• Menu

  Kraken – popularna i bezpieczna giełda kryptowalut

  Osoby zainteresowane sprzedażą i zakupem kryptowalut mogą korzystać z wielu profesjonalnych narzędzi i serwisów. Szczególną popularnością cieszą się giełdy kryptowalut, takie jak Kraken. Czym charakteryzuje się ta platforma?

  Giełda Kraken wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz korzystnymi kosztami obsługi. Należy do najstarszych i największych giełd na świecie. Została założona w 2011 roku w San Francisco. Udostępnia ona wymianę wszystkich najważniejszych kryptowalut, tokenów, a także walut tradycyjnych.

  Kraken bezpieczeństwo

  Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa giełdy Kraken rating https://cryps.pl/gielda/kraken/ jest na bardzo wysokim poziomie. Użytkownicy i eksperci oceniają serwis jako profesjonalną, bardzo bezpieczną giełdę. Mimo długiej obecności na rynku platforma nie uległa do tej pory atakom hakerskim. Działa również w pełni zgodnie z amerykańskim prawem. Jest świetnie chroniona. Na uwagę zasługują zwłaszcza wysokie standardy bezpieczeństwa wewnętrznego. Kopie zapasowe są tworzone każdego dnia. Operator dba ponadto o utrzymywanie pełnych rezerw walutowych.

  Serwery znajdują się pod nadzorem uzbrojonych strażników, z kolei cała komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa oraz dyski komputerów są szyfrowane. Pracownicy podlegają starannie opracowanym procedurom bezpieczeństwa. Ponadto platforma cechuje się szyfrowaniem SSI, dwuetapowym uwierzytelnianiem oraz dodatkowymi zabezpieczeniami w kodzie strony i narzędziami weryfikacji. To wszystko sprawia, że na temat giełdy Kraken opinie są naprawdę pozytywne.

  Kraken koszty i prowizje

  Jeżeli natomiast chodzi o kwestie pieniężne, to w Kraken prowizje oraz koszty nie odbiegają zbytnio od innych giełd. Prowizje typu taker, czyli dotyczące przypadków, gdy klient realizuje istniejącą już ofertę od innego użytkownika, różnią się w zależności od wielkości obrotu klienta w ciągu ostatnich 30 dni, a także od handlu kryptowalutami. Najczęściej wahają się od 0,1% do 0,35% dla większości par walutowych. Z kolei mniej popularne oraz nowsze kryptowaluty cechują się prowizją na poziomie 0,75%.

  Prowizje typu maker, czyli generowane w chwili, gdy klient wystawia nową ofertę sprzedaży bądź kupna, najczęściej są niższe niż prowizje taker. Dzieje się tak dlatego, że przyczyniają się one do zwiększenia płynności giełdy. Wydatki te różnią się w zależności od walut i liczby transakcji. Najczęściej zaczynają się od 0,16% i wynoszą 0% dla transakcji o wartości powyżej 10 milionów dolarów.

  Warto przy tym zaznaczyć, że dla większości walut cyfrowych depozyty są w pełni darmowe, z małymi wyjątkami. Chodzi tu o mało popularne bądź względnie nowe coiny. Generują one niewielkie opłaty.

  Ponadto giełda Kraken pobiera również prowizję za wypłatę walut krypto i tradycyjnych. Wypłata SEPA w walucie euro kosztuje jedynie 0,09 euro. To bardzo niska kwota, zwłaszcza w porównaniu z innymi dużymi platformami. Przykładowo, Bitfinex pobiera 0,1% od wypłacanej sumy. W przypadku więc wypłaty 1000 euro w Bitfinex należałoby zapłacić 1 euro, a w Krakenie – jedynie 0,09 euro.

  materiał sponsorowany 

  Jedna odpowiedź do “Kraken – popularna i bezpieczna giełda kryptowalut”

  1. Dorota Suska pisze:

   Uwaga na tą giełdę – mogą być problemy

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane