• Menu

  Innowacyjny program nagród „Dragon Riders of Kriptomat” na europejskiej giełdzie kryptowalutowej

  Stale rosnąca popularność kryptowalut sprawia, że inwestować w nie chce już co trzeci Polak. Badanie przeprowadzone dla DARB Finance przez SW Research pokazuje, że inwestujemy głównie na polskich giełdach kryptowalut. W ten sposób swoje środki zainwestowało 65% osób z naszego kraju. Co ciekawe, niemal co czwarty inwestor nie wie z jakiego kraju pochodzi jego giełda. Niektóre z nich oferują swoje usługi w języku polskim, ale niekoniecznie z Polski pochodzą. Przykładem takiej giełdy jest Kriptomat – licencjonowana europejska giełda, która pomimo tego, że działa od niedawna, staje się coraz poważniejszym graczem na rynku.

  Kriptomat

  Powstanie giełdy Kriptomat

  Kriptomat powstał w czerwcu 2018 roku i – jak twierdzą jego twórcy – jest to najprostsza w obsłudze giełda na Starym Kontynencie, która regulowana jest przez rząd. Kriptomat to dziecko zespołu ekspertów od finansów, prawa i technologii, który odpowiedzialny jest za kilka innych znanych projektów takich jak na przykład agencja marketingu cyfrowego Spletnik, czy też narzędzie sprzedażowe Platformax.
  Największy wzrost zainteresowania giełdą Kriptomat nastąpił na początku bieżącego roku, kiedy to połączyła ona siła z Enjin, tworząc pierwszy na świecie program nagród oparty na łańcuchu blokowym.

  Ogłoszenie projektu Dragon Riders of Kriptomat

  W lutym 2019 roku, czyli rok po swoim powstaniu, Kriptomat ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad stworzeniem zaawansowanego systemu nagród opartego na łańcuchu blokowym. System ten nazwany został Dragon Riders of Kriptomat, a celem jaki postawili przed sobą jego twórcy było dostarczenie użytkownikom wysoce wartościowych nagród znanych jako Kriptomat Dragons, czyli Smoków Kriptomat. Użytkownicy mogą je zdobywać, handlować nimi czy też wykorzystywać w grach komputerowych.

  Tego typu nagrody pozwalają giełdzie angażować swoich użytkowników, dawać im rozrywkę oraz motywować ich w taki sposób, jaki do tej pory wydawał się poza zasięgiem.

  Niedługo po wstępnym ogłoszeniu swoich planów, Kriptomat zawarł porozumienie z 8 producentami gier komputerowych, którzy zgodzili się umieścić smoki w swoich grach. W ten sposób, rzeczywista wartość smoków drastycznie wzrosła. Użytkownicy giełdy Kriptomat mogą dzięki temu przechodzić wybrane gry komputerowe, korzystając z dodatków w postaci swoich smoków.

  Wszystko to wygląda mniej więcej w następujący sposób: kiedy gracz połączy swój portfel blockchain z daną grą, program odczyta jego zawartość, po czym odblokuje dodatki oraz specjalne treści zgodne z posiadanymi zasobami. Ponieważ zasoby te znajdują się w łańcuchu blokowym, producenci gier mogą ze względną łatwością integrować je ze swoimi projektami.

  Pierwsze rozdanie

  Pierwsze rozdanie nagród przypadło na połowę lutego 2019 roku, Ponieważ zasoby takie nie są zablokowane na żadnych serwerach czy też w aplikacjach, a istnieją wyłącznie jako część łańcucha blokowego, mogą one być rozdawane zanim jeszcze systemy, które je wspierają są gotowe.
  Giełda Kriptomat mogła dzięki temu rozdać swoje nagrody, które dają użytkownikom bonusy w ramach programu lojalnościowego, jak również dodatki w grach tworzonych przez zaprzyjaźnionych producentów, zanim te zostały opublikowane.

  Nagrody te otrzymać można za rejestrację na giełdzie, udostępnianie treści publikowanych przez Kriptomat oraz polecanie giełdy swoim znajomym.

  Pierwszy okres rozdawania nagród w łańcuchu blockchain zakończył się w połowie marca. O zainteresowaniu projektem i jego sukcesie świadczy wzrost przychodów, jaki osiągnęła giełda w tamtym okresie. Do końca miesiąca przychody wzrosły bowiem o 194% – wzrost, jakiego do tamtej pory firmie nie udało się osiągnąć. Pozwoliło to utwierdzić się w przekonaniu, że gra jest warta świeczki i warto ten projekt rozwijać.

  Jak to działa

  Korzystanie z giełdy Kriptomat oraz zaprzyjaźnionych stron pozwala zdobywać cenne Kriptos. Otwierają one portale, które umożliwiają przenosiny w zupełnie nowe wymiary pełne gier oraz nagród. Kriptosy podlegają wymianie, więc jeśli ktoś nie jest zainteresowany zabawą w zbieranie smoków, nie ma przeszkód aby handlował z innymi użytkownikami.

  Aby zostać prawdziwym jeźdźcem smoków, warto grać w gry oraz zdobywać cenne składniki. Nie ma żadnego limitu jeśli chodzi o liczbę granych gier, czy też ilość składników do zdobycia. Składnikami można nawet handlować na otwartym rynku, co umożliwia szybsze postępy oraz pozwala zebrać upragnione smoki.

  Dzięki odpowiednim składnikom możesz wyhodować sobie potężne smoki, które pomogą ci gromadzić kryptowalutę oraz będą podróżować razem z tobą po innych światach. Każdy smok posiada swoją unikalną moc. Ważne jest więc podejście strategiczne i dążenie do zdobycia smoka, który będzie ci służył w najlepszy sposób.

  Kriptomat

  Wieloświat

  Jeśli będziesz wiedział jak pracować ze smokami, mogą być one niezwykle przydatne. Każdy z nich ma inną zdolność, za sprawą której możesz gromadzić jeszcze więcej kryptowaluty w ramach giełdy Kriptomat. Każdy smok jest również bestią tak zwanego wieloświata. Oznacza to, że podróżnicy mający zdolność do przemieszczania się po rozmaitych światach gier komputerowych, będą mogli zabierać swoje smoki ze sobą.

  Dusze smoków w każdym świecie wyewoluowały w nieco inny sposób, więc chociaż esencja smoka w każdym świecie jest taka sama, jego forma się zmienia. Przykładami gier, których światy rozpoznają esencję smoka są między innymi „The Six Dragons”, „Forest Knight”, Kingdom Karnage”, „Cryptofights”, „Age of Rust” czy też „Bitcoin Hodler”.

  Strona wizualna

  Pasja i zainteresowanie zespołu giełdy Kriptomat technologią łańcucha blokowego jest tak duże, że drobiazgowo podchodzi on do każdego aspektu swojej działalności. Świadczy o tym chociażby wizualny aspekt całego programu nagród. Wystarczy spojrzeć na to, jak tworzone były grafiki – nawet tak pozornie nieistotnemu elementowi poświęcona została należyta uwaga kreatywnej części załogi.

  materiały prasowe 

  Jedna odpowiedź do “Innowacyjny program nagród „Dragon Riders of Kriptomat” na europejskiej giełdzie kryptowalutowej”

  1. Dorota Suska pisze:

   Co za bełkot – kto to pisał – a raczej tłumaczył

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane