• Menu

  Jaki jest powód wzrostu bitcoina?

  Bitcoin cieszy się coraz większym zainteresowaniem niż kiedykolwiek wcześniej, z funduszami napływającymi z grup instytucjonalnych i tradycyjnych. Bitcoin bije rekord po rekordzie. Dlaczego tak się dzieje?

  bitcoin

  Uproszczenie

  Chociaż bitcoin ma precedens wykorzystania w jakości repozytorium lub zamiennika tradycyjnej waluty, mainstream nie miał łatwego sposobu, aby wziąć w nim udział.

  Ale teraz tak już nie jest.

  Firmy takie jak PayPal wdrożyły proste sposoby, aby każdy mógł kupować, przechowywać i handlować kryptowalutą. Ta funkcja jest już zintegrowana z serwisem, który rozumieją już miliony użytkowników.

  Eliminując wszelkie dodatkowe kroki, takie jak rejestracja na giełdzie kryptowalut lub tworzenie portfela, PayPal otwiera kryptowalutę dla wszystkich tych użytkowników. Warto pamiętać, że eBay jest właścicielem PayPal, co oznacza, że wkrótce można tam zobaczyć dostępne transakcje bitcoin. Tutaj również jest przelicznik Bitcoin.

  Inna firma płatnicza, Square, również bierze udział w tym procesie.

  Założona przez Prezesa Twittera Jacka Dorseya, Square od jakiegoś czasu pracuje nad bitcoinem. Firma płaci swoim pracownikom w bitcoinach, rozwija sieć Bitcoin i była jedną z pierwszych aplikacji oferujących uproszczony handel bitcoinami na jej platformie.

  Pozytywne Prognozy

  Eksperci zarówno w branży kryptowalut, jak i poza nią pozytywnie oceniają przyszłość bitcoina.

  Na przykład Prezes BlackRock, największego na świecie zarządzania aktywami, twierdzi, że bitcoin może stać się „globalnymi aktywami rynkowymi”. Wyciekły raport Citibank przewiduje, że bitcoin może osiągnąć 300 000 $ tylko w przyszłym roku. Opiera się to na założeniu, że fundament aktywów jest jednolity w perspektywie długoterminowej, a także na zwiększeniu inwestycji instytucjonalnych.

  Chociaż może się to wydawać odważną prognozą, jest to całkowicie możliwe, jeśli wszystkie te duże firmy rzeczywiście są zaangażowane.

  Pamiętaj, że sam PayPal ma ponad 346 milionów użytkowników na platformie. Współpracuje również z 26 milionami sprzedawców, którzy ostatecznie będą akceptowali bitcoin za pośrednictwem platformy. Nie biorąc pod uwagę żadnych innych platform, tego impulsu od PayPal wystarczy, aby wykładniczo zwiększyć wartość bitcoina.

  Oferta limitowana

  Jak zapewne wiesz, bitcoin nie może być drukowany w nieskończoność jak tradycyjne waluty. Stwarza to nieodłączną wartość dla aktywów, ponieważ nie każdy może go mieć. Więc kiedykolwiek będzie istnieć tylko 21 milion bitcoinów, a alokacja takich aktywów będzie spowalniać w miarę upływu czasu.

  Zaangażowanie Wall Street

  Ostatnim, ale z pewnością nie mniej ważnym, jest zaangażowanie Wall Street w bitcoin. Słynna ojczyzna pieniędzy w końcu dostrzegła potencjał bitcoin. Najbardziej zauważalny jest udział funduszy hedgingowych. Analitycy JPMorgan, eToro, Crimson Black Capital i inni twierdzą, że te aktywa są bardzo interesujące. Oczywiście mieli nieco rację, gdy byli sceptyczni przed wielkim upadkiem bitcoin pod koniec 2017 roku. Wtedy aktywa osiągnęły prawie 20 000 USD, zanim spadły do najniższych poziomów. Wejdź na wymiennik kryptograficzny i zacznij inwestować.

   

  Jedna odpowiedź do “Jaki jest powód wzrostu bitcoina?”

  1. Dorota Suska pisze:

   Powód wzrostu – szukanie frajerów którzy zainwestują na górce

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane