest takie, że, o ile nie wydarzy się nic innego, zobaczymy rzeczywiste zmniejszenie wolumenu daytraderów, tylko dlatego, że wrócą do standardowego życia w społeczeństwie”.

  Egan zwraca również uwagę na to, jak stresujący może być day trading dla inwestorów nieustannie próbujących obracać zyskiem. Rzeczywiście, 86% respondentów stwierdziło, że w pewnym stopniu stresuje się finansami w porównaniu do 65% osób nie zajmujących się daytradingiem.

  „To jest to, o czym zapominamy w przypadku day traderów: Kiedy jesteśmy w domu, szukamy stymulacji. Day trading może być dobra stymulacja, ale może też być przyczyną stresu” – mówi Egan. „Kiedy wygrywasz, czujesz się dobrze. Ale przegrana, ma negatywny wpływ na twoje samopoczucie”.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane